ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
05 вересня 2013 року № 826/14127/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Григорович П.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Громадянина Сирії ОСОБА_1 до 1.Державної міграційної служби України 2.Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві про визнання неправомірними дії, скасування рішення №427-13 від 22.07.2013, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, при цьому, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, позивачем в позові зазначено про отримання 28.08.2013 рішення від 30.07.2013 №140 про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, при цьому, в підтвердження вищевказаного, не надано жодних доказів.
Зважаючи на вищенаведене, позивач при усуненні недоліків адміністративного позову має виконати вимоги ч.2 ст.106 КАС України, а саме: надати суду докази в підтвердження отримання спірного рішення 30.07.2013, або вказати причини неможливості їх надання.
Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Відповідно до абз.2 п.8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 16.03.2012 №3 "Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця, видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні" встановлено, що адміністративна процесуальна правоздатність та дієздатність іноземця та особи без громадянства в Україні визначається ч.1 та ч.2 ст.48 КАС України, за якими здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства та здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними.
З огляду на вищенаведене, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову належить надати документ у підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності (паспорт, посвідка на проживання в Україні тощо).
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у двохденний строк з дня набрання законної сили даною ухвалою, шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали:
ь доказів в підтвердження отримання спірного рішення 28.08.2013, або вказати причини неможливості їх надання;
ь документу, в підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача (паспорт, посвідка на проживання в Україні тощо).
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву без руху.
2.Встановити позивачу строк протягом двох робочих днів з дня набрання ухвалою законної сили для усунення названих недоліків в адміністративному позові .
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. 186 КАС України.
Суддя П.О. Григорович