Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"11" вересня 2013 р. Справа № 820/7489/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Мельникова Р.В.,
за участю секретаря судового засідання - Чернової М.С.,
за участю: представника позивача - Іванової Т.О.,
представника відповідача - Губського В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до комунального підприємства "Вода" Валківської районної ради про зобов'язання виконати вимогу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна фінансова інспекція в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства "Вода" Валківської районної ради, в якому просить суд зобов'язати комунальне підприємство "Вода" Валківської районної ради (код ЄДРПОУ 34473807), виконати вимогу від 19.06.2013 №720-18/994, а саме:
- забезпечити повернення до районного бюджету на рахунок №33215850700117 КБКД 22080402 коштів в сумі 2497,54грн., які надійшли до КП «Вода» від орендної плати та не були перераховані в дохід районного бюджету;
- забезпечити відшкодування безпідставно нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам КП «Вода» в сумі 9097,34грн., шляхом утримання із заробітної плати, внесення коштів на рахунок та забезпечити відшкодування зайво нарахованого та перерахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3517,73грн. В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами у порядку та розмірі встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України;
- забезпечити відшкодування збитків за фактами безоблікового водокористування на загальну суму 12167,14грн., шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства №260036504, МФО 351629. В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач, який допустив порушення фінансово-господарської діяльності, у встановлений строк та в повному обсязі не виконав вимогу Державної фінансової інспекції в Харківській області в зазначеній частині.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі. Представник відповідача визнав позов.
Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.
Відповідно до пунктів 1, 7 ч.1 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно з п.3 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 N1236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011р. за N1212/19950, основним завданням Інспекцій є реалізація повноважень Держфінінспекції на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Відповідно до п.п.4.1 та 4.2 п.4 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 N1236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011р. за N1212/19950, Інспекція відповідно до покладеного на неї завдання здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі; здійснює контроль за: виконанням функцій з управління об'єктами державної власності; цільовим використанням коштів державного і місцевих бюджетів; цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії; складанням бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету; станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів; усуненням виявлених недоліків і порушень.
Валківською міжрайонною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Вода" Валківської районної ради за період з 01.11.2010 по 31.12.2010, 2011 рік з 01.01.2013 по 31.03.2013 року, за результатами якої складено акт від 13.06.2013 №720-13/70. Вказане підтверджується копією акта від 13.06.2013 №720-13/70 з додатками (а.с.10-59).
Ревізією дотримання законодавства при встановлені надбавок та доплат працівникам КП „Вода", яка проведена вибірковим способом за 2012 рік, встановлено, що згідно наказів директора підприємства працівникам виплачувалася доплата за розширену зону обслуговування при відсутності вакантних посад та розширення зони обслуговування на загальну суму 10835,93грн., що є порушенням п.1.1.4 Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, Всеукраїнським об'єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖКГ України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2010-2012 роки» та ст.ст.94, 97 Кодексу законів про працю України. Як наслідок, зайво перераховано єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 4103,57гривень.
На час звернення до суду з даним позовом залишилась не відшкодована зайво нарахована та виплачена доплата за розширену зону обслуговування на загальну суму 6369,71грн. та зайво перерахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 2396,77грн.
Ревізією дотримання законодавства при встановленні водіям автотранспортних засобів надбавок за класність встановлено, що двом водіям в КП «Вода» в період з 01.11.2010 по 31.03.2013 без наявності відповідної категорії, яка б підтверджувала класність, зайво нараховано та виплачено надбавки за класність на загальну суму 5658,72грн., що є порушення вимог Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, Всеукраїнським об'єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖКГ України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2010-2012 роки», та ст.ст.94, 97 Кодексу законів про працю України, ст.ст.1, 2, 15 Закону України „Про оплату праці" від 24.03.1995 року N108/95-ВР. Як наслідок, зайво нараховано та перераховано єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 2122,10гривень.
На час звернення до суду з даним позовом залишилась не відшкодована зайво нарахована та виплачена надбавка за класність водіям на загальну суму 2727,63грн та зайво нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 1120,96грн.
Ревізією повноти перерахування необхідної частки від отриманої орендної плати до районного бюджету встановлено, що в порушення ч.2 ст.19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 року N2269-ХІІ, п.3.7 договорів оренди комунального майна, п.16 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, затверджених рішенням VI сесії Валківської районної ради V скликання №107-V від 26.09.2006 та п.15 Методики розрахунку орендної плати за майно, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, та пропорцій її розподілу, затверджених рішенням XVIII сесії Валківської районної ради VI скликання №345-V від 27.04.2012 року, перерахування до районного бюджету коштів, отриманих від оренди, КП «Вода» не проводилось. Як наслідок районним бюджетом недоотримані кошти в сумі 2997,54грн. На час звернення до суду з даним позовом залишились не відшкодованими кошти в сумі 2497,54грн.
В ході ревізії також виявлено факти самовільної врізки до системи водопостачання та безоблікового водокористування, що є порушенням Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 N190. Розмір збитків, нанесених КП «Вода», визначено в сумі 12567,14грн. На час звернення до суду з даним позовом залишились не відшкодованими кошти в сумі 12167,14грн.
На підставі акта ревізії від 13.06.2013 №720-13/70 фінансовою інспекцією комунальному підприємству "Вода" Валківської районної ради пред'явлено вимогу від 19.06.2013 №720-18/994 про усунення виявлених ревізією порушень законодавства з фінансових питань (а.с.8-9), зокрема,:
- забезпечити повернення до районного бюджету на рахунок №33215850700117 КБКД 22080402 коштів в сумі 2497,54грн., які надійшли до КП «Вода» від орендної плати та не були перераховані в дохід районного бюджету;
- забезпечити відшкодування безпідставно нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам КП «Вода» в сумі 11988,44грн., шляхом утримання із заробітної плати, внесення коштів на рахунок та забезпечити відшкодування зайво нарахованого та перерахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4522,96грн. В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами у порядку та розмірі, встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України;
- забезпечити відшкодування збитків за фактами безоблікового водокористування на загальну суму 12167,14грн., шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства №260036504, МФО 351629. В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами.
Частиною 2 ст.15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" встановлено, що законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Згідно з п.п.4.3 п.4 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 N1236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011р. за N1212/19950, Інспекція відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших службових осіб підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства; звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Таким чином, судом встановлено та підтверджується матеріалами справи і поясненнями представників сторін, що відповідачем не виконана вимога від 19.06.2013 №720-18/994 в частині забезпечення повернення до районного бюджету на рахунок №33215850700117 КБКД 22080402 коштів в сумі 2497,54грн., які надійшли до КП «Вода» від орендної плати та не були перераховані в дохід районного бюджету; забезпечення відшкодування безпідставно нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам КП «Вода» в сумі 9097,34грн., шляхом утримання із заробітної плати, внесення коштів на рахунок та забезпечення відшкодування зайво нарахованого та перерахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3517,73грн. В разі необхідності проведення претензійно-позовної роботи з винними особами у порядку та розмірі встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України; забезпечення відшкодування збитків за фактами безоблікового водокористування на загальну суму 12167,14грн., шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства №260036504, МФО 351629. В разі необхідності проведення претензійно-позовної роботи з винними особами.
Відповідно до ст.136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи викладене, а також визнання позову представником відповідача, яке прийнято судом, суд вважає, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Харківській області про зобов'язання відповідача виконати вимогу від 19.06.2013 №720-18/994 в зазначеній частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до комунального підприємства "Вода" Валківської районної ради про зобов'язання виконати вимогу - задовольнити у повному обсязі.
Зобов'язати комунальне підприємство "Вода" Валківської районної ради (код ЄДРПОУ 34473807; вул.Жовтнева, 3, м.Валки, Харківська область, 63002), виконати вимогу від 19.06.2013 №720-18/994, а саме:
- забезпечити повернення до районного бюджету на рахунок №33215850700117 КБКД 22080402 коштів в сумі 2497,54грн. (дві тисячі чотириста дев"яносто сім грн. 54 коп.), які надійшли до КП «Вода» від орендної плати та не були перераховані в дохід районного бюджету;
- забезпечити відшкодування безпідставно нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам КП «Вода» в сумі 9097,34грн. (дев"ять тисяч дев"яносто сім грн. 34 коп.), шляхом утримання із заробітної плати, внесення коштів на рахунок та забезпечити відшкодування зайво нарахованого та перерахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3517,73грн. (три тисячі п"ятсот сімнадцять грн. 73коп.). В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами у порядку та розмірі встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України;
- забезпечити відшкодування збитків за фактами безоблікового водокористування на загальну суму 12167,14грн. (дванадцяти тисяч сто шістдесят сім грн. 14 коп.), шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства №260036504, МФО 351629. В разі необхідності провести претензійно-позовну роботу з винними особами.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанову складено 16.09.2013.
Суддя Р.В. Мельников