Постанова № 33477250, 09.09.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2013
Номер справи
803/1850/13-а
Номер документу
33477250
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2013 року Справа № 803/1850/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

ВСТАНОВИВ:

Луцький міський центр зайнятості (далі - Луцький МЦЗ, позивач) звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, відповідач) про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 2175,43 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що проведеною перевіркою Луцьким МЦЗ встановлено, що ОСОБА_1 з 27.02.2012 року була зареєстрована у Луцькому міському центрі зайнятості як така, що шукає роботу. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» 05.03.2012 року відповідачу було надано статус безробітного і призначена допомога по безробіттю. 24.04.2013 року спеціалістами центру зайнятості було встановлено, що перебуваючи на обліку як безробітна, ОСОБА_1 приховала факт перебування у цивільно-правових відносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП» в період з 31.07.2012 року по 24.04.2013 року.

Таким чином позивач вважає, що ОСОБА_1, перебуваючи в цивільно-правових відносинах, не мала права на отримання допомоги по безробіттю, а тому допомога по безробіттю в розмірі 2175,43 грн. отримана нею незаконно. У добровільному порядку кошти не повернуті, тому просять суд стягнути з відповідача незаконно отримані кошти у вищевказаному розмірі.

Представник позивача та відповідач у судове засідання на розгляд справи не прибули про те, 09.09.2013 року звернулися до суду із клопотання про розгляд справи у їх відсутності (а.с.28,30).

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Згідно із п. 10 ч. 1 ст. З КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Оскільки від осіб, які беруть участь у справі, надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав.

Частиною 1 статті 2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі - Закон України № 1533-ІІІ) передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в обов'язковому порядку фінансує витрати пов'язані з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах передбачених законом.

Статтею 11 Закону України № 803 - ХІІ передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист у сфері зайнятості згідно із законодавством України про зайнятість. Особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання допомоги по безробіттю.

Відповідно до пункту «є» частини 1 статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» № 803-ХІІ (далі - Закон України № 803-ХІІ) держава гарантує працездатному населенню у працездатному віці в Україні: виплату безробітним в установленому порядку допомоги по безробіттю матеріальної допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги по безробіттю членам сім'ї, які перебувають на їх утриманні, та інших видів допомоги.

Згідно статті 1 пункту 3 пп. «б» Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

27.02.2012 року відповідачем за участю спеціаліста Луцького МЦЗ заповнено персональну картку № 035012022700013 особи яка звернулася до центру зайнятості у пошуках роботи (а.с.20). При заповнення даної картки ОСОБА_1, у розділі 6 не зазначила, що відноситься до зайнятості іншої категорії (а.с.20-зворот).

Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 від 05.03.2012 року поданої до Луцького МЦЗ, її зареєстровано в якості безробітної та призначено виплату матеріальної допомоги по безробіттю (а.с.21).

Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення № 110 від 24.04.2013 року відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що ОСОБА_1 перебувала у цивільно-правових відносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП» в період з 31.07.2012 року по 24.04.2013 року, та отримала за виконану роботу кошти в сумі 935,14 грн. про що свідчить копія акту виконаних робіт від 14.09.2012 року (а.с.14).

Факт перебування відповідача у цивільно-правових відносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП» підтверджується також копією договору № 3879540 від 31.07.2012 року (а.с.14-17) та листом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП» № 218 від 16.04.2013 року (а.с.13).

Отже в порушення п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 року № 307 відповідач не надала відомості про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю, приховала свої трудові відносини з Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП».

Відповідно до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 232/16248 (далі-Порядок) директором Луцького міського центру зайнятості було прийняте рішення про повернення коштів відповідачем.

Як вбачається із матеріалів справи позивачем винесена претензія № 2061/01-15 від 29.04.2013 року на суму 2175,43 грн. та запропоновано у 15-дений термін з дня її отримання для сплати вищевказаної суми у добровільному порядку (а.с.10). Дана претензія була надіслана відповідачу 15.05.2013 року (а.с.9).

Відповідно до частини 2 та 3 ст. 36 Закон України № 1533-ІІІ, пп. 6,8 Порядку, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної до категорії зайнятих така особа повинна повернути суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі неповернення коштів у встановлений строк, стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Отже, ОСОБА_1, перебуваючи у цивільно-правових відносинах із Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕУЛАЙФ ГРУП» в період з 31.07.2012 року по 24.04.2013 року та отримуючи кошти в сумі 935,14 грн. за виконану роботу, не мала права на отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю за період з 31.07.2012 року по 29.11.2012 року, а тому суд дійшов висновку, що відповідач незаконно отримала допомогу по безробіттю в розмірі 2175,43 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 122, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 34, 35, 36, 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Законом України «Про зайнятість населення», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Луцького міського центру зайнятості (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ярощука, будинок 2, ідентифікаційний код 13352315) незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 2175 (дві тисячі сто сімдесят п'ять) гривень 43 (сорок три) копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий

Суддя В.В.Мачульський