ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 серпня 2013 року 13:10 № 826/12717/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., при секретарі судового засідання Медведєвій А.С., за участю представників: позивача - Шимана Є.О., Коротких В.О., відповідача - Павліченко Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справуза позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Лоджистік» доДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києвіпро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06 серпня 2013 року № 0013371510, -
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 серпня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Лоджистік» (далі - ТОВ «Юніверсал Лоджистік», позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06 серпня 2013 року № 0013371510.
В судових засіданнях представники позивача позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що ТОВ «Юніверсал Лоджистік», з урахуванням вимог ст.ст. 49, 202 і 203 Податкового Кодексу України подало до податкового органу декларацію з ПДВ за червень 2013 року, в якій відобразило у рядку 21.2 залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 35 009 400, 00 грн., яке було відображене у рядку 24 ліквідаційної декларації ТОВ «Бест Стайл Груп» за червень 2013 року і передано до ТОВ «Юніверсал Лоджистік» відповідно до Передавального акту та передавального балансу. ТОВ «Юніверсал Лоджистік» зарахувало від'ємне значення у розмірі 35 009 400, 00 грн. до складу податкового кредиту звітного періоду та згідно ст.14.1.181 ПК України, зменшило податкові зобов'язання на зазначену вище суму.
Оскільки податкова декларація з ПДВ не містить спеціально відведеного розділу для податків за жодним з видів реорганізації, передбачених ст. 98 ПК України, від'ємне значення з ПДВ ТОВ «Бест Стайл Груп» правомірно включено до рядка 21.2 декларації з ПДВ ТОВ «Юніверсал Лоджистік» за червень 2013 року, яке є правонаступником вказаного суб'єкта господарювання.
А тому, висновки викладені в акті камеральної перевірки від 24 липня 2013 року № 561/1501/33594538 не відповідають фактичним обставинам справи, а податкове повідомлення рішення є протиправними та таким, що підлягає скасуванню.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував.
В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі та у відповідності до норм податкового законодавства, а тому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Юніверсал Лоджистік» (код ЄДРПОУ 33594538) відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 618076 від 22 липня 2013 року зареєстроване Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією 30 червня 2005 року (номер запису в ЄДР 1 065 102 0000 003081). Місцезнаходження ТОВ «Юніверсал Лоджистік»: 02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 9-Ж.
ТОВ «Юніверсал Лоджистік» на момент проведення перевірки знаходилось на обліку в ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС.
Згідно свідоцтва від 16 серпня 2005 року № 38835897 (серія НБ № 201592) позивач станом на момент виникнення спірних правовідносин мав статус платника податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер 335945326518).
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва на підставі п. 200.10 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України в порядку ст. 76 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «Юніверсал Лоджистік» з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт від 24 липня 2013 року № 561/1501/33594538.
Під час проведення перевірки податковим органом встановлено порушення вимог пп. «б» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, що призвело до неправомірного формування у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2013 року ТОВ «Юніверсал Лоджистік» показників, а саме рядку 21.2 (залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 22 - рядок 23) на загальну суму 35 009 400, 00 грн.
06 серпня 2013 року на підставі вказаного вище акту перевірки ДПІ у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення № 0013371510, яким згідно пп. 2 п. 54.3 ст. 54 глави 4 розділу ІІ Податкового кодексу України та відповідно до п. 200.10 ст. 200 розділу 5 Податкового кодексу України за порушення ст. 200.4 ст. 200 Податкового Кодексу України та пп. 4.6.6 розділу V «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492 ТОВ «Юніверсал Лоджистік» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму у розмірі 43 761 966, 25 грн., в тому числі 35 009 573, 00 грн. - основний платіж, 8 752 393, 25 - штрафні (фінансові) санкції (штрафи).
Незгода з вказаним податковим повідомленням-рішенням обумовила звернення позивача до суду з адміністративним позовом.
Оцінивши за правилами статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з доводами ТОВ «Юніверсал Лоджистік», виходячи з наступного.
Спірні правовідносини врегульовано нормами Конституції України, Податкового кодексу України (далі - ПК України) та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписами п. 1.1 ст. 1 ПК України визначено, що податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПК України передбачено, що бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Пунктом 200.2 ст. 200 ПК України передбачено, що при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п. 200.3 ст. 200 ПК України).
Відповідно до п. 200.4 ст. 200 ПК України якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно із п. 200.6 ст. 200 ПК України платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.
Відповідно до п. 200.11 ст. 200 ПК України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування ( п. 200.14 ст. 200 ПК України).
Водночас, суд зазначає, що заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість регулюється Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492 (далі - Порядок № 1492).
Згідно до п. 1 вказаного Положення подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі - декларація) передбачено пунктом 46.1 статті 46 глави 2 розділу II «Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)» та статтею 203 розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання ( п. 46.4 ст. 46 ПК України).
Відповідно до Розділу III «Розрахунки за звітний період» якщо в результаті розрахунку різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано позитивне значення, то заповнюється рядок 18 декларації (пп. 4.6.1 Порядку № 1492).
Підпунктом 4.6.3. Порядку № 1492 передбачено, що якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 декларації), така сума, зокрема, у деклараціях 0121 - 0123/0130/0140 зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду).
Приписами пп. 4.6.4, пп. 4.6.5 Порядку № 1492 передбачено, що якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), до декларації 0110 подається (Д2) (додаток 2). Платники, які заповнили рядок 22 декларації 0110 та відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають до декларації 0110 (Д3) (додаток 3).
Відповідно до пп. 4.6.6 Порядок № 1492 залишок від'ємного значення (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем до податкового органу подано декларацію з податку на додану вартість за травень 2013 року (вх. № 9036012219 від 18.06.2013 року), в якій значення рядка 24 декларації «залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» відсутнє.
ТОВ «Юніверсал Лоджистік» 22.07.2013 року до податкового органу подано декларацію з податку на додану вартість за червень 2013 року (вх. № 1300033863).
Відповідно до вказаної вище декларації ТОВ «Юніверсал Лоджистік» в рядку 21.2 «значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду» задекларовано суму у розмірі 35 009 400, 00 грн. Вказана сума позивачем була також відображена в рядку 21 податкової декларації за червень 2013 року (залишок від'ємного значення попереднього (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 21.1+рядок 21.2+21.3).
До вказаної податкової декларації за червень 2013 року позивачем було надано податковому органу доповнення, яким було роз'яснено підстави включення суми у розмірі 35 009 400, 00 грн. до рядка 21 та 21.2 вказаної декларації. Зокрема, позивачем було зазначено, що вказана сума була сформована за рахунок результатів діяльності ТОВ «Бест Стайл Груп», правонаступником якого відповідно до передавального балансу є позивач.
Частиною першою ст. 104 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України) визначено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи (ч. 1 ст. 106 ЦК України).
Відповідно до пп. 98.1.2 п. 98.1 ст. 98 Податкового кодексу України під реорганізацією платника податків у цій статті розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими.
Підпунктом 98.2.2 п. 98.2 ст. 98 Податкового кодексу України передбачено, що якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.
Згідно п. 98.9 ст. 98 Податкового кодексу України у разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов'язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, що розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом, а у разі отримання цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію сума перевищення перераховується в розпорядження платника податків - орендаря чи концесіонера згідно з передаточним балансом або актом.
Як вбачається з наданих позивачем письмових доказів, 23 червня 2013 року Загальними зборами учасників ТОВ «Бест Стайл Груп» прийнято рішення про припинення ТОВ «Бест Стайл Груп» шляхом приєднання до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Лоджистік» (код ЄДРПОУ 33594538), яке оформлено протоколом № 5.
Протоколом № 6 від 26 червня 2013 року Загальних зборів учасників ТОВ «Бест Стайл Груп» затверджено передавальний акт, відповідно до якого станом на 26 червня 2013 року ТОВ «Бест Стайл Груп» передає, а ТОВ «Юніверсал Лоджистік» приймає майно, що належить ТОВ «Бест Стайл Груп» на праві приватної власності, всі майнові і немайнові права та обов'язки ТОВ «Бест Стайл Груп» у відповідності до вказаного балансу. А саме ТОВ «Юніверсал Лоджистік» було передано: у складі активів - основні засоби балансовою вартістю 175 074 025, 00 грн., відстрочені податкові активи на 3 070 350, 77 грн., дебіторську заборгованість за розрахунками з бюджетом (податковий кредит) на 35 009 400, 00 грн., іншу поточну дебіторську заборгованість на суму 405, 00 грн.; у складі пасиву - зареєстрований власний капітал на 300 520, 00 грн., кредиторську заборгованість по отриманому кредиту у розмірі 200 600 000, 00 грн., поточні забезпечення (сформовані резерви) на суму 12 213 000, 31 грн., інші поточні зобов'язання в розмірі 13 129 723, 00 грн.
Копію вказаного передавального акту було надано позивачем до суду, а його наявність не заперечувалося представником відповідача у судовому засіданні.
У зв'язку з припинення своєї діяльності, ТОВ «Бест Стайл Груп» 10 червня 2013 року було подано до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва заяву про припинення платника податків за ф. № 8-ОПП, передбачені діючим законодавством документи та заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою 3-ПДВ згідно підпункту «б» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України (від 12 червня 2013 року), за результатами розгляду яких вони були задоволені податковим органом.
З наданого Статуту ТОВ «Юніверсал Лоджистік» в редакції від 26 червня 2013 року, державна реєстрація нової редакції якого проведена 27.06.2013 р., вбачається, що ТОВ «Юніверсал Лоджистік» є правонаступником всього майна, майнових і немайнових прав та обов'язків Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «Бест Стайл Груп» (код ЄДРПОУ 38464052, місце проведення державної реєстрації: Шевченківська районна в м. Києві державна адміністрація від 25.10.2012 року.), у зв'язку з приєднанням ТОВ «Бест Стайл Груп» до Товариства.
Враховуючи те, що позивач став правонаступником всього майна, майнових і немайнових прав та обов'язків ТОВ «Бест Стайл Груп» в червні 2013 року, ним було відображено залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 35 009 400, 00 грн. у декларації з податку на додану вартість за червень 2013 року.
Правомірність включення вказаної суми також підтверджується ліквідаційною декларацію з податку на додану вартість ТОВ «Бест Стайл Груп» за червень 2013 року, в якій останнім залишок від'ємного значення з ПДВ у сумі 35 009 400, 00 грн. відображено в рядку 24 та від'ємне значення якої було передано правонаступнику ТОВ «Юніверсал Лоджистік», як дебіторську заборгованість за розрахунками з бюджетом.
При цьому, підставою виникнення від'ємного значення з ПДВ ТОВ «Бест Стайл Груп», який включається до складу податкового кредиту наступних податкових періодів, є набуття ним права власності на основні засоби, а саме: нежилі приміщення-будівлі складу площею 4243,8 кв.м. та 17109,6 кв.м. за адресою: Київська область, Бориспільський район, село Велика Олександрівка, вул. Леніна, 121, що підтверджується Свідоцтвом № 562 від 31.05.2013р. на право власності на об'єкти нерухомості загальною вартістю 175 047 000,00 грн. в т.ч. ПДВ в сумі 35 009 400 грн. та Актом №37426553/14 від 31.05.2013р. державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки.
Вказане вище також підтверджується актом від 14.06.2013р. № 71/22-40/38464052 «Про результати проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Бест Стайл Груп» (код за ЄДРПОУ 38464052) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 25.10.2012 року по 14.06.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 25.10.2012 року по 14.06.2012 року», яким ТОВ «Бест Стайл Груп» порушень вимог законодавства у періоді, що перевірявся, не встановлено.
Таким чином, враховуючи вище викладене, суд приходить до переконання, що позивачем правомірно було включено та зазначено в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2013 року залишок від'ємного значення попереднього (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 35 009 400, 00 грн. та зменшено податкові зобов'язання на зазначену суму, у зв'язку із чим доводи відповідача спростовуються вищенаведеним.
Виходячи зі змісту статей 109-113 ПК України, відповідальність платника податків у вигляді застосування штрафних (фінансових) санкцій можлива лише за умови вчинення ним порушень, визначених законами з питань оподаткування.
Пунктом 123.1 статті 123 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Зважаючи на викладене вище, суд приходить висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 06 серпня 2013 року № 0013371510 не ґрунтується на нормах чинного законодавства є протиправним, а тому підлягає скасуванню.
За правилами частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, відповідач в обґрунтування правомірності своїх висновків не надав достатніх доказів порушень закону позивачем, а тому суб'єктом владних повноважень не доведено своєї правоти.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує на користь позивача всі здійснені ним документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 294, 00 грн. з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 69-71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Лоджистік» задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві від 06 серпня 2013 року № 0013371510.
3. Присудити з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань за зобов'язаннями Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Лоджистік» понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 294, 00 грн. (дві тисячі двісті дев'яносто чотири гривні, 00 копійок).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.М. Погрібніченко
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23.08.2013 р.