Постанова № 33464276, 27.08.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
817/2569/13-а
Номер документу
33464276
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/2569/13-а

27 серпня 2013 року

11год. 04хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Школяр О.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області

до

Публічного акціонерного товариства "Рівнесільмаш"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкрите акціонерне товариство "Рівнесільмаш" про стягнення заборгованості.

Представник позивача у судове засідання не прибув, в прохальній частині позовної заяви просив розгляд справи провести без участі представника Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі.

Представник відповідача подав заперечення проти позову у яких зазначив, що ПАТ "Рівнесільмаш" не погоджується із сумою заборгованості, яку просить стягнути позивач, оскільки по картці особового рахунку у самостійно сплачених сум заборгованості змінюється цільове призначення платежів, без погодженням із платником податків. Так, у зв'язку з набранням законної сили судовим рішенням у справі №2а/1770/4804/2011 про стягнення заборгованості ПАТ "Рівнесільмаш" було сплачено суму 33617,67 грн., яка, в свою чергу, була зарахована у суму, що є предметом спору у справі №817/2569/13-а. Вважає, що сума позову повинна становити 0 грн.

У судове засідання представник відповідача не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає враховуючи наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №2464-VI).

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 вищезазначеного Закону єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідач - Публічне акціонерне товариство "Рівнесільмаш" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розумінні Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством.

Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п. п. 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 ч. 1 ст. 4 Закону №2464-VI, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з ч. 8 ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

В порушення вищевказаних норм Закону № 2464-VI відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв’язку з чим, за період квітень місяць 2013 року утворилась заборгованість в сумі 55865,50 грн. Вищевказане підтверджується розрахунком суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який відповідач власноруч склав та подав до органу пенсійного фонду (а. с. 6, 7). Відтак вказана сума є недоїмкою та є узгодженою.

На підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2426-VI позивачем винесено рішення №1030 від 10.05.2013 та №843 від 08.04.2013, якими до відповідача застосовані штрафні санкції та нараховано пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску на суму 13889,20 грн., з них: 9059,92 грн. - штрафні санкції, 4829,28 - пеня. (а. с. 11, 12).

Рішення позивача №1030 від 10.05.2013 та №843 від 08.04.2013 на момент розгляду адміністративної справи є чинними та підтверджують наявність у відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Пенсійним фондом становить 69754,70 грн.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Позивачем для відповідача, відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI, вручено вимогу №Ю-146 У від 03.06.2013, яка на момент подання адміністративного позову не задоволена та останнім у встановленому законом порядку не оскаржувалась, а відтак, є чинною та такою, що обґрунтовує факт узгодження недоїмки.

Заперечення представника відповідача стосовно того, що сплачена сума заборгованості 33617,67 грн. по справі №2а/1770/4804/2011 була зарахована у суму, що є предметом спору у даній адміністративній справі, однак не врахована позивачем при заявлені позовних вимог, судом до уваги не беруться, оскільки такі твердження нічим не підтвердженні. Тим самим, представник відповідача не довів ту обставину, на якій ґрунтуються його заперечення, як того вимагає ч. 1 ст. 71 КАС України.

Згідно з абз. 5, 6 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У зазначених випадках територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі належать до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Рівнесільмаш" (код ЄДРПОУ 00728380) на користь Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області заборгованість зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій, пені за квітень-травень 2013 рку в сумі 69754,70 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Сало А.Б.