ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/3670/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Серги С.М.,
при секретарі - Лайко О.В.,
за участю:
представника позивача - Павлюка І.О.,
представника відповідача - Кохно А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Гожулівської сільської ради Полтавського району про зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2013 року Державна фінансова інспекція в Полтавській області (далі- позивач, ДФІ в Полтавській області) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Гожулівської сільської ради Полтавського району (далі- відповідач) про зобов'язання виконати вимогу "Про усунення виявлених ревізією порушень" № 01-14/498 від 26.03.2013.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами планової виїзної ревізії виконання бюджету Гожулівської сільської ради Полтавського району за період з 01.01.2011 по завершений звітний період 2012 року на адресу відповідача направлено письмову вимогу про усунення виявлених ревізією порушень від 26.03.2013 № 01-14/498. Разом з тим, на дату подання позову інформація про повне виконання вимоги від відповідача не надходила.
03.09.2013 від позивача надійшла заява про зміну позовних вимог, в якій він просив зобов'язати виконати вимогу "Про усунення виявлених ревізією порушень" № 01-14/498 від 26.03.2013 в частині:
пункту 1 - стягнення до бюджету не сплачених коштів за оренду земельних ділянок на загальну суму 59 597,60 грн, шляхом подання позовів до орендарів: ФОП ОСОБА_3 на суму 493,79 грн, ОСОБА_4 на суму 4 828,73 грн, ЗАТ "Полтавська нафтова компанія" на суму 53812,74 грн, СТОВ "Ф-Нове відродження" на суму 178,01 грн, ФОП ОСОБА_5 на суму 284,33 грн;
пункту 3 - вжиття заходів щодо укладення договору оренди на користування водним об'єктом (ставок площею водного дзеркала 2,97 га, який розміщений на території Гожулівської сільської ради Полтавського району) з громадянином ОСОБА_6. У разі відмови ОСОБА_6 укласти договір підготувати висновок для Полтавської РДА щодо вилучення в установленому порядку земельної ділянки, наданої в оренду;
пункту 5 - стягнення до бюджету Гожулівської сільської ради не сплачені кошти цільового фонду в сумі 670,00 грн внаслідок не виконання умов укладених договорів контрагентом ТОВ "Бурат - Агро" на суму 670,00 грн шляхом подання позовів;
пункту 9 - відображення в обліку дебіторську заборгованість за не виконані роботи з капітального та поточного ремонту (різницю у вартості виконаних робіт) на загальну суму 137 339,37 грн. Забезпечення повернення зайвих виплат шляхом повернення коштів та подання позовів: ФОП ОСОБА_7 в сумі 133 208,68 грн, ФОП ОСОБА_8 на суму 4 130,69 грн;
пункту 12 - стягнення з секретаря сільської ради ОСОБА_9 нестачу матеріальних цінностей на загальну суму 18361,00 грн, в порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 15617,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх з урахуванням заяви про зміну позовних вимог.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог, посилаюсь на неможливість виконання пункту 1 вимоги № 01-14/498 шляхом подання позовних заяв до орендарів ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_4, ЗАТ "Полтавська нафтова компанія", СТОВ "Ф-Нове відродження", оскільки Гожулівська сільська рада не є стороною договорів оренди, які укладалися із вказаними суб'єктами Полтавською районною державної адміністрацією Полтавської області. Вказував на вжиття заходів по виконанню пункту 3 вимоги № 01-14/498, які полягали у направленні ОСОБА_6 листа із пропозицією укладення договору. Зазначав, що звернення до суду із позовом до ФОП ОСОБА_8 буде здійснено після перерахування ДКСУ у Полтавській області коштів для сплати судового збору, а подання цивільного позову до ФОП ОСОБА_7 планується в рамках кримінального провадження. Заперечував проти задоволення позовних вимог в частині зобов'язання виконати пунктів 5, 12 вимоги № 01-14/498 з підстав укладення з ТОВ "Бурат- Агро" угоди про соціально-економічне партнерство та невідповідністю суми нестачі матеріальних цінностей, допущеної ОСОБА_9 відповідно (а.с. 149 -154 т.3).
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією проведено планову виїзну ревізію виконання бюджету Гожулівської сільської ради Полтавського району за період з 01.01.2011 по завершений звітний період 2012 року, за результатами якої складено акт № 01-21/63 від 14.03.2013 (а.с. 2-107 Т.3). Вказаний акт підписаний сільським головою Литвином Т.О. без зауважень.
26.03.2013 Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією пред'явлено позивачу вимогу № 01-14/498 про усунення виявлених ревізією порушень (а.с. 168-170 Т.2).
Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" № 2939 від 26.01.1993 законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
В ході судового розгляду з'ясовано, що вимога № 01-14/498 від 26.03.2013 в судовому порядку не оскаржена, проте не виконана відповідачем в частині:
пункту 5 - стягнення до бюджету Гожулівської сільської ради не сплачені кошти цільового фонду в сумі 670,00 грн внаслідок не виконання умов укладених договорів контрагентом ТОВ "Бурат - Агро" на суму 670,00 грн шляхом подання позовів;
пункту 9 - відображення в обліку дебіторську заборгованість за не виконані роботи з капітального та поточного ремонту (різницю у вартості виконаних робіт) на загальну суму 137 339,37 грн. Забезпечення повернення зайвих виплат шляхом повернення коштів та подання позовів: ФОП ОСОБА_7 в сумі 133 208,68 грн, ФОП ОСОБА_8 на суму 4 130,69 грн;
пункту 12 - стягнення з секретаря сільської ради ОСОБА_9 нестачу матеріальних цінностей на загальну суму 18361,00 грн, в порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 15617,00 грн.
Враховуючи приписи частини 2 статті 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" про обов'язковість вимог фінансової інспекції суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов'язання виконати пункти 5, 9, 12 вимоги № 01-14/498 від 26.03.2013 підлягають задоволенню.
В ході судового розгляду встановлено, що відповідачем частково виконано пункт 3 вимоги № 01-14/498 від 26.03.2013, що виразилось у вжитті заходів, спрямованих на укладення договору оренди водного об'єкту з ОСОБА_6. Викладене підтверджується поясненнями представників сторін, листом, направленим на адресу ОСОБА_6, із повідомленням про необхідність сплатити кошти та укласти договір оренди на користування водним об'єктом з відповідним органом виконавчої влади (а.с. 191 Т.2). В частині зобов'язання підготувати до Полтавської РДА висновку щодо вилучення в установленому порядку земельної ділянки, наданої в оренду ОСОБА_6, вимога відповідачем не виконана. Отже, позовна вимога про зобов'язання виконати пункту 3 вимоги від 26.03.2013 підлягає задоволенню в частині зобов'язання відповідача підготувати до Полтавської РДА висновок щодо вилучення в установленому порядку земельної ділянки, наданої в оренду ОСОБА_6.
Оцінюючи позовні вимоги в частині зобов'язання Гожулівську сільську раду виконати пункт 1 вимоги № 01-14/498 від 26.03.2013, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом пункту 1 вказаної вимоги відповідач повинен стягнути до бюджету несплачені кошти за оренду земельних ділянок у розмірі 59597,60 грн шляхом подання позовів до орендарів ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_4, ЗАТ "Полтавська нафтова компанія", СТОВ "Ф-Нове відродження".
Судом встановлено, що відповідач не є стороною договорів оренди земельних ділянок, адже вони укладені між Полтавською районною державною адміністрацією та ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_4, ЗАТ "Полтавська нафтова компанія", СТОВ "Ф-Нове відродження" (а.с. 176-187 Т.3), а тому Гожулівська сільська рада не наділена повноваженнями для стягнення в судовому порядку сум заборгованості за цими угодами.
З огляду на наведені обставини, позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача виконати пункт 1 вимоги № 01-14/498 від 26.03.2013 задоволенню не підлягають.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині зобов'язання Гожулівську сільську раду Полтавського району виконати вимогу Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції "Про усунення порушень" № 01-14/498 від 26.03.2013 в частині:
пункту 3 - підготовки висновку для Полтавської районної державної адміністрації щодо вилучення в установленому порядку земельної ділянки, наданої в оренду ОСОБА_6,
пункту 5 - стягнення до бюджету Гожулівської сільської ради не сплачені кошти цільового фонду в сумі 670,00 грн внаслідок не виконання умов укладених договорів контрагентом ТОВ "Бурат - Агро" на суму 670,00 грн шляхом подання позовів;
пункту 9 - відображення в обліку дебіторської заборгованості за не виконані роботи з капітального та поточного ремонту (різницю у вартості виконаних робіт) на загальну суму 137 339,37 грн. Забезпечення повернення зайвих виплат шляхом повернення коштів та подання позовів: ФОП ОСОБА_7 в сумі 133 208,68 грн, ФОП ОСОБА_8 на суму 4 130,69 грн;
пункту 12 - стягнення з секретаря сільської ради ОСОБА_9 нестачі матеріальних цінностей на загальну суму 18361,00 грн, в порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 15617,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Гожулівської сільської ради Полтавського району про зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Зобов'язати Гожулівську сільську раду Полтавського району виконати вимогу Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції "Про усунення порушень" № 01-14/498 від 26 березня 2013 року в частині:
пункту 3 - підготовки висновку для Полтавської районної державної адміністрації щодо вилучення в установленому порядку земельної ділянки, наданої в оренду ОСОБА_6,
пункту 5 - стягнення до бюджету Гожулівської сільської ради не сплачені кошти цільового фонду в сумі 670,00 грн внаслідок не виконання умов укладених договорів контрагентом ТОВ "Бурат - Агро" на суму 670,00 грн шляхом подання позовів;
пункту 9 - відображення в обліку дебіторської заборгованості за не виконані роботи з капітального та поточного ремонту (різницю у вартості виконаних робіт) на загальну суму 137 339,37 грн. Забезпечення повернення зайвих виплат шляхом повернення коштів та подання позовів: ФОП ОСОБА_7 в сумі 133 208,68 грн, ФОП ОСОБА_8 на суму 4 130,69 грн;
пункту 12 - стягнення з секретаря сільської ради ОСОБА_9 нестачі матеріальних цінностей на загальну суму 18361,00 грн, в порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 15617,00 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 11 вересня 2013 року.
Суддя С.М. Серга