Рішення № 33451267, 09.09.2013, Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
09.09.2013
Номер справи
349/654/13-ц
Номер документу
33451267
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 349/654/13-ц

Провадження № 2/349/237/13

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

09 вересня 2013 року м. Рогатин

Рогатинський районний суд в складі: головуючого судді Поглод О.В., секретаря Боянівської Г.М.,з участю адвоката ОСОБА_1, представників відповідача Нищук Х.В., Микитчина П.С., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рогатині справу за позовом ОСОБА_4 до Рогатинської міської Ради про визнання бездіяльності органу місцевого самоврядування незаконною, зобов»язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачка є власником нежитлової будівлі АДРЕСА_1, яке розташоване на земельній ділянці площею 0,0578 га.

Вказана будівля придбана на підставі договору купівлі-продажу від 11 жовтня 2010 року і передана позивачці за актом приймання-передачі від15 жовтня 2010 року. Даний договір відповідно до умов чинного законодавства пройшов державну реєстрацію в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно 18 жовтня 2010 року про що Івано-Франківським ОБТІ видано витяг про державну реєстрацію прав № 27668645.

У зв»язку з переходом права власності на нерухоме майно, позивачка 23 серпня 2012 року звернулася з заявою до Рогатинської міської Ради про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1.

Рогатинська міська Рада доручила питання розгляду заяви щодо розпорядження земельною ділянкою комунальної власності своєму виконавчому комітету в особі його постійно діючої комісії, яка в свою чергу 28 серпня 2012 року прийняла рішення про відмову в наданні дозволу на складання технічної документації із землеустрою.

21 січня 2013 року позивачка повторно звернулася з заявою до Рогатинської міської Ради про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578 га. Рішення по даний час не прийнято.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві, суду пояснила,що її довірителька є власником нежитлової будівлі АДРЕСА_1, яке розташоване на земельній ділянці площею 0,0578 га.

Вказана будівля придбана на підставі договору купівлі-продажу від 11 жовтня 2010 року і передана позивачці за актом приймання-передачі від15 жовтня 2010 року. Даний договір відповідно до умов чинного законодавства пройшов державну реєстрацію в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно 18 жовтня 2010 року про що Івано-Франківським ОБТІ видано витяг про державну реєстрацію прав № 27668645.

В серпні 2012 року позивачка звернулася з заявою до Рогатинської міської Ради про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578га. Про те, її заява не була розглянута, а з невідомих причин передана на розгляд постійно діючої земельної комісії виконавчого комітету Рогатинської міської Ради, яка в свою чергу на засіданні 28 серпня 2012 року прийняла рішення про відмову в наданні дозволу на складання технічної документації із землеустрою, мотивуючи його відсутністю проектної та дозвільної документації на добудову нежитлового приміщення.

21 січня 2013 позивачкою повторно подано заяву до Рогатинської міської Ради про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578га з усіма необхідними документами, які вказували на розмір земельної ділянки, її місце розташування, а також належним чином підтверджено право власності на нежитлове приміщення. Про те, Рогатинська міська Рада, в супереч чинному законодавству по даний час не прийняла жодного рішення по заяві позивачки.

Просить суд визнати незаконною бездіяльність Рогатинської міської Ради Івано-Франківської області в частині не розгляду на пленарному засіданні сесії міської Ради заяви ОСОБА_4 від 21 січня 2013 року про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578га.

Зобов»язати Рогатинську міську Раду Івано-Франківської області на своєму черговому пленарному засіданні протягом одного місяці з дня набрання чинності рішення суду розглянути заяву ОСОБА_4 від 21 січня 2013 року про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою щодо складання документа , що посвідчує право оренди земельної ділянки площею 0, 0578 га.

Стягнути з Рогатинської міської Ради в користь ОСОБА_4 судові витрати по справі.

Просить суд позов задоволити.

Представник відповідача, в судовому засіданні позовні вимоги не визнав суду пояснив, що ОСОБА_4 дійсно неодноразово зверталася до Рогатинської міської Ради з заявами про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578га. ЇЇ заяви були предметом розгляду на сесіях міської Ради але рішення не приймалося через відсутність кворуму. Крім того позивачка не подала всіх необхідних документів, щодо переобладнання приміщення у зв»язку з чим могла збільшитьсь його площа, а відповідно і розмір земельної ділянки. При подачі всіх необхідних документів вважає, що сесією буде прийнято відповідне рішення.

Просить суд в позові відмовити.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 11 жовтня 2010 року, витягу державного реєстру права на нерухоме майно вбачається , що ОСОБА_4 набула права власності на нежитлову будівлю АДРЕСА_1.

За вказаною будівлею закріплена земельна ділянка розміром 0,0578 га, яку позивачка хоче орендувати.

Відповідно д о ст. 120 ЗК України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Аналогічні норми містяться і ст. 377 ЦК України , де вказано , що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника ( землекористувача). Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).

Відповідно до ст. 123 ЗК України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Особа , зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає вмотивовану відмову у його наданні.

У відповідності до ст. 80 ЗК України, територіальні громади є суб'єктами прав власності на землі комунальної власності.

Ч.1 ст. 124 ЗК України, передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно ч.1 ст.10 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські Ради є органами місцевого самоврядування , які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до пункту 34 частини 1 ст. 26 ЗУ « Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної міської Ради вирішуються питання щодо регулювання земельних відносин.

Ст. 12 ЗК України передбачає, що до повноважень сільських, селищних, [ міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:

а) розпорядження землями територіальних громад;

б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

в) надання земельних ділянок в користування із земель комунальної власності відповідно до цього кодексу;

г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

З протоколів 12-ї сесії Рогатинської міської Ради від 20.10.2011 року, 18-ї сесії Рогатинської міської Ради від 14.03.2012 року, 31-ї сесії Рогатинської міської Ради від 19.06.2013 року, вбачається, що предметом їх розгляду були заяви ОСОБА_4 про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку в АДРЕСА_1, площею 0,0578га, тому її твердження, що правомірність та доцільність передачі її в користування земельної ділянки взагалі не була предметом розгляду на засіданнях міської ради, всупереч вимог чинного законодавства, не знайшла свого підтвердження і спростована наведеними вище доказами.

Одночасно в супереч вимогам ст. 123 ЗК України, яка передбачає, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає вмотивовану відмову у його наданні на вказаних засіданнях рішення не було прийнято, тому вимога позивачки про зобов»язання вчинити певні дії є законною, обґрунтованою і такою, що підлягає до задоволення.

Згідно ст. 79 ЦК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов»язаних з розглядом справи. До витрат, пов»язаних з розглядом справи належать витрати на правову допомогу.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦК України - стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Позивачка документально підтвердила судовий збір та витрати на правову допомогу, що становить 2114 гривень і підлягають стягненню з відповідача в її користь.

Керуючись ст.ст. 16.377 ЦК України, ст. ст.12,80,120,123,124,152 ЗК України,

ст.ст. 10,26. ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 212, 214, 215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити. Зобов»язати Рогатинську міську Раду Івано-Франківської області на своєму черговому пленарному засіданні протягом одного місяці з дня набрання чинності рішення суду розглянути заяву ОСОБА_4 від 21 січня 2013 року про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою щодо складання документа , що посвідчує право оренди земельної ділянки площею 0, 0578 га.

Стягнути з Рогатинської міської Ради в користь ОСОБА_4 2114 ( дві тисячі сто чотирнадцять) гривень 71 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд шляхом подачі на протязі 10 днів з дня його проголошення апеляційної скарги.

Головуюча: