Постанова № 33448845, 02.09.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2013
Номер справи
820/6822/13-а
Номер документу
33448845
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

02 вересня 2013 р. № 820/6822/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Рубан В.В.

за участю секретаря судового засідання - Сковира Л.Ю.

представника позивача - Малахової Ю.А.

представника відповідача - Сафеніної А.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Спеценергосервіс" до Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій незаконними та зобов"язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Спеценергосервіс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати незаконними дії Основ'янської об"єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ НВП "Спеценергосервіс" (код ЄДРПОУ 32135502), за результатами якої складено акт від 30.04.2013 року №611/221/32135502; зобов'язати Основ'янську об"єднану державну податкову інспекцію м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області відновити в Автоматизованій системи "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ в розрізі контрагентів, задекларованих ТОВ НВП "Спеценергосервіс", що відображені в акті про неможливість проведення зустрічної звірки від 30.04.2013 року №611/221/32135502.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазаначив, що ТОВ НВП "Спеценергосервіс" не погоджується з актом про неможливість проведення зустрічної звірки, так як Основ'янською об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області було зроблено хибний висновок про те, що ТОВ НВП "Спеценергосервіс" має ознаки нереальності здійснення господарської діяльності з ПП "Будком-Алон" за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року.

Позивач вважає, що такий висновок Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області не відповідає дійсності, так як зроблений незаконно, з порушенням вимог чинного законодавства, а також без з'ясування фактичних обставин.

Крім того, на підставі вказаного акту відповідачем були внесені зміни до АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України".

Такими діями відповідач поставив під сумнів позитивну репутацію підприємства ТОВ НВП "Спеценергосервіс", що призведе до негативних наслідків, зокрема, до погіршення його ділової репутації, до порушення господарських зв'язків та розриву договірних відносин між позивачем та його контрагентами.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні та поданих до суду запереченнях (а.с.46-47) проти позову заперечував, посилаючись на те, що оскаржувані дії Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області вчинені відповідачем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, встановив наступне.

Фахівцем органу державної податкової служби проведено зустрічну звірку ТОВ НВП "Спеценергосервіс"(код ЄДРПОУ 32135502) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків ПП "Будком-Алон" (код ЄДРПОУ 34951473) за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" (код ЄДРПОУ 31939034) за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" (код ЄДРПОУ 37806945) за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року, їх реальності та повноти відображення в обліку, за результатами якої складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки від від 30.04.2013 року №611/221/32135502 (а.с.77-82).

В акті від 30.04.2013р. №611/221/32135502 Основ'янська ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області посилається на встановлену відсутність ТОВ НВП "Спеценергосервіс" за податковою адресою: м.Харків, вул. Матросова, 13-Б, а також на висновок ВПМ Основ'янської МДПІ м. Харкова ДПС у Харківської області щодо наявності ознак фіктивності та відсутності реального здійснення господарської діяльності ТОВ НВП „Спеценергосервіс" .

У висновку акта про неможливість проведення зустрічної звірки від 30.04.2013р. №611/221/32135502 зазначено, що не має можливості підтвердити реальність здійснення фінансово-господарських операцій ТОВ НВП „Спеценергосервіс" з ПП "Будком-Алон" за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року. Та не має можливості підтвердити реальність здійснення фінансово - господарських операцій з контрагентами - покупцями, по яким сформовані податкові зобов'язання вказаного періоді.

На підставі висновків вищевказаного акту відповідачем до автоматизованої системи «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», а саме: у графі «сума ПДВ платника» були внесені відомості про зняття показників кредити в розрізі відповідних контрагентів, вказаних в акті 30.04.2013р. №611/221/32135502.

Відповідно до пп.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначено Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010р. N1232 (далі - Порядок).

Згідно з п.4 Порядку орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Відповідно до п.6 Порядку в разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

Пунктом 7 Порядку встановлено, що за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Відповідно до п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

У судовому засіданні встановлено, що в акті від 30.04.2013р. №611/221/32135502 викладене твердження відповідача про відсутність платника податків ТОВ НВП Спеценергосервіс" за податковою адресою: м.Харків, вул. Матросова, 13-Б, (а.с. 79) суперечить відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та приписам ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Згідно з ч.1 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до відомостей довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.31-32) місцезнаходження ТОВ НВП „Спеценергосервіс" зареєстроване за адресою: 61036, м.Харків, вул. Морозова, б. 13-Б.

Суд звертає увагу на те, що запис щодо незнаходження ТОВ НВП "Спеценергосервіс" за вказаною адресою або зміни його місця знаходження до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не вносився. Місцезнаходження ТОВ НВП „Спеценергосервіс": 61036, м.Харків, вул. Морозова, б. 13-Б також зазначено і в свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи № 427938 від 19.01.2011р.(а.с.14), довідці про взяття на облік платника податків № 1141 від 20.12.2012 року (а.с.16), свідоцтві про реєстрацію платника податків на додану вартість № 100322937, виписці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(а.с.30-34). Тобто, як йдеться з вказаного акту, відповідачем здійснювався виїзд не за дійсною адресою позивача. Представник відповідача в судовому засіданні не змог надави суду пояснення в зв'язку з чим виникла дана розбіжність.

24.04.2013 р. за № 7188/10/22.2 Основ'янською ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області було направлено керівнику ТОВ НВП „Спеценергосервіс" вже на дійсну адресу: 61036, м. Харків, вул. Морозова, 13-Б, письмовий запит про надання інформації та її документального підтвердження взаємовідносин ТОВ НВП „Спеценергосервіс" лише з ПП „Будком-Алон" за липень 2012 року у зв'язку із встановленням сумнівності у факті здійснення операцій. Вказану в запиті інформацію відповідач просив надати на свою адресу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Однак 30.04.2013 року, тобто через 6 днів після надсилання запиту, не дочекавшись отримання запитуваної інформації, Основ'янською ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області в порушення вимог чинного законодавства був складений акт № 611/211/32135502 з висновками про неможливість підтвердження реальності здійснення фінансово - господарських операцій з ПП "Будком-Алон" (код ЄДРПОУ 34951473) за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" (код ЄДРПОУ 31939034) за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" (код ЄДРПОУ 37806945) за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року.

В судовому засіданні представник відповідача не надав суду пояснень чи надсилались позивачу ще запити щодо надання інформації та її документального підтвердження взаємовідносин з ПП "Будком-Алон" за інші періоди та з іншими контрагентами зазначеними у висновку акту № 611/211/32135502 від 30.04.2013 року, представник позивача пояснив, що ТОВ НВП „Спеценергосервіс" таких запитів не отримував.

З аналізу приписів п.73.5 ст.73 Податкового кодексу, п.п.6, 7 Порядку №1232, вбачається, що зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише в разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов'язковий письмовий запит податкового органу, оскільки зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

З наведеного слідує, що зустрічна звірка проводиться лише у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, а отже і висновки щодо з'ясування реальності господарських відносин та повноти відображення в обліку платника податків можуть бути зроблені та викладені лише у довідці за результатами проведення зустрічної звірки та лише у випадку здійснення співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання.

Згідно з пп.4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року N236, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

Отже, у акті про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання лише засвідчується факт неможливості її проведення без встановлення висновків стосовно документального підтвердження господарських відносин з платниками податків та зборів, підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ними, з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Таким чином, у зв'язку з відсутністю в Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області первинних документів позивача відповідач був позбавлений можливості провести зустрічну звірку ТОВ НВП "Спеценергосервіс".

Враховуючи нездійснення аналізу первинних документів, які відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій, фіксують факти здійснення господарських операцій та повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а також даних розрахункових документі, котрі згідно з Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів України» опосередковують рух коштів у безготівковій формі, не відповідає приписам чинного податкового законодавства зазначення відповідачем у висновку акта про неможливість проведення зустрічної звірки від 30.04.2013р. №611/221/32135502 щодо не підтвердження реальність здійснення фінансово - господарські операції ТОВ НВП „Спеценергосервіс" з ПП "Будком-Алон" за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року.

Відповідач, в порушення вимог ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, не надав до суду доказів правомірності висновків акта про неможливість проведення зустрічної звірки від 30.04.2013р. №611/221/32135502 .

Тому суд вважає такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги про визнання неправомірними дій Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ НВП "Спеценергосервіс" (код ЄДРПОУ 32135502) щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків ПП "Будком-Алон" (код ЄДРПОУ 34951473) за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" (код ЄДРПОУ 31939034) за період липень, серпень, жовтень 2012 , листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" (код ЄДРПОУ 37806945) за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року, за результатами якої складений акт від 30.04.2013 року № 611/221/32135502.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області відновити в Автоматизованій системі "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" показники податкових зобов'язань та податкового кредити з ПДВ в розрізі контрагентів , задекларованих позивачем, суд зазначає наступне:

В судовому засіданні було встановлено і не заперечувалося представником відповідача, що на підставі висновків вищевказаного акту відповідачем до автоматизованої системи «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», а саме: у графі «сума ПДВ платника» були внесені відомості про зняття показників ТОВ НВП «Спеценергосервіс» податкового зобов'язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів з ПП "Будком-Алон" за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року, та контрагентів покупців, по яким сформовані податкові зобов'язання з ПДВ у вказаних періодах.

Згідно зі статті 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Наказом ДПА України від 18.04.2008 №266 "Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів" затверджено Методичні рекомендації щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів (далі - Методичні рекомендації).

Згідно п.1.3 розділу 1 зазначених Методичних рекомендацій, для їх реалізації створені відповідні програмні продукти, у тому числі "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України", яка формується на підставі подання платниками податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів.

Пунктом 2.8 Методичних рекомендацій встановлено, що працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником ПДВ.

Відповідно до п.2.21 Методичних рекомендацій підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС "Аудит". По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Таким чином, даними Методичними рекомендаціями взагалі не передбачено внесення за даними зустрічних звірок змін до системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Оскільки за наслідками перевірки податкові повідомлення-рішення не приймались, а відповідно податкові зобов'язання не узгоджувались, то відповідачем безпідставно було анулювало показники відповідної податкової звітності позивача з податку на додану вартість за відповідні періоди 2011, 2012 років, тому Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області було безпідставно внесено зміни до АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомості щодо задекларованих ТОВ НВП "Спеценергосервіс" податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.

Положеннями статті 74 Податкового кодексу України та Наказу ДПА України №266 від 14.04.2008 передбачено, що ця система повинна відображати фактичні задекларовані позивачем показники своєї господарської діяльності, її корегування можливе лише за наслідками узгодження податкових зобов'язань та податкового кредиту, а органи ДПС України використовують вказану систему у своїй роботі, в тому числі, й для співставлення показників, які задекларовані позивачем та його контрагентами.

Відповідно до п.2.24 Методичних рекомендацій підрозділи органу ДПС усіх рівнів (центрального, регіонального, районного) отримують доступ (екранні форми) до статистичної інформації результатів автоматизованого співставлення на рівні ДПА України даних податкової звітності з податку на додану вартість контрагентів (розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту контрагентів, розрахунків коригування сум ПДВ контрагентів) у розрізі звітних періодів. Статистична інформація щодо кількості, суми відхилень ПДВ та результатів їх опрацювання органом ДПС формується за підпорядкованими органами ДПС, категоріями платників ПДВ (або категоріях записів), звітними періодами.

З огляду на зазначене, суд вважає дії відповідача щодо коригування в Автоматизованій системі "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомостей про податкові зобов'язання та податковий кредит ТОВ НВП "Спеценергосервіс" неправомірними та такими, що створюють негативні наслідки, усунути які можливо лише зобов'язанням відповідача вчинити дії щодо поновлення у зазначеній системі даних, задекларованих ТОВ НВП "Спеценергосервіс" щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість із ПП "Будком-Алон" за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" за період липень, серпень, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року, та контрагентів покупців, по яким сформовані податкові зобов'язання з ПДВ у вказаних періодах.

Відповідно до ст. 11, 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене вище суд приходить до висновку, що податковим органом не доведено правомірності вчинення оскаржуваних дій та задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Керуючись ст..ст.160-163,185-186 КАС України суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю науково - виробничого підприємства "Спеценергосервіс" до Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати незаконними дії Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ НВП "Спеценергосервіс" (код ЄДРПОУ 32135502) щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків ПП "Будком-Алон" (код ЄДРПОУ 34951473) за період березень, квітень, червень, липень 2012 року, ТОВ "Спецтрубомонтаж" (код ЄДРПОУ 31939034) за період липень, серпень, жовтень 2012 , листопад 2012 року, ТОВ ТПК "Дніпроінвест" (код ЄДРПОУ 37806945) за період грудень 2011 року, березень, квітень, червень 2012 року, за результатами якої складений акт від 30.04.2013 року № 611/221/32135502.

Зобов'язати Основ'янську об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області відновити в Автоматизованій системі "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ в розрізі контрагентів, задекларованих ТОВ НВП "Спеценергосервіс", що відображені в акті про неможливість проведення зустрічної звірки від 30.04.2013 року № 611/221/32135502.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова у повному обсязі виготовлена 06.09.2013 року.

Суддя Рубан В.В.