Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2013 р. Справа № 805/11950/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ткаченко Т.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за неподання звітності у розмірі 170,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області звернулися до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за неподання звітності у розмірі 170,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог управлінням зазначено про те, що відповідач - ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі як фізична особа-підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування та є платником єдиного внеску. Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органам ПФУ граничний термін звітування за 2012 рік - 11 лютого 2013 року. На виконання вимог ч. 14 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Управлінням було винесено рішення № 519/12 від 15 травня 2013 року про застосування штрафних санкцій за неподання звітності у розмірі 170,00 гривень, яке було направлено з актом про встановлення факту неподання звітності про суми нарахованого єдиного внеску на адресу відповідача, однак конверт повернувся з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Оскільки вказана сума штрафу відповідачем не сплачена, позивач просить суд стягнути з відповідача зазначену суму штрафної санкції на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області.
У судове засідання сторони не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, з дотриманням вимог ст.ст. 33-36 Кодексу адміністративного судочинства України, про що є відомості в матеріалах справи.
04.09.2013 р. до відділу діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Проте, від відповідача до суду повернувся поштовий конверт з відміткою про повернення поштового відправлення «За закінченням терміну зберігання».
Оскільки ухвала про відкриття провадження у справі, направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, а саме: АДРЕСА_1, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи виходячи з того, що частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Приймаючи до уваги положення ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, та ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, а також ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних в ній доказів.
З'ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
Відповідач - ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України з 29.09.2010 р. та має реєстраційний номер 05-23-11-4825/05233.
Матеріали справи свідчать, що 26 березня 2013 року головним спеціалістом Управління складений акт № 174 про встановлення факту неподання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік.
За неподання звітності за 2012 рік начальником Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі винесено рішення № 579/12 від 15 травня 2013 року про застосування штрафних санкцій до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у розмірі 170,00 гривень.
Вищезазначене рішення Пенсійного фонду було направлено поштовим зв'язком на адресу відповідача, однак було повернуто Управлінню з позначкою "за закінченням терміну зберігання".
Докази оскарження вказаного рішення в матеріалах справи відсутні, сума, визначена в ньому, відповідачем сплачена не була.
Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені правові норми.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464) із змінами і доповненнями.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, відповідно до пункту 4 частини 2 статті 6 Закону № 2464.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, як передбачено частиною 12 статті 9 Закону № 2464.
Згідно з пунктом 3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 08 жовтня 2010 року № 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 року за № 1014/18309, ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.
Згідно з пунктами 6, 7 частини1 статті 13 Закону № 2464 Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом; стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Так, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно з пунктом 4 частини 11 статті 25 Закону № 2464.
Відповідно до частини 14 статті 25 Закону № 2464 про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Станом на час розгляду справи судом, рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 579/12 від 15.05.2013 р. не оскаржено та штрафні санкції до бюджету не сплачено.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача штрафної санкції за неподання звітності у розмірі 170,00 грн. у повному обсязі.
Відповідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2-15, 69-71, 94, 98, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за неподання звітності у розмірі 170,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області (85000, Донецька область, м. Добропілля, вул. Комсомольська, 28а, код ЄДРПОУ 37755477) штрафну санкцію за неподання звітності у розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.
Постанова прийнята, складена і підписана у нарадчій кімнаті 04 вересня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд у порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ткаченко Т.С.