Ухвала суду № 33409669, 27.08.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
801/2005/13-а
Номер документу
33409669
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 801/2005/13-а

27.08.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Мунтян О.І.,

суддів Дугаренко О.В. ,

Цикуренка А.С.

секретар судового засідання Равза Р.Р.

за участю сторін:

представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплопостачання"- Білялов Марлен Різайович, довіреність № 5 від 02.01.13

представник відповідача, Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби- Безверха Юлія Анатоліївна, довіреність № б/н від 21.01.13

розглянувши апеляційну скаргу Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Аблякимов Е.Е. ) від 29.03.13 по справі № 801/2005/13-а

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплопостачання" (вул. Будівельників, 7, смт.Молодіжне, Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим, 97501)

до Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби (вул. Бєлова, 2 а, с.Мирне, Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим, 97503)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.03.2013 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплопостачання" до Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби від 29 жовтня 2012 року № 0001661502.

Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримтеплопостачання" судовий збір у розмірі 2294,00 грн. із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби.

На зазначене судове рішення від відповідача надійшла апеляційна скарга, в якій ставиться питання про його скасування та ухвалення нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Представник відповідача у судовому засіданні 27.08.13р. підтримав апеляційну скаргу у повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні 27.08.2013 року заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив залишити судове рішення першої інстанції без змін, надавши відповідні заперечення.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Колегією суддів та судом першої інстанції встановлено, що відповідачем 09.10.2012, на підставі пункту 200.10 статті 200 розділу V Податкового кодексу України, в порядку статті 76 розділу ІІ Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку даних, поданих Товариством з обмеженою відповідальністю "Кримтеплопостачання" у податковій звітності з податку на додану вартість за серпень 2012 року, за результатами якої складено акт № 1725/15-2/36138454.

Камеральну перевірку проведено з урахуванням планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2012 по 31.03.2012, проведеного відділом податкового контролю Сімферопольської МДПІ, за результатами якої складно акт від 04.07.2012 № 940/22-0/36138454, відповідно до висновків якого виявлено порушення вимог податкового законодавства в частині завищення суми залишку від'ємного значення, внаслідок чого податковим органом зменшено податкові зобов'язання на 2858759,00 грн. та на вказаний розмір податковим повідомленням-рішенням від 03.08.2012 застосовано до ТОВ "Кримтеплопостачання" штрафні (фінансові) санкцію сумою 2858759,00 грн.

За даними камеральної перевірки встановлено, що ряд.24 податкової Декларації з ПДВ за серпень 2012 року склав 3701998,00 грн., а повинен складати 843239,00 грн., оскільки платник податків мав врахувати Акт планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2012 по 31.03.2012 № 940/22-0/36138454 від 04.07.2012.

Як вбачається з висновків акта від 09.10.2012 № 1725/15-2/36138454 дані камеральної перевірки свідчать про завищення суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (р. 24 податкової декларації з ПДВ) у розмірі 2858759,00 грн.

За вказаних обставин податковим органом зменшено суму, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) кредиту на 2858759,00 грн.

Податковим повідомленням-рішенням від 29.10.2012 року №0001661502 Сімферопольська МДПІ повідомила ТОВ "Кримтеплопостачання" про зменшення суми від'ємного значення податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за серпень 2012 року, подану 19.09.2012 за № 9057052474, на загальну суму 2858759 грн.

Подані ТОВ "Кримтеплопостачання" скарги на акт перевірки та податкове повідомлення-рішення залишені Сімферопольською МДПІ АР Крим ДПС та ДПС в АР Крим без задоволення, а податкове повідомлення-рішення без змін.

Перевіряючи доводи апеляційної скарги, відповідність висновків суду першої інстанції матеріалам справи, судовою колегією встановлено наступне.

Відповідно до п.п. 14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п.п.14.1.179 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання. Пунктом 46.5 визначено, що форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" затверджені форми податкової звітності з податку на додану вартість та встановлений Порядок їх заповнення.

Підпунктом 4.6.5 зазначеного Порядку встановлено, що платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (Д3) (додаток 3).

Значення рядка 3 (Д3) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації.

При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації), подають (Д4) (додаток 4).

Відповідно до п.п. 4.6.6 зазначеного Порядку залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).

Згідно з п.п. 4.6.7 зазначеного Порядку рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 4.6.8 зазначеного Порядку сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду вказується в рядку 25 декларації.

Таким чином, для відображення в рядку 21.3 Декларації з ПДВ, вказана сума повинна бути грошовим податковим зобов'язанням.

Як вбачається з матеріалів справи, Сімферопольською МДПІ АРК ДПС України 04.07.12р. було проведено планову виїзну перевірку TOB «Кримтеплопостачання» з питань дотримання платником податків вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 року по 31.03.2012 року в тому числі дотримання платником податку законодавства стосовно визначення суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету або бюджетному відшкодуванню.

За результатом проведеної перевірки було складено Акт № 940/22-0/36138454 від 04.07.2012 року, на підставі якого податковим органом від 20.07.2012 року було винесено податкові повідомлення - рішення №0001292301, № 0001252301 та №0001302301. Податковим повідомленням-рішенням №0001302301 від 20 липня 2012 року, зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість, задекларованого TOB «Кримтеплопостачання» на суму у розмірі 2858759 грн. 00 коп.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кримтеплопостачання» звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим ДПС, в якому просив суд визнати нечинними (протиправними) та скасувати податкові повідомлення-рішення Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим ДПС від 20.07.2012р. № 0001292301 в повному обсязі, а саме: щодо оподаткування податком на прибуток за 2010р. у сумі 590850,00грн., за 1 квартал 2011р. у сумі 876370,00грн., за 2-4 квартали 2011р. у сумі 17242515грн., за 1 квартал 2012р. у сумі 17593182,00грн.; від 20.07.2012р. № 0001302301 в частині завищення від'ємного значення податку на додану вартість у сумі 2858527,00грн. та від 20.07.2012р. № 0001252301 про нарахування податку на прибуток підприємств у сумі 12337,50грн., в тому числі за основним платежем 9870,00грн. та штрафними санкціями у розмірі 2467,50грн.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.2012 року у зазначеній справі, позовні вимоги TOB «Кримтеплопостачання» задоволені повністю та, зокрема, скасовано податкове-повідомлення рішення №0001302301 від 20 липня 2012 року. Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.02.13р. постанова Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.2012 року по справі №2а-8968/12/0170/19 залишена без змін.

Таким чином, у податкового органу (Відповідача) взагалі відсутні правові підстави вимагати від позивача відобразити в податковій звітності податкове зобов'язання визначене в податковому повідомленні - рішенні №0001302301 від 20 липня 2012 року, оскільки саме податкове повідомлення-рішення як підстава для такого відображення відсутня та відповідно до вимог ст. 60 Податкового кодексу України.

Виходячи з вищевикладеного, судова колегія погоджується з правильним висновком суду першої інстанції, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, та відповідно такими, що підлягають задоволенню.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.03.13р. підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга - залишенню без задоволення.

Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтями 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Сімферопольської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.03.13р. по справі №801/2005/13-а - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.03.13р. по справі №801/2005/13-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 02 вересня 2013 р.

Головуючий суддя підпис О.І. Мунтян

Судді підпис О.В.Дугаренко

підпис А.С. Цикуренко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.І. Мунтян