Рішення № 33405270, 10.09.2013, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
10.09.2013
Номер справи
925/1379/13
Номер документу
33405270
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2013 року Справа № 925/1379/13

Господарський суд Черкаської області, в складі:

головуючого - судді Єфіменка В.В.,

з секретарем судового засідання Макарченко Н.П.;

представники сторін:

від позивача - Гусаченко Н.С. за довіреністю,

від відповідача - не з?явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області в м. Черкаси справу

за позовом Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Черкаси до Жашківського виробничого управління житлово - комунального господарства м. Жашків

про стягнення штрафу та пені,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач заявив позов, в якому просить суд стягнути з відповідача штраф в розмірі 9 000 грн. та 3 915 грн. пені відповідно до рішення адміністративної колегії Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2013 № 34 по справі № 03-21-12/13 за вчинене відповідачем порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.2 ст. 50, ч.1 ст.13 Закону України "Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у межах району обслуговування у м.Жашків.

До початку розгляду спору по суті представник позивача подав до суду клопотання про уточнення розміру позовних вимог, в яких зменшив розмір суми, заявлених до стягнення коштів з тих підстав, що відповідач сплатив штраф у повному обсязі та пеню, нараховану за період 25.07.2013 по 22.08.2013 у розмірі 3 915 грн.

Представник позивача в судовому засіданні зменшені позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити з мотивів, викладених в позовній заяві.

Суд приймає заяву позивача до розгляду, оскільки вона подана відповідно до положень ст.22 ГПК України.

Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив.

Про час і місце розгляду заяви сторони повідомлялись належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с.15-16). Проте, представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив.

Справа розглядається за наявними матеріалами в порядку визначеному ст.75 ГПК України.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та подані позивачем докази, приходить до наступного.

Відповідно до приписів ст.3, ст.12, ст.14 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" (далі - "Закон") основним завданням названого комітету є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Для реалізації завдань, покладених на Антимонопольний комітет України, в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі утворюються територіальні відділення Антимонопольного комітету України, повноваження яких визначаються названим Комітетом у межах його компетенції. Повноваження територіальних відділень Антимонопольного комітету України визначаються цим Законом, іншими актами законодавства.

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету України має такі повноваження:

1) розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, про надання дозволу, надання попередніх висновків стосовно узгоджених дій, проводити розслідування або дослідження за цими заявами і справами;

2) приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення, надавати попередні висновки стосовно узгоджених дій.

Рішенням адміністративної колегії Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2013 № 34 по справі № 03-21-12/13 визнано Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства (вул. Леніна, 50, м. Жашків, 19200, ідентифікаційний код юридичної особи 03356909) таким, що за результатами діяльності у 2011, 2012 роках займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в межах району обслуговування у м. Жашків та не мало жодного конкурента та визнано дії Жашківського виробничого управління житлово-комунального господарства щодо розрахунків тарифів на послуги з утримання багатоповерхових будинків і споруд та прибудинкових територій, порядок формування яких не відповідає Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженому пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово - комунальні послуги" від 01.06.2011 №869, та які є необгрунтованими, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у межах району обслуговування у м. Жашків, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вищезазначене порушення на відповідача позивачем було накладено штраф у розмірі 9 000 грн.

23.05.2013 позивач надіслав відповідачу копію вищевказаного рішення із супровідним листом за № 03/1457, яке відповідач отримав 24.05.2013 (а.с. 11).

Згідно з частиною 1 статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рішення органів Антимонопольного комітету України може бути оскаржене до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Рішення адміністративної колегії Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 34 від 20.05.2013 відповідачем у передбачені законом терміни не оскаржувалось.

Відповідно до частин 2, 3, 8 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до територіального відділення АМКУ документи, що підтверджують сплату штрафу.

З матеріалів справи вбачається, що станом на 03.09.2013 відповідач вже після звернення до суду (29.08.2013) сплатив штраф у повному обсязі, який становив 9000 грн. та пеню у розмірі 3 915 грн., нараховану за період з 25.07.2013 по 22.08.2013, що підтверджується поданими представником позивача платіжними дорученнями, дослідженими у судовому засіданні (а.с.20-22).

Пунктом 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлено, що за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.

Згідно вищевказаних положень Закону позивачу нараховано пеня за період з 23.08.2013 по 03.09.2013 в розмірі 1 620 грн.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що зменшені позовні вимоги підлягають до повного задоволення.

Оскільки позов заявлено Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, яке відповідно до п.12 ст.5 Закону України "Про судовий збір" звільнене від сплати судового збору, тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача в доход державного бюджету України судовий збір в розмірі 1720,50 грн.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Зменшені позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути 1620 грн. пені з Жашківського виробничого управління житлово - комунального господарства м. Жашків (вул. Леніна,50, м.Жашків, код 03356909), зарахувавши до загального фонду Державного бюджету України через Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, (вул. Смілянська, 23, м.Черкаси, ідентифікаційний код 21361742) для зарахування на рахунок в ГУДКУ в Черкаській області за місцем знаходження платника, за кодом бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 106.

Стягнути 1720 грн. 50 коп. судового збору з Жашківського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Жашків (вул. Леніна,50, м.Жашків, код 03356909), із зарахуванням до державного бюджету України на рахунок 31213206783002, банк ГУДКСУ в Черкаській області, МФО 854018, код бюджетної класифікації - 22030001, отримувач -УДКСУ м. Черкаси, код 38031150, через ДПІ у Жашківському районі.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом 10 денного строку з дня складення повного тексту рішення.

СУДДЯ В.В.Єфіменко

Рішення складено та

підписано 11.09.2013.