ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
11 червня 2013 р.
Справа № 801/6212/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Трещова О.Р., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Саки чисте місто"
до Сакської міської ради
про визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Саки чисте місто" до Сакської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 32 сесії шостого скликання Сакської міської ради №1 від 07.06.2013 року.
Перевіряючи наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі судом встановлено наступне.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 109 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що позивач оскаржує рішення Сакської міської ради №1 від 07.06.2013 року "Про розірвання договірних зобов'язань з ТОВ "Саки чисте місто" .
Судом встановлено, що Сакська міська рада своїм рішенням розірвала достроково договір на надання послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів, на підставі п. 13 договору вид 06.04.2012 р. у зв'язку з недотриманням графіка вивозу побутових відходів, невиконанням вимог законодавства про відходи, санітарних норм і правил надання послуг з вивезення побутових відходів, актів замовника.
Отже, спір, який виник між позивачем та вказаним відповідачем має ознаки публічно-правового та може бути вирішеним в порядку адміністративного судочинства.
У той же час законодавством з метою розмежування компетенції між адміністративними судами встановлені правила предметної підсудності.
Пунктом 2 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами.
Оскільки відповідачем є Сакська міська рада, яка відповідно до ч.1 ст.10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є органом місцевого самоврядування, то дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим, та підлягає розгляду у місцевому загальному суді.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про судоустрій України" місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.
В даному випадку місцевим загальним судом, до якого належить подати адміністративний позов, є Сакьский мiський суд Автономної Республіки Крим ( 96500, м. Саки, вул. Леніна, 19).
На підставі викладеного позовна заява з усіма матеріалами підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву Товариству з обмеженою відповідальністю "Саки чисте місто" до Сакської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 32 сесії шостого скликання Сакської міської ради №1 від 07.06.2013 року "Про розірвання договірних зобов'язань з ТОВ "Саки чисте місто".
Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Саки чисте місто".
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.