Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2013 р. Справа № 805/12157/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі судді Хохленкова О.В. за участю секретаря судового засідання Проніна Д.С. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску та штрафних санкцій за неподання звітності в загальній сумі 2046 грн. 23 коп.,
за участю:
представника позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області звернулося до суду із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску та штрафних санкцій за неподання звітності в загальній сумі 2046 грн. 23 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач обрав спрощену систему оподаткування та зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області.
Станом на 01.04.2013 року за відповідачем значилась заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1876,23 грн.
Також, управлінням Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області було винесено рішення № 564/12 від 15.05.12013 року про застосування штрафних санкцій за неподання звітності за 2012 рік у розмірі 170,0 грн.
Позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Надіслав через канцелярію суду заяву про розгляд справи в його відсутність.
Відповідач в судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Згідно з ч.4 ст.33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою їх місця знаходження вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду справи, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач - управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п.5 ст.4 вказаного Положення, Пенсійний Фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплата пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.13).
Приймаючи до уваги, що сума заборгованості зі сплати єдиного внеску виникла станом на 01.04.2012 року, правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідач згідно з п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є платником єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Відповідно до картки особового рахунку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 борг зі сплати єдиного внеску станом на 01.04.2013 р. складав 1876,23 грн. (а.с.7).
Позивачем 03.05.2013 року винесена вимога № Ф-455 про сплату недоїмки з єдиного внеску відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в сумі 1876,23 грн. (а.с.8).
Також, 15.05.2013 року позивачем було винесено рішення № 564/12 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, відповідно до якого на підставі п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 грн. (а.с.11).
Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідачем у передбачений законодавством строк не було оскаржено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Судом були досліджені документи, що свідчать про заборгованість відповідача перед позивачем.
На теперішній час суми заборгованості залишаються не сплаченими.
Таким чином, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.8-11, 94, 112, 158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску та штрафних санкцій за неподання звітності в загальній сумі 2046 грн. 23 коп., задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, яка мешкає за адресою АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області, код ЄДРПОУ 37755477 яке знаходиться за адресою 85000, м. Добропілля, вул. Комсомольська, 28а, р/р 37196104000564 в ГУДКС в Донецькі області, заборгованість зі сплати єдиного внеску та штрафних санкцій в загальний сумі 2046 (дві тисячі сорок шість) гривень 23 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Хохленков О.В.