Справа № 367/1972/13-ц
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2013 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючої судді Оладько С.І.,
при секретарі Тищенко К
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпені цивільну справу за позовом прокурора м.Ірпеня Київської області в інтересах виконавчого комітету Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із позовом,відповідно до якого зазначив,що 15.06.12 між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області, в особі міського голови Скаржинського В.Д. та ОСОБА_1, було укладено договір № 142 про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури , що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь .
Позивач зазначив,що відповідно до п. 1.1 Договору, його предметом є участь ОСОБА_1 у інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста Ірпінь.
Згідно п. 1.2 Договору, місце розташування об'єкта: АДРЕСА_1. Цільове призначення об'єкта: багатоквартирний житловий будинок пьною площею 791, 6 кв.м., квартирною площею 569,0 кв.м., площею і вбудовано-прибудованих приміщень 127,0 кв.м. (офіси) .
Пунктом 2.1 Договору визначено, що загальна вартість будівництва вого будинку по АДРЕСА_1 згідно наданого ОСОБА_1 стисного розрахунку складає 2 698 896,00 грн.
Відповідно до п. 2.2 Договору, величина пайової участі (внеску) ОСОБА_1 створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктурної м. Ірпеня розраховується відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної і» та положення про порядок залучення коштів будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, затвердженого рішенням сесії Ірпінської М ради від 15.11.11 № 1192-21-УГ і визначається для багатоповерхових бих будинків у розмірі 4 відсотка від загальної кошторисної будівництва; для нежитлових приміщень у розмірі 10 відсотків від загальної вартості будівництва.
Також, в зазначеному пункті договору сторони домовились, що для даної забудови величина пайового внеску складає: житлові приміщення: 2265899,8 грн. х 4% = 90 635,99 грн., вбудовано - прибудовані приміщення -.432996,2грн. х 10% = 43 299,62 грн.
Загальна сума пайового внеску: 133 935, 61 грн.
Згідно п. 2.3 Договору, відповідно до квитанції № 1292/з23 від 11.08.11 попередня сплата в рахунок майбутнього пайового внеску будівництва об'єкту за адресою м. Ірпінь, АДРЕСА_1 складає 39 466,00 грн.
Залишок коштів, який підлягає до сплати до місцевого бюджету, відповідно до розрахунку, складає: 133 935,61грн. - 39 466,00 грн. = 94 469 грн.
Сплата коштів ОСОБА_1 на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста здійснюється шляхом безготівкового перерахунку в сумі 94 469,61 грн. за графіком згідно додатку 1 до цього договору.
Пунктом 2.5 Договору сторони дійшли згоди, що за порушення строків і пайового внеску стягується пеня у розмірі 0,1 % від нарахованої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково - стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної суми.
Відповідно до п. 3.1.1 Договору, ОСОБА_1 зобов'язувався сплатити кошти на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у розмірі, визначеному у п. 2.3 цього договору.
Згідно п. 6.1 Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до виконання сторонами всіх своїх обов'язків за цим договором.
Додатком 1 до договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь від 15.06.12 № 142, сторони встановили графік сплати пайового внеску .
У відповідності до зазначеного графіку, ОСОБА_1 зобов'язувався сплатити загальну суму пайового внеску у розмірі 94 469, 61 грн., з яких: 20 000 грн.- у червні по 15 000 грн. - у липні, серпні, вересні, жовтні та 14 469, 61 грн. в листопаді місяці 2012 року.
Рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 15.11.11р №1192-21-VI, затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь (далі - Положення) та Типовий договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.
Відповідно до п. 1.2 зазначеного Положення, пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до цільового фонду міського бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної . величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
Пунктом 2.5 Положення встановлено граничні розміри пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь, які не суперечать вимогам ч. 6 ст. 40 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності.
Згідно п. 2.10 Положення, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I-IIІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката (ч. 5 ст. 39 Закону).
17.02.12 Інспекцією ДАБК у Київській області зареєстровано за № КС 14312024990 подану відповідачем декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, житловий будинок по АДРЕСА_1, в м. Ірпінь Київської області.
Позивач зазначив,що, укладений між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області та ОСОБА_1, договір від 15.06.12 № 142 про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь відповідає вимогам Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення.
Відповідно до довідки виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 20.02.13 № 01-17/796/142, замовник будівництва об'єкту архітектури за адресою м. Ірпінь, АДРЕСА_1, ОСОБА_1 має борг по сплаті пайової участі на розвиток інфраструктури м. Ірпінь в сумі 74 469,61 грн. Пеня складає: 15 134,64 грн.
Відповідач ОСОБА_1 в порушення вищевказаних законодавчих норм та умов Договору від 15.06.12 № 142 не виконав свої зобов'язання щодо своєчасної сплати коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, у зв'язку з чим по даному договору виникла заборгованість в сумі 74 469,61 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача ОСОБА_1 за договором від 15.06.12 № 142 про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно- транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, згідно довідки виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 20.02.13 № 01-17/796/142 складає 89 604,25 грн., з яких: 74 469,61 грн. - основний борг, 15 134,64 грн. - пеня.
Позивач просив стягнути з ОСОБА_1 на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь в сумі 74 469,61 грн. та пеню в сумі 15 134,64 грн.,судові витрати по справі покласти на відповідача.
У послідуючому виконавчий комітет Ірпінської міської ради подав заяви про уточнення позовних вимог,відповідно до яких просить стягнути із ОСОБА_1 га користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури в суммі 36 469гр61 коп та пеню в суммі 18 783гр69 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник виконкому Ірпінської міської ради у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги не визнав,посилаючись на ті обставини,що позивач не надав суду доказів на підтвердження суми заборгованості.Довідка про заборгованість,яку надав позивач не завірена печаткою,а тому є неналежним доказом .Відповідач розмір заборгованості не визнає,поскільки позивачем не враховано кошти,які він сплачував за договором.Просив у позові відмовити.
Суд,заслухавши пояснення сторін,дослідивши письмові докази по справі,вважає позов таким,що підлягає до задоволення.
У судовому засіданні було встановлено,що 15.06.12 між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області, в особі міського голови Скаржинського В.Д. та ОСОБА_1, було укладено договір № 142 про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури , що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь .
Відповідно до п. 1.1 Договору, його предметом є участь ОСОБА_1 у інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста Ірпінь.
Згідно п. 1.2 Договору, місце розташування об'єкта: АДРЕСА_1. Цільове призначення об'єкта: багатоквартирний житловий будинок пьною площею 791, 6 кв.м., квартирною площею 569,0 кв.м., площею і вбудовано-прибудованих приміщень 127,0 кв.м. (офіси) .
Пунктом 2.1 Договору визначено, що загальна вартість будівництва вого будинку по АДРЕСА_1 згідно наданого ОСОБА_1 стисного розрахунку складає 2 698 896,00 грн.
Відповідно до п. 2.2 Договору, величина пайової участі (внеску) ОСОБА_1 створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктурної м. Ірпеня розраховується відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної і» та положення про порядок залучення коштів будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, затвердженого рішенням сесії Ірпінської М ради від 15.11.11 № 1192-21-УГ і визначається для багатоповерхових бих будинків у розмірі 4 відсотка від загальної кошторисної будівництва; для нежитлових приміщень у розмірі 10 відсотків від загальної вартості будівництва.
Також, в зазначеному пункті договору сторони домовились, що для даної забудови величина пайового внеску складає: житлові приміщення: 2265899,8 грн. х 4% = 90 635,99 грн., вбудовано - прибудовані приміщення -.432996,2грн. х 10% = 43 299,62 грн.
Загальна сума пайового внеску: 133 935, 61 грн.
Згідно п. 2.3 Договору, відповідно до квитанції № 1292/з23 від 11.08.11 попередня сплата в рахунок майбутнього пайового внеску будівництва об'єкту за адресою м. Ірпінь, АДРЕСА_1 складає 39 466,00 грн.
Залишок коштів, який підлягає до сплати до місцевого бюджету, відповідно до розрахунку, складає: 133 935,61грн. - 39 466,00 грн. = 94 469 грн.
Також,договором передбачено,що сплата коштів ОСОБА_1 на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста здійснюється шляхом безготівкового перерахунку в сумі 94 469,61 грн. за графіком згідно додатку 1 до цього договору.
Відповідно до п 2.5 Договору за порушення строків і пайового внеску стягується пеня у розмірі 0,1 % від нарахованої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково - стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної суми.
Відповідно до п. 3.1.1 Договору, ОСОБА_1 зобов'язався сплатити кошти на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у розмірі, визначеному у п. 2.3 цього договору.
Згідно п. 6.1 Договору, договір набрав чинності з моменту його підписання та діє до виконання сторонами всіх своїх обов'язків за цим договором.
Додатком 1 до договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь від 15.06.12 № 142, сторони встановили графік сплати пайового внеску Замовника будівництва об'єкту архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.
У відповідності до зазначеного графіку, ОСОБА_1 зобов'язувався сплатити загальну суму пайового внеску у розмірі 94 469, 61 грн., з яких: 20 000 грн.- у червні по 15 000 грн. - у липні, серпні, вересні, жовтні та 14 469, 61 грн. в листопаді місяці 2012 року.
Наведені обставини справи стверджуються у судовому засіданні копією договору про пайову участь,додатком 1 до договору (а.с.21-22,22 зворот).
У судовому засіданні було встановлено,що відповідач ОСОБА_1 зазначений договір №142 від 15.06.2012р у передбаченому законом порядку не оскаржив та не оскаржує на даний час.
Також,у судовому засіданні було встановлено,що рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 15.11.11 №1192-21-VI, затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь (далі - Положення) та Типовий договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.
Відповідно до п. 1.2 зазначеного Положення, пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до цільового фонду міського бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної . величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
Пунктом 2.5 Положення встановлено граничні розміри пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь, які не суперечать вимогам ч. 6 ст. 40 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності.
Згідно п. 2.10 Положення, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
17.02.12 Інспекцією ДАБК у Київській області зареєстровано за № КС 14312024990 подану відповідачем декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, житловий будинок по АДРЕСА_1, в м. Ірпінь Київської області (а.с.26-31).
Частиною 9 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Суд вважає, укладений між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області та ОСОБА_1, договір від 15.06.12 № 142 про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь відповідає вимогам Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 ЦК України визначено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк .
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч. 1 ст. 611 ЦК України).
Відповідно до довідки виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 23.08.13 № 114/142, замовник будівництва об'єкту архітектури за адресою м. Ірпінь, АДРЕСА_1, ОСОБА_1 має борг по сплаті пайової участі на розвиток інфраструктури м. Ірпінь в сумі 36469гр61коп,пеня за несвоєчасне виконання зобов»язання складає 18783гр69 коп (а.с.93).
Відповідач ОСОБА_1 в порушення вищевказаних законодавчих норм та умов Договору від 15.06.12 № 142 не виконав свої зобов'язання щодо своєчасної сплати коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, у зв'язку з чим по даному договору виникла заборгованість в сумі 36469гр61коп
Вимогами п.1.ч.1 ст. 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема - сплата неустойки. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. З ст. 549 ЦК України).
Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання (ч. 1 ст. 550 ЦК України). Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства (ч. 2 ст. 551 ЦК України).
Сплата відповідачем неустойки (пені) за порушення строків сплати пайового внеску передбачена п. 2.5 Договору у розмірі 0,1 % від нарахованої суми за кожний день прострочення.
Відповідно до ч. 1 ст. 624 ЦК України, якщо за порушення зобов'язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.
Враховуючи викладене,суд вважає позов обґрунтованим та таким,що підлягає до задоволення,у зв»язку з чим стягує із ОСОБА_1 на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури в суммі 36 469гр61 коп та пеню в суммі 18 783гр69 коп,всього стягує 55 253гр 30 коп.Також,суд покладає на відповідача судові витрати та стягує судовий збір на користь держави у суммі 552гр 53 коп.
При вирішенні спору по суті суд не приймає до уваги заперечення представника відповідача в тій частині,що позивач не довів суму заборгованості за договором №142 від 15.06.2012р,поскільки як зазначалось вище,розмір заборгованості відповідача згідно вказаного договору стверджується довідкою від 23.08.13 № 114/142,якою також зазначено розрахунок пені,яка підлягає сплаті відповідачем у зв»язку із порушенням умов договору.Посилання представника відповідача на ті обставини,що позивачем не враховані суми,які відповідач сплатив за договором є безпідставними,поскільки суду на день розгляду справи по суті не було надано доказів зазначених обставин справи.
На підставі ст. 39,40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,ст..525,526,549,550,551,610,611,624,629 ЦК України ,керуючись ст. ст. 3, 10, 60, 213-218 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов прокурора м.Ірпеня задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради (р\р 31510921700007,банк ГУДКСУ у Київській області,одержувач МБ м Ірпінь,код доходу 24170000,ЄДРПОУ-37911135,МФО-821018) заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури в суммі 36 469гр61 коп та пеню в суммі 18 783гр69 коп,всього стягнути 55 253гр 30 коп(п»ятдесят п»ять тисяч двісті п»ятдесят три гр. 30 коп.)
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 552гр 53 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 10 днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
З мотивованим рішенням суду сторони зможуть ознайомитись 14.09.2013р.
Суддя: С. І. Оладько