Ухвала суду № 33378336, 10.09.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2013
Номер справи
803/1908/13-а
Номер документу
33378336
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 вересня 2013 року Справа № 803/1908/13-a

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція" в особі Луцької філії Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" звернулося з позовом до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція" в особі Луцької філії Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Згідно з вимогами п.3 ч. 1 ст. 106 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить поновити записи про державну реєстрацію прав за рішенням суду приватному акціонерному товариству "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", у зв'язку з визнанням недійсним рішення реєстратора комунального підприємства "Волинського обласного бюро технічної інвентаризації" про право власності на нерухоме майно, а саме приміщення столової площею 311,9 кв.м., яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 повернути законному власнику - приватному акціонерному товариству "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство". Та витрати пов'язані з проведенням державної реєстрації та інших витрат, пов'язаних з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, та видачі витягів з реєстру прав виданих УКРДЕРЖРЕЄСТРОМ та видачі технічного паспорту покласти на відповідача - Комунальне підприємство "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" в органах, до компетенції яких належить відповідна дія.

Поряд з тим, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року №1952-IV (у редакції Закону України від 11.02.2010 року №1878-VI із змінами, внесеними згідно із Законом України від 04.07.2012 року №5037-VI, далі - Закон) державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 01.01.2013 року проводиться державним реєстратором прав на нерухоме майно органу державної реєстрації, а також нотаріусами як спеціальними суб'єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора.

При цьому органом державної реєстрації проводиться державна реєстрація прав на нерухоме майно, зокрема: з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно (в тому числі на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна, у зв'язку із внесенням до статутного фонду юридичної особи нерухомого майна); на підставі рішень органів влади (включаючи відповідні рішення суду, що набрали законної сили); речових прав, які виникли до 01.01.2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства України, яке діяло на час їх виникнення.

Відповідно до ч.7 ст.3 Закону державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації права власності та інших речових прав, крім випадків, установлених абзацами другим і третім частини п'ятої цієї статті.

Таким чином, вимога щодо внесення запису про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а саме приміщення столової площею 311,9 кв.м., яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 відноситься до повноважень державного реєстратора прав на нерухоме майно органу державної реєстрації за місцем розташування об'єкта нерухомого майна, а не Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації".

Таким чином, позивачу необхідно визначити відповідача та обгрунтувати, на якій підставі витрати пов'язані з проведенням державної реєстрації та інші витрати, пов'язані з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, видачі витягів з реєстру прав виданих УКРДЕРЖРЕЄСТРОМ та видачі технічного паспорту мають бути покладені на відповідача - Комунальне підприємство "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації".

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 року № 5515-VI з 01.01.2013 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 147, 00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позовна заява містить три самостійних вимоги: перша - про визнання реєстрації майна приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" код ЄДРПОУ 03569284, проведену комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" за №184/2604 від 26.08.2011 року на ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на майно від 01 серпня 2011 року з моменту проведення реєстрації недійсною, а саме приміщення столової площею 311, 9 кв.м. в АДРЕСА_2; друга - поновлення запису про державну реєстрацію прав за рішенням суду Приватному акціонерному товариству "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", у зв'язку з визнанням недійсним рішення реєстратора комунального підприємства "Волинського обласного бюро технічної інвентаризації" про право власності на нерухоме майно, а саме приміщення столової площею 311, 9 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 і повернути законному власнику - приватному акціонерному товариству "Любомльське ремонтно- транспортне підприємство" код ЄДРПОУ 03569284. Та витрати пов'язані з проведенням державної реєстрації та інших витрат, пов'язаних з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, та видачі витягів з реєстру прав виданих УКРДЕРЖРЕЄСТРОМ, та видачі технічного паспорту покласти на відповідача - Комунальне підприємство "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" в органах, до компетенції яких належить відповідна дія; третя - визнання неправомірними та незаконними дії Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" по проведенню реєстрації за №184/2604 від 26.08.2011 року майна товариства на ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1, ідент. НОМЕР_1 в період дії судового рішення про заборону вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації, реєстрації майна позивача, а саме приміщення столової площею 311,9 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, які завдали збитків товариству, які в свою чергу повинні бути оплачені судовим збором у розмірі 34 грн. 41 коп. кожна.

Таким чином, за подання до суду даної позовної заяви позивачем повинен бути сплачений судовий збір в розмірі 103, 23 грн.(34, 41 грн.*3 немайнових вимоги)

Проте, до позовної заяви позивачем долучено документ про сплату судового збору в розмірі 34, 41 грн.

У зв'язку з чим, позивачу слід надати суду доказ сплати судового збору в розмірі 68, 82 грн.(103, 23 грн. - 34, 41 грн.)

Згідно пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, зокрема, статтею 99 КАС України.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Однак, до позовної заяви не надано доказів того, коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав, у зв'язку з чим такі недоліки позовної заяви позбавляють суддю можливості виконати вимоги пункту 5 частини першої статті 107 КАС України, тобто, з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, зокрема, статтею 99 КАС України.

Згідно із частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, при усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати уточнену позовну заяву в якій навести докази про те коли йому стало відомо про порушення прав, свобод чи інтересів, уточнити відповідачів до яких звернута дана позовна заява та обґрунтувати вимоги до них, а також надати суду доказ сплати судового збору у відповідному розмірі.

Керуючись статтею 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція" в особі Луцької філії Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 вересня 2013 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду

Суддя Ю.Ю. Сорока