Постанова № 33367584, 22.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.07.2013
Номер справи
801/6947/13-а
Номер документу
33367584
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 липня 2013 р. Справа №801/6947/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Суворової С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим ДПС

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 10 193,24 грн.

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим ДПС звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу на загальну суму 10 193,24 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення вимог Податкового кодексу України створив податковий борг з податку з доходів фізичної особи та збору на виноградарство, садівництво та хмелярство у розмірі 10 193,24 грн. (з урахуванням штрафних санкцій та пені).

У судове засідання 22.07.2013 року представник позивача не прибув, надав клопотання про розгляд справи за наявними в матеріалах справи документами, в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання призначене на 22.07.2013 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

З урахуванням неявки сторін, відповідно до вимог статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Згідно з ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (інн НОМЕР_1) зареєстрований Фізичною особою-підприємцем Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 28.02.2007 року, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9). Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Ялті АР Крим з 02.03.2007 року за №16806, про що свідчить довідка від 03.12.2012 року №4804/9/1803 (а.с.10).

Станом на час розгляду справи відповідач має податкову заборгованість в сумі 10 193,24 грн., а саме з податку з доходів фізичної особи та зі збору на виноградарство, садівництво та хмелярство.

Борг відповідача виник у зв'язку із несплатою грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом та самостійно задекларованих зобов'язань.

Судом встановлено, що податковий борг відповідача зі збору на виноградарство, садівництво та хмелярство виник відповідно до:

- Податкового повідомлення-рішення №000140 від 28.08.2012 року на суму штрафних (фінансових) санкцій - 1 020,00 грн. (зв. бік а.с.13), прийнятого на підставі акту камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства №641/17-04/НОМЕР_1 від 21.05.2012, яким встановлено порушення п.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України в частині несвоєчасності подання звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (а.с.15-16). Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, проте конверт повернено з позначкою пошти «за закінченням терміну зберігання», про що позивачем складено акт №1202 від 28.08.2012 року (а.с.18).

У відповідності до вимог Податкового кодексу України, Державною податковою інспекцією у м. Ялті АР Крим ДПС нараховано пеню у сумі 0,01 грн.

Враховуючи часткову сплату відповідачем суми штрафних санкцій у розмірі 172,15 грн., заборгованість ФОП ОСОБА_1 згідно до податкового повідомлення-рішення становить 847,86 грн.;

- Податкового повідомлення-рішення №000141 від 28.08.2012 року на суму штрафних (фінансових) санкцій - 1 020,00 грн. (зв. бік а.с.19), прийнятого на підставі акту камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства №642/17-04/НОМЕР_1 від 21.05.2012, яким встановлено порушення п.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України в частині несвоєчасності подання звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (а.с.21-22). Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, проте конверт повернено з позначкою пошти «за закінченням терміну зберігання», про що позивачем складено акт №1203 від 28.08.2012 року (а.с.24);

- Податкового повідомлення-рішення №000142 від 28.08.2012 року на суму штрафних (фінансових) санкцій - 1 020,00 грн. (зв. бік а.с.25), прийнятого на підставі акту камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства №643/17-04/НОМЕР_1 від 21.05.2012, яким встановлено порушення п.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України в частині несвоєчасності подання звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (а.с.27-28). Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, проте конверт повернено з позначкою пошти «за закінченням терміну зберігання», про що позивачем складено акт №1204 від 28.08.2012 року (а.с.30).

Таким чином, заборгованість ФОП ОСОБА_1 зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства становить 2 887,86 грн.

Крім того, відповідач має податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, який виник відповідно до:

- Декларації про доходи одержані за 2011 рік від 14.02.2011 року, згідно до якої загальна сума річного оподаткованого доходу відповідача становить 84 411,31 грн. (а.с.32-33).

Згідно даних розрахунку суми податку з доходів фізичних осіб, розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у наступному за звітнім році складає 3 165,43 грн. (а.с.34).

Враховуючи несплату відповідачем суми податку з доходів фізичних осіб за 2-3 квартали 2012 року у останнього виникла заборгованість у розмірі 6 330,86 грн., яку сплачено частково у розмірі 483,16 грн.;

- Уточнюючої декларації про доходи одержані за 2011 від 27.02.2013 року із самостійно нарахованою сумою доходу - 84 411,31 грн. (а.с.35-36).

У відповідності до розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих ФОП від провадження господарської діяльності розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у наступному за звітнім році складає 364,42 грн. (а.с.37).

У зв'язку з несплатою відповідачем суми податку згідно до уточнюючої декларації, у ФОП ОСОБА_1 виникла заборгованість за 2-3 квартали 2012 року у сумі 728,84 грн.

Крім того, згідно до уточнюючої декларації про доходи одержані у 2011 році від 01.03.2012 року (а.с.38-39) та розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих ФОП від провадження господарської діяльності у відповідача виникла заборгованість з цього виду податку за 2-3 квартали 2012 року у сумі 728,84 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача з податку на доходи фізичних осіб становить 7 305,38 грн.

Зазначені вище податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися, а отже, суми заборгованості є узгодженими із відповідачем.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Порядок справляння та використання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства визначений Законом України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.1999 року № 587-ХIV зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 587), відповідно до ст. 1 якого платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (ч. 2 ст. 1 Закону № 587).

У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції (ч. 3 ст. 1 Закону № 587).

Особливості справляння збору суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ч. 4 ст. 1 Закону № 587).

Згідно ст. 2 Закону № 587 об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Таким чином, органи державної податкової служби мають звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання платнику податкової вимоги на кожну суму податкового боргу.

Отже, для стягнення вищезазначеної суми боргу податковий орган повинен відповідно до ст. 59, п. 59.2 ст. 59 Податкового кодексу України надіслати відповідачу податкову вимогу на зазначену суму.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу № 892 від 21.08.2012 року на загальну суму 3 834,58грн., яка не була отримана відповідачем (а.с.41).

Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

З урахуванням того, що сума податкового боргу збільшилася після надіслання податкової вимоги, сплаті підлягає вся сума заборгованості.

Станом на час розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача становить 10 193,24 грн., що підтверджується розрахунком суми позову.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, проаналізувавши зазначені вище норми чинного законодавства України, матеріали адміністративного позову, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення податкового боргу є правомірними та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, інн. НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 КРИМ.РУПАТКБ «ПРИВАТБАНК» м. Сімферополь) податковий борг з податку з доходів фізичної особи та зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства на загальну суму 10 193,24 грн. (десять тисяч сто дев'яносто три грн., 24 коп.), в т.ч.:

- 7 305,38 грн. в дохід місцевого бюджету м. Ялти на р/р 33217801700039, код платежу 11010500 в УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 38027563;

- 2 887,86 грн. на користь Державного бюджету м. Ялта на р/р 31218233700039, код платежу 19060100 в УДК в АР Крим, МФО 824026, ОКПО 38027563.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя Суворова С.В.