ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2013 р.
Справа №801/8748/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Ольшанська Т.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримторгстройінвест"
до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримторгстройінвест" до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.09.2013 форми "Р" №0009392280 та №0009402280 .
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав: до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору, копії позову та копій всіх документів, що приєднуються до позову.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Суд зауважує, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими (наведена позиція викладена у листі ВАСУ від 18.01.12 №165/11/13-12).
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної у податкових повідомленнях-рішеннях, що є предметом оскарження, але не менш 114,70 грн., та не більше 2294,00грн.
Таким чином розмір судового збору майнових вимог складає 2294,00 грн.
Крім того, позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
-у порушення частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги, не зазначені докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом, а саме не надано:
-податкова звітність з податку на прибуток, податку на додану вартість за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 з додатками;
-реєстри отриманих та виданих податкових накладних за період з 01.04.2011 по 31.12.2012;
-договори, що укладені з ПП "Аланар", ПП "Стар-Гоу", ПП "Ньютехнолоджі", ТОВ ТД "Артекс", ТОВ "Пром-Снаб", ТОВ "Про Тех Маш", ТОВ "А.К.В.І.Л.О.Н", ТОВ "БІО-100" за період з 01.04.2011 по 31.12.2012; платіжні документи;
-докази використання придбаних товарів (послуг, робіт) наданих ПП "Аланар", ПП "Стар-Гоу", ПП "Ньютехнолоджі", ТОВ ТД "Артекс", ТОВ "Пром-Снаб", ТОВ "Про Тех Маш", ТОВ "А.К.В.І.Л.О.Н", ТОВ "БІО-100" за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності позивача;
-докази перевезення та зберігання товару, отриманого від контрагентів за період з 01.04.2011 по 31.12.2012;
-копії документів для відповідача.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись частиною 3 статті 106, статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 19.09.13 усунути вказані недоліки , а саме надати:
-податкову звітність з податку на прибуток, податку на додану вартість за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 з додатками;
-реєстри отриманих та виданих податкових накладних за період з 01.04.2011 по 31.12.2012;
-договори, що укладені з ПП "Аланар", ПП "Стар-Гоу", ПП "Ньютехнолоджі", ТОВ ТД "Артекс", ТОВ "Пром-Снаб", ТОВ "Про Тех Маш", ТОВ "А.К.В.І.Л.О.Н", ТОВ "БІО-100" за період з 01.04.2011 по 31.12.2012; платіжні документи;
-докази використання придбаних товарів (послуг, робіт) наданих ПП "Аланар", ПП "Стар-Гоу", ПП "Ньютехнолоджі", ТОВ ТД "Артекс", ТОВ "Пром-Снаб", ТОВ "Про Тех Маш", ТОВ "А.К.В.І.Л.О.Н", ТОВ "БІО-100" за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності позивача;
-докази перевезення та зберігання товару, отриманого від контрагентів за період з 01.04.2011 по 31.12.2012;
-копії документів для відповідача;
-платіжні документи про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити:
рахунок 31210206784002
Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001
ЄДРПОУ 38040558
МФО 824026
Банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим
Призначення платежу: “Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1”.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/8748/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Т.С.Ольшанська