Постанова № 33356487, 13.08.2013, Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дата ухвалення
13.08.2013
Номер справи
369/6745/13-а
Номер документу
33356487
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 369/6745/13-а

ПОСТАНОВА

іменем України

13.08.2013 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Дубас Т.В.,

при секретарі Дідур М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області в порядку адміністративного судочинства з позовом до Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він 27.05.2013 реалізуючи своє право в порядку статті 118 Земельного кодексу України звернувся до Горенської ради Києво-Святошинського району Київської області з клопотанням та доданими до нього графічними матеріалами, стосовно права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки: а саме визначення та виділення йому у власність земельної ділянки без його погодження, орієнтовною площею 0,10 га в межах села Горенка Київської області з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва.

06.06.2013 року на 22-й сесії 6-го скликання Горенською сільською радою було прийнято рішення про відмову у задоволенні клопотання позивача. Свою відмову відповідач мотивував тим що, в доданих до клопотання графічних матеріалах не зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

На думку позивача прийняте рішення відповідачем порушує його права та законні інтереси гарантовані йому Конституцією та нормами чинного законодавства України.

Позивач просив скасувати рішення 22 сесії Горенської сільської ради від 29.05.2013 року щодо відмови в клопотанні ОСОБА_1 про передачу йому у власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,10 га для індивідуального дачного будівництва у межах села Горенка Київської області.

Зобов'язати Горенську сільську раду винести на засідання чергової сесії Горенської сільської ради та розглянути клопотання ОСОБА_1 про виділення та передачу йому власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва у межах села Горенка Київської області площею 0,10 га без його погодження у відповідності і в строки встановлені чинним законодавством України.

Відшкодувати на користь позивача витрати на правову допомогу у розмірі 700 грн.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, просила відмовити у позові.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до висновку що позов не підлягає до з наступних підстав.

Згідно статті 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Відповідно до ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

В силу ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність

земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Як встановлено в судовому засіданні, в ОСОБА_1 27 травня 2013 року звернувся до Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з клопотанням, щодо надання земельної ділянки до 0,10 га в межах села Горенка Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва.

Рішенням двадцять другої сесії шостого скликання від 06 червня 2013 року Горенська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області розглянувши звернення громадянина ОСОБА_1 щодо надання земельної ділянки до 0,10 га в межах села Горенка Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва, враховуючи, що згідно ст.. 118 Земельного кодексу України в доданих до клопотання графічних матеріалів не зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, вирішено до розгляду по суті звернення гр. ОСОБА_1 повернутись після приведення його у відповідності до ст.. 118 Земельного кодексу України.

Оскільки в заяві позивача не було визначено бажане місце розташування земельної ділянки на графічних матеріалах, тобто позначень щодо бажаного місяця розташування земельної ділянки не міститься в тих матеріалах які надав позивача до сільської ради, сільською радою, було правомірно прийнято рішення щодо повернення по суті звернення гр.. ОСОБА_1 після приведення його у відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України.

На підставі вищевикладеного, а також аналізуючи положення норм земельного законодавства України щодо набуття громадянами прав на землю із земель державної та комунальної власності, суд знаходить рішення Горенської сільської ради від 06.06.2013 року було прийнято правомірно, у відповідності до вимог Земельного кодексу України, а отже вимоги позивача не підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене та на підставі ст.ст. 81, 116, 118, 122 Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом 10 днів з моменту отримання постанови.

Суддя: Дубас Т.В.