Постанова № 33351056, 04.09.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2013
Номер справи
2а/0370/64/11
Номер документу
33351056
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2013 року Справа № 2а/0370/64/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "СВА Плюс" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СВА Плюс" (ТзОВ "СВА Плюс") про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5 100 грн.

Ухвалою суду від 04 вересня 2013 року допущено заміну позивача його правонаступником Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Волинській області (Луцька ОДПІ).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25 серпня 2010 року позивачем було проведено планову перевірку за дотриманням ТзОВ "СВА Плюс" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки, викладеними у акті № 202045 від 25 серпня 2010 року, контролюючим органом виявлено порушення пункту 9 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (Закон № 265/95-ВР). На підставі вказаного акту Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 0001442303 від 10 вересня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5 100 грн. за порушення відповідачем норм регулювання обігу готівки. В добровільному порядку ТзОВ "СВА Плюс" нараховані штрафні санкції не сплатило, тому позивач просив стягнути їх з відповідача у примусовому порядку.

Письмових заперечень проти адміністративного позову відповідач суду не подав.

В судове засідання представник позивача не прибув, проте подав до суду письмове клопотання від 04 вересня 2013 року про розгляд справи за його відсутності (а.с. 39).

Відповідач свого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 38).

Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки представник позивача подав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання свого представника не направив, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Так, судом встановлено, що 27 серпня 2008 року виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області проведено державну реєстрацію ТзОВ "СВА Плюс", місцезнаходженням юридичної особи значиться: 45635, Волинська обл., Луцький р-н, с. Піддубці, вул. Перемоги, 1, ідентифікаційний код 36112232; взято на облік як платника податків Луцькою ОДПІ 28 серпня 2008 року за № 13365 (а.с.5-7).

На підставі направлення від 25 серпня 2010 року за № 205445, виданого відповідачем головним державним податковим ревізорам-інспекторам Луцької ОДПІ (а.с. 10), 25 серпня 2010 року проведено планову перевірку за дотриманням ТзОВ "СВА Плюс" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами здійсненої перевірки складено акт від 25 серпня 2010 року № 202045 (а.с. 8-9), згідно із висновком якого позивачем виявлено порушення ТзОВ "СВА Плюс" вимог пункту 9 статті 3 Закону № 265/95-ВР, а саме: не забезпечено щоденного роздрукування на реєстраторі розрахункових операцій 15 фіскальних звітних чеків (від 16 лютого 2010 року, 18 лютого 2010 року, 22 лютого 2010 року, 15 березня 2010 року, 19 березня 2010 року, 24 березня 2010 року, 05 квітня 2010 року, 21 квітня 2010 року, 08 травня 2010 року, 12 травня 2010 року, 29 травня 2010 року, 08 червня 2010 року, 10 червня 2010 року, 18 серпня 2010 року, 20 серпня 2010 року).

На підставі вказаного акту перевірки Луцькою ОДПІ 10 вересня 2010 року прийнято рішення № 0001442303 про застосування до ТзОВ "СВА Плюс" штрафних (фінансових) санкцій за порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265/95-ВР на загальну суму 5 100 грн. (а.с. 12).

10 січня 2011 року Луцька ОДПІ звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення із ТзОВ "СВА Плюс" 5 100 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, однак, 05 жовтня 2010 року ТзОВ "СВА Плюс" рішення Луцької ОДПІ № 0001442303 від 10 вересня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5 100 грн. оскаржене в судовому порядку.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20 січня 2011 року провадження у даній справі було зупинено до набрання законної сили рішенням Волинського окружного адміністративного суду у справі № 2а-2675/10/0370 за позовом ТзОВ "СВА Плюс" до Луцької ОДПІ про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001442303 від 10 вересня 2010 року в сумі 5 100 грн.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2010 року у справі № 2а-2675/10/0370 адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Луцької об'єднаної державної податкової інспекції № 0001442303 від 10 вересня 2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 760 грн., в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2013 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2010 року у справі № 2а-2675/10/0370 скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю. Вказана постанова Львівського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили 18 липня 2013 року.

Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року, з наступними змінами та доповненнями (Закон № 265/95-ВР), визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

За порушення вимог Закону № 265/95-ВР, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій - у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина 4 статті 17 Закону № 265/95-ВР).

Відповідно до статті 2 Закону № 265/95-ВР фінансова санкція - грошова сума, що стягується за порушення вимог цього Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету.

Статтею 15 Закону № 265/95-ВР встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно із частиною 1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що оскільки за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 5 100 грн. за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, наявність та підставність нарахування яких встановлено судовим рішенням в адміністративній справі № № 2а-2675/10/0370, яке набрало законної сили 18 липня 2013 року, також, не надано доказів їх сплати, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001442303 від 10 вересня 2010 року у встановленому порядку не скасоване та є чинним, тому позовні вимоги про стягнення зазначених штрафних (фінансових) санкцій у вказаному розмірі підлягають до задоволення.

Керуючись частиною 6 статті 128, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СВА Плюс" (45635, Волинська обл., Луцький р-н, с. Піддубці, вул. Перемоги, буд. 1, ідентифікаційний код юридичної особи 36112232) в доход держави штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 5 100 грн. (п'ять тисяч сто гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова