Постанова № 33341459, 29.08.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2013
Номер справи
819/1694/13-а
Номер документу
33341459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1694/13-a

29 серпня 2013 року

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Білоус І.О.

суддів: Мірінович У.А.,

Хрущ В.Л.,

при секретарі судового засідання - Шевчук Т.Й.,

за участю представників:

позивача - Шевчик А. Р.,

відповідача - Гути О. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродсервіс Вест» до Державної реєстраційної служби України, третя особа на стороні відповідача - Державна реєстраційна служба Зборівського районного управління юстиції, про визнання незаконним та скасування рішення №2579795 від 25 травня 2013 року, зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Агропродсервіс Вест» (далі - ТзОВ «Агропродсервіс Вест», Позивач) з адміністративним позовом до Державної реєстраційної служби України (далі - Відповідач), за участю третьої особи на стороні відповідача - Державної реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції, про визнання незаконним та скасування рішення № 2579795 від 25 травня 2013 року та зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Позовні вимоги позивачем обґрунтовуються наступним. ТзОВ «Агропродсервіс Вест» створене та зареєстроване як юридична особа, та здійснює свою діяльність на підставі статуту, зареєстрованого 30.04.2013р., номер запису 16431050001000753. Відповідно до п. 5.5 зазначеного статуту, ТзОВ «ВІРЛІВ-АГРОБІЗНЕС» внесено для формування статутного капіталу ТзОВ «Агропродсервіс Вест» наступне майно:

а) нежитлове приміщення (стайня) під літерою «В» загальною площею 4572,9 кв.м;

б) нежитлове приміщення (стайня) під літерою «Г» загальною площею 6115,3 кв.м;

в) нежитлове приміщення (стайня) під літерою «Д» загальною площею 1621,6 кв.м;

г) нежитлове приміщення (стайня) під літерою «Е» загальною площею 437,8 кв.м;

д) пункт штучного осіменіння під літерою «Б» загальною площею 360,9 кв.м;

е) санпропускник під літерою «А» загальною площею 403,3 кв.м;

є) кормоцех під літерою «Є» загальною площею 539,4 кв.м;

ж) сінажна яма під літерою «Ж» загальною площею 1266,0 кв.м;

КЗС, дві пожежні водойми (резервуари), водонапірна башня висотою 10м , що знаходяться за адресою Тернопільська область, Зборівський район, с.Гарбузів вул. Заріка буд.29.

07.05. 2013 року ТзОВ «Агропродсервіс Вест» звернулось із заявою та документами до Державної реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції Тернопільської області для реєстрації права власності на вищезазначений майновий комплекс.

Враховуючи, що загальна площа майнового комплексу, для реєстрації якого було подано заяву, перевищує 5000 кв. м., виходячи із положень Наказу Міністерства юстиції №607/5 від 02.04.2013р., сканкопії заяви та доданих до неї документів були відправлені Державним реєстратором Зборівського районного управління юстиції на адресу Державної реєстраційної служби України, для прийняття Рішення по суті.

25.05.2013р. державним реєстратором Державної реєстраційної служби України Корюк Т. В. прийнято рішення № 2579795 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, на підставі п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-IV від 01.07.2004 року (далі - Закон № 1952). А саме, у реєстрації відмовлено з посиланням на те, що подані документи не відповідають вимогам Закону, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Крім цього, представник позивача суду пояснив, що після отримання ним оскаржуваного рішення, він намагався в телефонному режимі та в письмовому вигляді з»ясувати підстави, якими державний реєстратор обґрунтовує прийняте рішення, з метою їх усунення, та для належної реалізації порушеного, на його думку права. Але жодних пояснень по-суті підстав винесеного рішення про відмову йому не було повідомлено ані усно, ані письмово.

На думку позивача, ним дотримано процедуру та подано всі необхідні документи згідно передбаченого Законом переліку при поданні заяви, для реєстрації речових прав на нерухоме майно. Тому оскаржуване рішення № 2579795 від 25 травня 2013 року, вважає незаконним та таким, що грубо порушує його права та інтереси.

Враховуючи вищенаведене, ТзОВ «Агропродсервіс Вест» просить визнати незаконним оскаржуване рішення, та зобов'язати відповідача здійснити державну реєстрацію права власності на вищезазначене нерухоме майно за адресою: Тернопільська область, Зборівський район, с. Гарбузів, вул. Заріка буд. 29.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив суд позов задовольнити, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини та пояснення.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечувала. Вважає, що Державною реєстраційною службою України рішення № 2579795 від 25.05.2013 р., яким відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень на підставі п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 1952, прийнято правомірно, оскільки подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. Крім того, вважає вимоги про зобов'язання прийняти рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно необґрунтованими, оскільки вирішення даного питання не належить до компетенції суду, а відтак суд не уповноважений зобов'язати Державну реєстраційну службу України прийняти рішення про реєстрацію права власності на вищезазначене нерухоме майно.

Також представник відповідача в судовому засіданні зазначила, що про підстави, якими обґрунтовано оскаржуване рішення їй нічого не відомо. Також звернула увагу суду на те, що в липні поточного року Державною реєстраційною службою України надано роз»яснення, яким визнано, що у випадку прийняття рішення про відмову у державній реєстрації згідно з п. 4 ст. 24 Закону № 1952 державний реєстратор має обов»язок обґрунтувати, які саме документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Враховуючи вищенаведене, представник відповідача просить відмовити у задоволені позову.

Представник третьої особи на стороні відповідача - Державної реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції, - у судове засідання не з'явився. Надав суду пояснення, в якому вказав, що, ним було прийнято від Позивача заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо комплексу будівель і споруд, розміщених за адресою Тернопільська область, Зборівський район, с. Гарбузів, вул. Заріка буд.29. Дану заяву зареєстровано в базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 07.05.2013 року під номером 1083521. Відповідно до вимог Наказу Міністерства юстиції №607/5 від 02.04.2013р., ним, шляхом сканування, виготовлено електронні копії документів, поданих для державної реєстрації прав, та у день прийняття заяви за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - направлено на розгляд до Укрдержреєстру.

Оскільки рішення по поданій заяві прийнято державним реєстратором Державної реєстраційної служби України, реєстраційна служба Зборівського районного управління юстиції не володіє більш детальною інформацією щодо підстав відмови в державній реєстрації.

Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти позову, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

07.05. 2013 р. ТзОВ «Агропродсервіс Вест» звернулося до Державної реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо вищезазначеного комплексу будівель і споруд, розміщених за адресою: Тернопільська область, Зборівський район, с. Гарбузів, вул. Заріка буд. 29.

Державним реєстратором Державної реєстраційної служби України Корюк Т. В. 25.05.2013 р. прийнято рішення № 2579795 про відмову у державній реєстрації права власності.

Дане рішення отримане позивачем 10.06.2013 р.

Відповідно до рішення № 2579795 підставою для відмови у реєстрації речових прав зазначено, що подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Не погодившись із вказаним рішенням ТзОВ «Агропродсервіс Вест» оскаржило його в судовому порядку.

Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Відповідно до абз. 1 п. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року N 1952-IV (далі - Закон N 1952-IV), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ч. 2 ст. 9 Закону N 1952-IV передбачено, що державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.

Крім того, у ч. 4 вказаної статті визначено, що державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до п. 1 наказу Міністерства юстиції України № 607/5 від 02.04.2013 року "Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб" (далі - Наказ N 607/5) державна реєстрація права власності на нерухоме майно загальною площею понад 5000 кв. м - проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру.

Згідно із ч. ч. 1, 2, 3 ст. 16 Закону № 1952, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав, на території якого розміщений об'єкт нерухомого майна або більша за площею його частина.

Реєстрація заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості їх надходження.

Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подаються документи, що підтверджують виникнення, перехід, припинення відповідних прав, та документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень.

Згідно ст. 19 Закону №1952, державна реєстрація прав проводиться на підставі:

1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;

2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;

3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;

5) рішень судів, що набрали законної сили;

6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на

нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Згідно п. 50 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень затвердженого Постановою КМ України від 22.06. 2011 року № 703 (далі - Порядок № 703) для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв'язку з внесенням до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду) юридичної особи нерухомого майна, заявник, крім документів, що зазначені у пунктах 27 - 29 і 31 цього Порядку, подає органові державної реєстрації прав акт приймання-передачі об'єкта нерухомого майна, або інший документ, що підтверджує факт передачі такого майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду) юридичної особи.

У разі, коли внесення нерухомого майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду) юридичної особи здійснюється іншою юридичною особою, заявник, крім документів, що зазначені в абзаці першому цього пункту, подає органові державної реєстрації прав рішення про внесення нерухомого майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду) юридичної особи, прийняте уповноваженим органом управління такої юридичної особи.

Відповідно до картки прийому заяви № 2147040 (а. с.31), заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності), подану Шевчик А. Р., та отриману Кравецькою О. Б. - реєстратором реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції Тернопільської області, - зареєстровано у базі даних про реєстрацію заяв і запитів державного реєстру речових прав на нерухоме майно 07.05.2013 р. за реєстраційним номером 1083521.

Наказом N 607/5 "Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб" визначено процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно, органів державної реєстрації прав, під час проведення державної реєстрації права власності та/або речових прав на нерухоме майно.

П. 3. 4 Додатку до зазначеного наказу, встановлено, що протягом одного робочого дня з дати прийняття заяви, орган державної реєстрації прав забезпечує виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом їх сканування та розміщення у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису. Відповідність електронних копій оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, оригіналам таких документів у паперовій формі забезпечує особа, яка їх виготовила.

Орган державної реєстрації прав у день прийняття відповідної заяви або рішення суду про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у випадках, передбачених пунктом 1 наказу, та виконання дій, передбачених пунктом 3 цього Порядку, за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - передає таку заяву на розгляд до Укрдержреєстру.

Судом, встановлено, що при прийомі зазначеної вище заяви та доданих до неї документів державним реєстратором реєстраційної служби Зборівського районного управління юстиції Тернопільської області було здійснено всі передбачені п. 3, 4, Наказу N 607/5 дії, у строки та в порядку, встановленим наказом.

Дані обставини не заперечуються сторонами по справі та стосовно них відсутній спір, а відтак, з огляду на положення ч. 3 ст. 72 КАС України, не підлягають додатковому доказуванню при вирішенні даного адміністративного спору.

Разом з тим, ст. 24 Закону № 1952, у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо:

1) заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;

2) об'єкт нерухомого майна, розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав;

3) із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа;

4) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;

5) заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону;

5-1) заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем;

5-2) заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону;

5-3) під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку;

5-4) після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення;

5-5) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію;

5-6) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем;

6) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

Відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону № 1952 дії або бездіяльність державного реєстратора, державного кадастрового реєстратора, нотаріуса, державного виконавця можуть бути оскаржені до суду.

Державний реєстратор служба України при прийнятті рішення № 2579795 від 25.05. 2013 р. про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, керувався п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 1952, а саме, як підставу у рішенні про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень зазначено - невідповідність поданих документів вимогам, встановленим Законом, або відсутність можливості встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії, хоч і адресовані суду, але одночасно вони є і вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускається бездіяльності.

- суд приходить до висновку, що прийняте Державним реєстратором рішення, що є предметом оскарження у даній справі не відповіда відтак, вказана постанова не відповідає вимогам законодавства, у зв'язку з чим - підлягає визнанню протиправною та скасуванню з моменту винесення.

Відтак, беручи до уваги усе вищевикладене, з огляду на вищезазначені норми законодавчих актів, якими урегульовано спірні правовідносини, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази, які мають юридичне значення для її розгляду і вирішення спору по суті, в їх сукупності, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені відповідачем як суб'єктом владних повноважень в основу прийняття оскаржуваного рішення на відповідність критеріям та вимогам, встановленим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, якими керується адміністративний суд при перевірці рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, та враховуючи те, що оскаржуване рішення № 2579795 від 25.05.2013 р., крім посилання на загальну підставу, передбачену п. 4 ст. 24 Закону № 1952, не містить конкретного обґрунтування і зазначення, які саме подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, - суд вважає його таким, що суперечить критеріям, передбаченим п. 3, 7, 8 ч. 3 ст. 2 КАС України, в частині недодержання критерію його обґрунтованості та пропорційності, створюючи при цьому для позивача дискримінаційні наслідки. Винесення такого рішення, фактично, не дає можливості позивачу усунути підстави відмови, що перешкоджає можливості реалізації його прав і гарантій, передбачених Законом № N 1952-IV. Отже, рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно Корюк Т.В. № 2579795 від 25.05.2013 р., є протиправним та підлягає до скасування.

Разом з тим, вирішуючи питання про необхідність зобов»язання відповідача здійснити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно за позивачем суд зазначає, що вирішення вказаних питань за умови наявності відповідних документів та їх відповідності вимогам закону, - є виключною компетенцією державного реєстратора. При цьому, враховуючи те, що ані з оскарженого рішення державного реєстратора, ані з наданих обома сторонами суду письмових доказів, неможливо встановити, які ж саме документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, - суд прийшов до висновку про неможливість задоволення позовних вимог в цій частині, в спосіб, визначений позивачем.

Проте, частиною 2 ст.11 КАС України, визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Виходячи з того, що у змісті оскаржуваного рішення, прийнятого відповідачем, відсутнє належне обґрунтування його прийняття, що об»єктивно унеможливило усунення підстав його відмови позивачем, та позбавило його можливості належної реалізації прав і гарантій, суд приходить до висновку, що заява позивача від 07.05.2013 р. про проведення державної реєстрації права приватної власності потребує повторного розгляду.

На підставі викладеного, та враховуючи необхідність повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Державну реєстраційну службу України (вул. Марини Раскової, 15, м. Київ, 02660, код ЄДРПОУ 37508344) заяву, прийняту 07.05.2013 року за реєстраційним номером 1083521, яку подав Шевчик Андрій Романович, що діє на підставі довіреності серія і номер:08/13, виданій 10.04.13, видавник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропродсервіс Вест", податковий номер/серія, номер паспорта 3081601072, для проведення державної реєстрації права власності, форма власності: приватна, на комплекс будівель та споруд за реєстраційним номером 38653061226, що розташований за адресою: Тернопільська область, Зборівський район. с.Гарбузів, вул. Заріка, буд.29, - розглянути повторно.

Відтак, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити частково.

Керуючись ст. 2, 158-163,186,254,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Корюк Т.В. про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 2579795 від 25 травня 2013 року - визнати протиправним та скасувати.

3. Зобов'язати Державну реєстраційну службу України (вул. Марини Раскової, 15, м. Київ, 02660, код ЄДРПОУ 37508344) заяву, прийняту 07.05.2013 року за реєстраційним номером 1083521, яку подав Шевчик Андрій Романович, що діє на підставі довіреності серія і номер:08/13, виданій 10.04.13, видавник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропродсервіс Вест", податковий номер/серія, номер паспорта 3081601072, для проведення державної реєстрації права власності, форма власності: приватна, на комплекс будівель та споруд за реєстраційним номером 38653061226, що розташований за адресою: Тернопільська область, Зборівський район. с.Гарбузів, вул. Заріка, буд.29, - розглянути повторно.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі текст постанови виготовлено 03.09.2013 року.

Головуючий суддя І.О. Білоус

Судді У.А. Мірінович

В.Л. Хрущ

З оригіналом згідно

Суддя Білоус І.О.