ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
05 вересня 2013 року № 826/14126/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовомТериторіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві доЖитлово-будівельного кооперативу «Оболонь 10» прозастосування заходів реагування,В С Т А Н О В И В:
05.09.2013 р. до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві (надалі - позивач) до житлово-будівельного кооперативу «Оболонь 10» (надалі - відповідач), в якому просить суд:
1.Прийняти рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме: зупинити роботу ліфтів №14168, №14167, №14166, №14165 по вул. Лайоша Гавро, 2-б у м. Києві, до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення їх роботи;
2.Звернути постанову суду до негайного виконання та видати виконавчий лист;
3.Застосувати норму п.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» та звільнити від сплати судового збору позивача, враховуючи його майновий стан.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно із ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, позивачем до позовної заяви не було надано доказу сплати судового збору. При цьому, позивач просив звільнити його від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів у територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві.
Частиною 1 ст.88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно із п.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. №3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд зазначає, що Законом України "Про судовий збір" не передбачено звільнення територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві від сплати судового збору.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору, обґрунтовуючи це тим, що його внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також що він за видом діяльності за КВЕД-2010 відноситься до державного управління загального характеру з організаційно-правовою формою - "Орган державної влади".
Суд зазначає, що внесення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також включення його до переліку органів державної влади не є підставною для звільнення від сплати судового збору.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру передбачено ставку судового збору, що становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка з 01 січня 2013 року складає 1 147,00 грн.
Виходячи з цього, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 34,41 грн.
Суд не знаходить підстав для звільнення позивача від сплати судового збору в даному випадку, оскільки 34,41 грн. це мінімальний розмір судового збору за заявлення немайнових вимог в адміністративному процесі.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати документ на підтвердження сплати судового збору на наступні реквізити:
ь отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
ь код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
ь банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
ь код банку отримувача - 820019;
ь рахунок отримувача - 31218206784007;
ь код класифікації доходів бюджету - 22030001;
ь призначення платежу: "Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689".
Крім того, відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Так, позовна заява підписана в.о. начальника територіального управління ОСОБА_1, який не є керівником позивача, а також не є особою, яка діє на підставі довіреності.
Жодних документів або пояснень щодо підписання позову вказаною особою не надано.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№ 826/14126/13-а від 05.09.2013 р.), зокрема надати:
ьдоказ оплати судового збору в порядку і розмірі, передбаченому чинним законодавством;
ьдоказ на підтвердження наявності у в.о. начальника територіального управління ОСОБА_1 повноважень на підписання позовної заяви.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали № 826/14126/13-а від 05.09.2013 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін