Ухвала суду № 3333021, 23.03.2009, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
23.03.2009
Номер справи
4/52пн
Номер документу
3333021
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______

УХВАЛА

23.03.09 Справа № 4/52пн.

Розглянувши матеріали справи за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгівельний Дім " Все для шиття ",

м. Луганськ

до І-го відповідача Луганської міської ради, м. Луганськ

до ІІ-го відповідача Управління нерухомим майном Луганської міської ради, м.Луганськ

про визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки

Суддя Батюк Г.М.

Секретар судового засідання Чех Т.М.

в присутності представників сторін:

від позивача – Тейцман І.В., дов. б/н від 02.03.09;

від 1-го відповідача – Саркісян Я.Ш., дов. № 01/03-30/4915/0/2-08від 02.07.08;

Шелудченко Н.В., дов. № 01/03-30/7212/0/2-08 від 15.10.08;

від 2-го відповідача –Саркісян Я.Ш., дов.№ 1703від 25.07.08.

встановив:

Суть спору: заявлено вимогу про визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою:м. Луганськ, вул. Шелкового П.І. (біля будинку № 1 ), загальною площею 0,0568 га за договором оренди землі від 09.11.06.

Представник І-го відповідача, у відзиві на позовну заяву від 12.03.09 №01/03/03-11/1348/0/2-09, позовні вимоги відхилив посилаючись на те, що він не є належним відповідачем за позовом, оскільки будь-які права позивача Луганської міської радою порушені не були, та з інших підстав, викладених у відзиві.

Представник ІІ-го відповідача, у клопотання, зданого до суду 23.03.09, просить провадження по справі припинити, на підставі ст.80 ГПК України, у зв’язку з відсутністю повноважень господарського суду щодо розгляду позовних вимог заявлених позивачем.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що між позивачем та І-им відповідачем був укладений договір оренди землі від 09.11.06, згідно якого І-ий відповідач передав позивачу в строкове платне користування земельну ділянку під благоустрій прилеглої території (без права здійснення будівельних робіт), яка знаходиться за адресою м.Луганськ, вул.Шелкового П.І. (біля будинку №1), загальною площею 0, 0568 га.

Згідно умов договору розмір річної орендної плати на момент укладання договору, з урахуванням мети використання (благоустрій прилеглої території) становить 2264 грн. 68 коп., а нормативна грошова оцінка ділянки – 90587 грн. 48 коп.

Позивач зазначив, що ІІ-им відповідачем для розрахунку орендної плати за земельну ділянку відповідачу був встановлений функціональний коефіцієнт в розмірі 2,5, у зв’язку з чим нормативна грошова оцінка землі склала 17202798 грн. 73 коп., підставою встановлення вказаного коефіцієнту є рішення Луганської міської ради від 28.12.07 №28/10 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Луганська».

Позивач не згоден щодо застосування до нього вказаного коефіцієнту під час проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тому звернувся до суду з позовними вимогами про визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою:м. Луганськ, вул. Шелкового П.І. (біля будинку № 1 ), загальною площею 0,0568 га за договором оренди землі від 09.11.06.

Оцінивши доводи сторін та матеріали справи у їх сукупності, суд прийшов до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним, а відповідно до ч. З ст. 2 Закону України "Про плату за землю" за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Як свідчать матеріали справи, рішенням Луганської міської ради № 12/26 від 27.12.06 Управління нерухомим майном Луганської міської ради уповноважено надавати орендарям для обчислення ними розміру річної орендної плати довідки розрахунків розмірів земельного податку (річного), визначати розмір орендної плати у гривнях, яка діє на момент укладання договору оренди землі, та включати її до умов договору оренди землі а також на підставі рішення Луганської міської ради від 21.12.2000 №22/4 або згідно іншого нормативно-правового рішення прийнятого замість вказаного, визначати та змінювати на підставі відповідних документів нормативну грошову оцінку земельних ділянок, в тому числі коефіцієнти функціонального використання земельних ділянок, про що надавати відповідні довідки. Довідка для розрахунку орендної плати на 2009 рік від 27.01.2009 №2343, яка була надана ТОВ «Торговельний дім «Все для шиття» видана на підставі зазначеного рішення Луганської міської ради. Позивач вказав, що Управління нерухомим майном Луганської міської ради застосувало функціональний коефіцієнт у розмірі 2,5 безпідставно.

На підставі викладеного, суд вважає, що позивач оскаржує дії суб'єкту владних повноважень.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України), до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. З КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1); суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1).

Таким чином, згідно положень ст.3 КАС України, справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб'єкта, а цей суб'єкт, відповідно, зобов'язаний виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.

На підставі ст. 104 КАС України, встановлено, що до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

На підставі ч. 1 ст. 21 Закону України «Про судоустрій України» місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.

Відповідачі на підставі ст. 140 Конституції України, ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»є органом місцевого самоврядування.

Система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення, (ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно з Положенням про Управління нерухомим майном Луганської міської ради, Управління створено згідно з рішенням Луганської міської ради від 26.02.07 №13/10 та є виконавчим органом Луганської міської ради. Також І-ий відповідач є органом місцевого самоврядування.

Як свідчать матеріали справи, рішення Луганської міської ради від 28.12.07 №28/10 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Луганська»на день розгляду справи не оскаржено та не скасовано.

Таким чином, провадження у даній господарській справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі викладеного, суд вважає, що позивач має право на звернення з даними позовними вимогами за адміністративним позовом до місцевого загального суду.

Відповідно до п.3 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.93 державне мито в сумі 85 грн., сплачене платіжним дорученням № 891 від 20.02.09 підлягає поверненню повністю, у зв'язку з припиненням провадження у справі, оскільки справа не підлягає розглядові в господарському суді.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.47 п.1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1.Провадження у справі припинити.

2. Повернути з державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгівельний Дім " Все для шиття ", м. Луганськ, вул.Шелкового, 1д, код ЄДРПОУ 21807149 державне мито в сумі 85 грн., сплачене платіжним дорученням № 891 від 20.02.09.

Повернення держмита здійснити на підставі даної ухвали, засвіченої гербовою печаткою господарського суду Луганської області .

Суддя Г.М.Батюк