Номер справи 623/1197/13-а
Номер провадження 2-а/623/60/2013
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2013 року м. Ізюм
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Бутенка В.М.
за участі: секретаря судового засідання - Костенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізюмі адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів, -
в с т а н о в и в:
У березні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області (далі - Управління ПФУ) про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів, в якому зазначає, що він як потерпілий від аварії на Чорнобильській АЕС має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 1 категорії, має 2 групу інвалідності по захворюванню, пов'язаному з виконанням обов'язків по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, обліковується в Управлінні ПФУ. Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ від 28.02.1991 року.
Позивач посилається на те, що постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 27 січня 2011 року у справі №2-а-362/2011 року за позовом до Управління ПФУ про зобов'язання здійснити перерахунок та нарахування пенсії, позов задоволено частково, визнано дії управління щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії незаконними та зобов'язано управління провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» «з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».
Оскільки відповідач не виконує вказане судове рішення, просить суд:
1. Задовольнити позовну заяву.
2. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо невиконання судового рішення, а саме - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 27 січня 2011 року у справі №2-а-362/2011 року про зобов'язання вчинити дії щодо нарахування та виплати державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю з 22.05.2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» «з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».
3. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо нездійснення заходів про виділення бюджетних коштів на виплату державної та додаткової пенсії судовим рішенням що є чинним.
4. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, здійснити розрахунок і виплату належної до видачі державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю на виконання судового рішення у відповідності зі ст. 54 та ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» «з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність» у розмірі: 10454,40 грн. за 2011р.; 62672,60 грн. за 2012р.; 16628,40 грн. за 2013р. без урахування визначених законом інших доплат.
5. Стягнути з державного органу Управління пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, грошові кошти розраховані за судовим рішенням, а саме: постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 27.01.2011 року у справі №2-а-362/2011 року про зобов'язання вчинити дії щодо нарахування та виплати державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у відповідності зі ст. 54 та ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» «з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність», а саме: недоплаченої (з урахуванням виплаченої суми) державної та додаткової пенсії у розмірі: 10454,40 грн. за 2011р.; 62672,60 грн. за 2012р.; 16628,40 грн. за 2013р. без урахування визначених законом інших доплат.
6. Задовольнити заяву про звернення постанови до негайного виконання.
7. Зобов'язати суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2, інд. 64309, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
(а.с. 1-8, 9-24)
Позивач ОСОБА_1 або його представник у судове засідання не з'являлися, про час та місце судового розгляду повідомлялися належним чином, позивач надав суду заяви про розгляд справи без участі позивача, підтримав позовні вимоги і просить суд адміністративний позов задовольнити повністю (а.с. 50, 52, 58).
Відповідач Управління ПФУ свого представника для участі в справі не направив, але у запереченнях на позовну заяву просять суд про розгляд справи у відсутності представника Управління ПФУ та відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 в повному обсязі. В запереченні проти позову відповідач вказує, що виконання судових рішень щодо розмірів пенсійних виплат здійснюється з урахуванням змін у законодавстві, що відбулися після винесення цих рішень. 19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011. У зв'язку з викладеним, у 2011 році пенсійні виплати, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в тому числі й ті, розмір яких встановлено на виконання судових рішень, здійснювали у розмірах, визначених постановою Уряду від 06.07.2011 № 745. За прийнятим 26.12.2011 рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційними поданнями щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними). Аналогічна ситуація склалася у 2012 та 2013 році у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік». Пунктом 3 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та пунктом 4 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено, що у 2012 та 2013 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, ЗО, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 та на 2013 рік. На виконання вищезазначеного Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок обчислення пенсій особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01.01.2012. Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 №3рп/2012 визначено, що при розгляді справ суди повинні керуватись принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України. Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, виходячи з цього виконання судових рішень здійснюється з урахуванням змін у законодавстві, що відбулися після їх винесення. З листопада 2011 року нарахування та виплата пенсій, призначених згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється відповідно до вищезазначених нормативних актів. Згідно ст. 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів Держбюджету.
(а.с. 34-36)
Дослідивши матеріали справи, перевіривши наведені в адміністративному позові та в запереченні проти цього позову докази, суд приходить до висновку про відмову ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову.
Судом встановлені факти і відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом встановлено, що постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 27.01.2011 року у справі №2-а-362/2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ПФУ позовні вимоги позивача були задоволені частково, визнано дії Управління ПФУ щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку, нарахуванні та виплати державної пенсії та додаткової пенсії згідно норм ст. 50 та ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» незаконними та зобов'язано Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Ухвалою колегії суддів Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року апеляційну скаргу Управління ПФУ задоволено частково, постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 27.01.2011 року по справі №2016/2а-362/2011 скасувати в частині зобов'язання Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 за період з 22 травня 2008 року по 10.11.2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Прийнято нову ухвалу, якою позов ОСОБА_1 до Управління ПФУ про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.01.2006 року по 10.11.2009 року - залишено без розгляду. В інший частині постанову суду першої інстанції залишено без змін.
02 червня 2011 року ОСОБА_1 отримав виконавчий лист № 2-а-362/2011, виданий 01.06.2011 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області про зобов'язання Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 з 10 листопада 2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
(матеріали справи №2-а-362/2011)
03 червня 2011 року стягувач ОСОБА_1 звернувся з заявою до відділу ДВС Ізюмського МРУЮ Харківської області про прийняття до виконання виконавчого листа по справі № 2-а-362/2011 року, виданого 01.06.2011 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області про зобов'язання Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 з 10 листопада 2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
09 червня 2011 року головним державним виконавцем відділу ДВС Ізюмського МРУЮ Харківської області відкрито виконавче провадження № 2562/16 (938/16-12) (реєстраційний номер ВП № 27002261) з виконання виконавчого листа № 2-а-362/2011, виданого 01.06.2011 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області про зобов'язання Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 з 10 листопада 2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно повідомлення Управління ПФУ на адресу нач. відділу ДВС Ізюмського МРУЮ Харківської області від 05.03.2012 року на виконання постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області по справі № 2-а-362/2011 Управління ПФУ здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність» з 10.11.2009 року, виплачено в липня 2011 року.
Постановою про закінчення виконавчого провадження державного виконавця відділу ДВС Ізюмського МРУЮ Харківської області від 26.06.2012 року виконавче провадження № 2562/16 (938/16-12) (реєстраційний номер ВП № 27002261) з виконання виконавчого листа № 2-а-362/2011, виданого 01.06.2011 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області про зобов'язання Управління ПФУ провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_1 з 10 листопада 2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - закінчено, в зв'язку з повним фактичним виконанням (п.8 ч.1 ст. 49, ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження»).
(а.с. 40-44)
Згідно ч.1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Позивач ОСОБА_1, як стягувач у виконавчому провадженні № 2562/16 (938/16-12) (реєстраційний номер ВП № 27002261) з виконання виконавчого листа № 2-а-362/2011, виданого 01.06.2011 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області, мав право звернутися до місцевого суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
14 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», який набрав чинності 19 червня 2011 року.
Пунктом 7 частини першої зазначеного Закону Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році, зокрема, норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
З аналізу наведеної норми випливає, що визначення порядку та розміру виплат указаної категорії громадян делеговано Кабінету Міністрів України.
На виконання вимог Закону від 14 червня 2011 року № 3491-VI «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік» 06.07.2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 745 «Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року.
Конституційний суд України рішенням від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 дійшов висновку, що пункт 4 розділу VIІ «Прикінцеві положення» закону встановлює механізм реалізації положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не суперечить статті 75, пункту 3 частини 1 статті 85, статті 95 Конституції України.
Аналогічна ситуація склалася у 2012 та 2013 році у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
Пунктом 3 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та пунктом 4 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено, що у 2012 році та 2013 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 та на 2013 рік.
На виконання вищезазначеного Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок обчислення пенсій особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01.01.2012 року.
Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 №3рп/2012 визначено, що при розгляді справ суди повинні керуватись принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України. Кабінет Міністрів України є органом, який забезпечує проведення державної політики у соціальній сфері, а Пенсійний фонд України - органом, який реалізує таку політику, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету України.
Відповідно до положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначення порядку та розмірів соціальних виплат, віднесено до відання Кабінету міністрів України.
Відповідно до правової позиції Конституційного суду України викладеної в рішенні від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011р., передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів всього суспільства. Крім того такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз національній безпеці України, що згідно з частиною 1 статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави.
Отже зміна механізму нарахування соціальних виплат та допомоги повинна відбуватися відповідно до критеріїв пропорційності та справедливості і є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів власне сутність змісту права на соціальний захист.
Державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визначені як законами України, так і іншими нормативно - правовими актами, зокрема актами Кабінету Міністрів України.
Суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються зокрема принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно - правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, в тому числі нормативно - правовими актами Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного Кодексу України, Закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України, таку правову позицію надано рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року справа № 3-рп/2012 року.
Оскільки відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України ( частина 2 статті 19), тому відсутні підстави для задоволення позову.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 29 березня 2013 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів в частині вимог за період з 01.11.2011 року по 27.09.2012 року - залишено без розгляду.
(а.с. 25-27)
Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 10-18, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 8, 19, 46 Конституції України, рішеннями Конституційного Суду України № 20-рп/2011, № 3-рп/2012 року, ст.ст. 50, 54 Закону України від 28.02.1991 року №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів - відмовити.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги в строк десять днів з дня отримання копії постанови до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддя -