Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
20 серпня 2013 року Справа № 805/8362/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Стойки В.В
при секретарі судового засідання Мангуш З.В.
за участю
представника позивача Нудьги І.Г.,
представника відповідача Філіпенка Є.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м.Донецьку адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Донецька залізниця" до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про скасування вимоги від 09.04.2013 року № 05-05.1-10-14/3915 п. 10,-
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство "Донецька залізниця" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про скасування вимоги від 09.04.2013 року № 05-05.1-10-14/3915 п. 10.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що з п. 10 вимоги від 09.04.2013 року № 05-05.1-10-14/3915 та актом перевірки не згодні з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 1058-IV об'єктом для нарахування страхових внесків для роботодавців є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб (ст.19 втратила чинність з 1 січня 2011 року згідно із Законом України від 08.07.2010 р. N 2464-VI).
Нормативним документом, який розроблено відповідно до Закону України "Про оплату праці", що визначає складові фонду оплати праці, є Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року N 5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за N 114/8713, згідно пункту 2.2.12 якої, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, відносяться до фонду оплати праці у складі додаткової заробітної плати.
Враховуючи вищенаведене, компенсація за невикористану відпустку є об'єктом для нарахування та утримання страхових внесків до Пенсійного фонду.
Крім того, перевірками, проведеними Пенсійним Фондом України в структурних підрозділах залізниці щодо правильності нарахування та утримання страхових внесків, порушень з питань сплати внесків з сум компенсації за невикористану відпустку не встановлено.
Проте, проведеною перевіркою Фінансовою інспекцією в Донецькій області було встановлено, що Державним підприємством "Донецька залізниця" було порушено п. 2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 № 697, а саме в період з 01.04.2010 по 31.12.2010 при нарахуванні збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, до фонду оплати праці враховані суми виплачених працівникам компенсації за невикористані відпустки, в результаті чого зайво сплачено збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 1 856 253,69 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) підприємства.
З огляду на зазначене суд вважає за потрібним витребувати у Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області інформацію з наступного питання: чи повинно було Державне підприємство Донецька залізниця при нарахуванні збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, до фонду оплати праці враховувати суми виплачених працівникам компенсацій за невикористані відпустки, з урахуванням виключень, встановлених Переліком видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 697 від 18.05.1998.
Представник позивача заявив у судовому засіданні клопотання про зупинення провадження по справі, у зв'язку з необхідністю витребування у Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області інформації щодо нарахування та перерахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на суму компенсації за невикористану відпустку.
Представник відповідача у судовому засіданні при вирішенні заявленого клопотання поклався на розсуд суду.
Частиною 5 ст. 71 КАС України встановлено, що суд може збирати докази з власної ініціативи.
У зв'язку з необхідністю, яка обумовлена всебічним, повним та об'єктивним розглядом справи, відповідно до ч. 5 ст. 71 КАС України, суд вважає за необхідне витребувати додаткові докази.
Згідно з п.4 ч. 2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі у разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Суд вважає, що клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі є обґрунтованим, а тому для повного з'ясування всіх обставин по справі необхідно зупинити провадження по справі до 09-30 год. 30 серпня 2013 року.
На підставі ст. 71, 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача задовольнити.
Зупинити провадження у справі до 09-30 год. 30 серпня 2013 року.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати до 30 серпня 2013 року до Донецького окружного адміністративного суду інформацію: чи повинно було Державне підприємство Донецька залізниця при нарахуванні збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, до фонду оплати праці враховувати суми виплачених працівникам компенсацій за невикористані відпустки, з урахуванням виключень, встановлених Переліком видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 697 від 18.05.1998..
Ухвала постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 20 серпня 2013 р. у присутності представників сторін.
Відповідно до ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Ухвала про витребування доказів оскарженню не підлягає, проте заперечення проти неї можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постановлене судом рішення, прийняте за наслідками розгляду справи по суті.
Ухвала в частині зупинення провадження в адміністративній справі набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Стойка В. В.