ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку письмового провадження)
м. Київ
30 серпня 2013 року 13:30 № 2а-12054/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Головне управління Міндоходів у Львівській області, Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.08.2010р. ВСТАНОВИВ:
ПАТ "Укртрансгаз" (далі - позивач, ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", ПАТ «Укртрансгаз») звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків (далі - відповідач-1, СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП), треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: державна податкова адміністрація у Львівській області (далі - ДПА у Львівській обл.); державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі Львівської області (далі - ДПІ у Дрогобицькому р-ні Львівської обл.) про визнання протиправними та скасування рішень № 0002724120/0 та № 0002734120/0 від 04.08.2010.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.08.2010 відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-12054/10/2670.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.08.2010 закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-12054/10/2670 та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.09.2010 залучено в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ДПА у Львівській обл. та ДПІ у Дрогобицькому р-ні Львівської обл.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.10.2010 залучено в якості свідків по даній справі старших слідчих Прокуратури Львівської області Купецького В.В. та Шкрум В.М. та визнано їх явку в судове засідання обов'язковою; витребувано у Прокуратури Львівської області низку додаткових доказів по даній справі та оголошено перерву.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.01.2011 зупинено провадження у справі № 2а-12054/10/2670 до вирішення кримінальної справи 175-0175 за обвинуваченням колишнього начальника РВУ "Львівавтогаз" ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України, за фактом привласнення та розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та в особливо великих розмірах; зобов'язано Прокуратуру Львівської області повідомити суд про розгляд кримінальної справи та зобов'язано сторін повідомити суд, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження по справі.
16.07.2013 до відділу документального обігу та контролю суду на виконання судового запиту № 2а-12054/10/2670 від 01.06.2013 супровідним листом вих. № 5720 від 25.06.2013 від Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла належним чином засвідчена копія постанови Пустомитівського районного суду Львівської області від 07.06.2013 по справі № 1316/3632/12 (провадження № 1/450/67/13) з відміткою про набрання законної сили, згідно якої ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України, а кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України закрито.
05 серпня 2013 року ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва було поновлено провадження у справі та призначено до судового розгляду на 13 серпня 2013 р.
В судовому засіданні 13 серпня 2013 року, за клопотаннями сторін, замінено на правонаступників, позивача, відповідача та третіх осіб. Так, замінено позивача - дочірню компанію "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на її правонаступника - публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", відповідача - Спеціалізовану державну податкову інспекцію у м. Києві по роботі з великими платниками податків на її правонаступника - Міжрегіональне головне управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників, третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державну податкову адміністрацію у Львівській області на її правонаступника - Головне управління Міндоходів у Львівській області, третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державну податкову інспекцію у Дрогобицькому районі Львівської області на її правонаступника - Дрогобицьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів.
В судове засідання 28 серпня 2013 року прибув представник позивача, представник відповідача, представники третіх осіб не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.
Суд перейшов до вирішення справи в порядку письмового провадження, встановивши відсутність необхідності допиту свідків або заслуховування експерта на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), згідно якої якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.
06 серпня 2010 року (вх. № № 21643, 21647) дочірня компанія "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" отримала рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.08.2010 року за № 0002724120/0 та № 0002734120/0 (надалі - оскаржувані рішення), видані СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП на підставі актів первірки від 27.07.2010 № 0262/2665/41/30019801 та № 0263/2665/41/30019801, складених відповідно ДПА у Львівській області - на АГНКС РВУ «Львівавтогаз» у с. Солонка Пустомлинського району Львівської області та ДПІ у Дрогобицькому районі - на АГНКС РВУ «Львівавтогаз» у с. Раневичі Пустомлинського району Львівської області. Перевірка здійснювалась спільно з слідчими СВСУ прокуратури Львівської області, які здійснювали обшук приміщень та особистий обшук працівників зазначених АГНКС.
Вказаними рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій було визначено суму штрафних (фінансових) санкцій:- за рішенням від 04.08.2010 № 0002724120/0 - в розмірі 46 330,00 грн.; - за рішенням від 04.08.2010 № 0002734120/0 - в розмірі 258 429,50 грн.
Всього за вищевказаними рішеннями ДК "Укртрансгаз" нараховано 304 759,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Перевіркою за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій структурного підрозділу регіонального виробничого підрозділу (РВУ) «Львівавтогаз» філії Управління «Укравтогаз» ДК «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», а саме на АГНКС (автомобільній газонаповнювальній компресорній станції) Львів-3, (акт №1285/13/01/23/22393359 від 27 квітня 2010 року), здійсненою головним державним податковим ревізором-інспектором ІПС-І Олеськевич Т.Є. та головним державним податковим ревізором - інспектором ІПС -III Поворозник Р.О. було встановлено порушення п.13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 6 липня 1995 року (далі - Закон про РРО), а саме: «...встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків з сумою зазначеною в денному поточному звіті „х" в розмірі 9266,00 грн.».
Перевіркою за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій структурного підрозділу РВУ „Львівавтогаз", а саме АГНКС-Дрогобич, (акт № 0269/13/09/23/22393359 від 27.04.2010 року), здійсненою головним державним податковим ревізором-інспектором ІПС-ІП рангу Федуняк О.М. та старшим державним податковим ревізором - інспектором ІПС - II рангу Янкевич М.Р. було встановлено «порушення п.6, п.13 ст. 3 Закону про РРО, а саме: встановлено невідповідність грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка вказана в денному звіті - в сумі 51 617, 90 грн.
ДК „Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» не погоджуючись з висновками, викладеними у актах податкових органів №1285/13/01/23/22393359 та № 0269/13/09/23/22393359 від 27.04.2010 року та не погоджуючись з сумою штрафних (фінансових) санкцій, визначеною у рішеннях Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 04.08.2010 № 0002724120/0 та № 0002734120/0 звернулось до суду. На підставі наявних у справі доказів та пояснень сторін судом встановлено наступне.
Щодо перевірки на АГНКС-Львів-3, с. Солонка Пустомлинського району Львівської області встановлено наступне..
27 квітня 2010 року з 09 год 02 хв. до 22 год 04 хв. на території АГНКС - Львів-3 проводився обшук старшим слідчим СВСУ прокуратури Львівської області Купецьким В.В. із залученням понятих гр. ОСОБА_7; гр. ОСОБА_8
Розрахункові операції під час обшуку не проводились. В результаті обшуку в працівників АГНКС - Львів-3 були вилучені особисті грошові кошти, що й підтверджується в протоколі обшуку 27.04.2010 року на АГНКС-Львів-3.
При цьому, фактичної невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків з сумою, зазначеною в денному поточному звіті „х" станом на 27.04.2010 року 11 год 55 хв (час складення Акту перевірки) в розмірі 9266,00 грн. не було. Сума грошових коштів, зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 12 412, 67 грн. підтверджується фіскальним 2-звітом № 1274 за 27.04.2010 рік, роздрукованим о 08 год 38 хв.
Отже, «невідповідність» між сумами грошових коштів, що містяться на місці проведення розрахунків на АГНКС-Львів-3 та сумою, зазначеною в денному поточному звіті „х" в розмірі 9266,00 грн. є необґрунтованою та не відповідає дійсності, оскільки зазначені грошові кошти в сумі 9266, 00 грн. були особистою власністю працівників АГНКС-Львів-3, виявлених в результаті їх особистого обшуку та обшуку підсобних приміщень АГНКС, що підтверджується протоколом обшуку на АГНКС-Львів-3 від 27.04.2010 та поясненнями свідків.
Щодо перевірки на АГНКС-Дрогобич, с. Раневичі Пустомлинського району Львівської області встановлено наступне.
27 квітня 2010 року з 08 год 59 хв. старшим слідчим слідчого відділу прокуратури Львівської області Шкрумом В.М. проводився обшук на АГНКС - Дрогобич РВУ „Львівавтогаз" із залученням понятих гр. ОСОБА_10.; гр. ОСОБА_11 Розрахункові операції під час обшуку не проводились.
В результаті обшуку на АГНКС - Дрогобич РВУ „Львівавтогаз" з приміщення, в якому проводяться розрахункові операції, були вилучені грошові кошти в сумі 12 590 грн. 90 коп., що підтверджується протоколом обшуку від 27.04.2010 року на АГНКС-Дрогобич. Зазначена сума була проведена через реєстратор розрахункових операцій, що підтверджується денним фіскальним 2-звітом № 0443 за 27.04.2010, роздрукованим о 08 год 59 хв. Отже, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових коштів на АГНКС-Дрогобич станом на 27.04.2010 року в сумі 12 590 грн. 90 коп. не підтверджується.
Станом на 27.04.2010 року о 11 год 53 хв. (час складення Акту перевірки) не було також невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків на АГНКС-Дрогобичв в сумі 39 027 грн. 00 коп. Ці грошові кошти були вилучені при проведенні обшуку слідчими 27.04.2010 року на АГНКС - Дрогобич в кабінеті начальника АГНКС, що підтверджується протоколом обшуку на АГНКС-Дрогобич від 27 квітня 2010 року. Зазначені грошові кошти в сумі 39 027 грн. 00 коп є особистими коштами начальника АГНКС - Дрогобич Швеця Є.П. та його дружини, що підтверджується вищевказаним протоколом (аркуш 5) обшуку на АГНКС - Дрогобич від 27.04.2010 року.
Згідно п. 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, чинній на момент спірних правовідносин, далі - Закон про РРО), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 2 Закону України про РРО місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Таким чином, очевидним є те, що місцем проведення розрахунків, в розумінні Закону про РРО є лише місце, де відбуваються розрахунки із покупцем та зберігаються одержані від покупця готівкові кошти - тобто приміщення, у якому знаходиться робоче місце касира, а не вся територія АГНКС, з підсобними приміщеннями. Не можуть вважатися місцем проведення розрахунків також особисті речі працівників АГНКС, зокрема їх одяг, оскільки чинне законодавство ніяким чином не забороняє працівникам АГНКС, в тому числі касирам, мати при собі на своєму робочому місці ту чи іншу суму грошових коштів для власних потреб.
Зберігання особистих грошей працівника на робочому місці жодним нормативним актом не заборонено і не є порушенням чинного законодавства.
Дійсно, згідно п. 6.5 «Положення про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», затвердженого наказом ДПА України від 18 вересня 1997 року № 343 забороняло касиру зберігати власні гроші на робочому місці.
Проте, в, чинному на момент спірних правовідносин, Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 № 614, на зміну вищезгаданого Положення № 343 норм, які б забороняли касирам, або будь-яким іншим працівникам підприємства мати на робочому місці свої власні грошові кошти - немає.
Слід зазначити, що подібної заборони немає і в Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.02.2001 № 72.
Проте, незважаючи на це, працівниками податкових органів у Львівській області та працівниками Львівської прокуратури було здійснено незаконний обшук громадян -працівників АГНКС РВУ «Львівавтогаз», як касирів, так і осіб які не були матеріально відповідальними особами та не виконували трудових функцій, пов'язаних із здійсненням розрахунків із покупцями та прийняттям від них грошових коштів. В результаті працівниками контролюючих органів було вилучено власні кошти усіх без виключення працівників АГНКС Львів-з та АГНКС-Дрогобич, в тому числі коштів, які зберігались у підсобних приміщеннях, особистих речах та в сейфі начальника АГНКС-Дрогобич п. Швеця Є.П
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, як вже було зазначено вище, чинним законодавством не заборонено зберігання особистих коштів громадян на робочих місцях, а оскільки це не забороняється чинним законодавством, відтак порушення законодавства в даному випадку в діях позивача відсутнє.
Крім того, суми грошових коштів, що знаходились у грошових боксах касових апаратів перевірених АГНКС, повністю відповідали даним роздрукованих на цих же апаратах денних 2-звітів.
Інших недоліків, крім виявлених особистих грошових коштів їхніх працівників, перевіряючими органами в ході перевірок 27.04.2010 року на АГНКС-Львів-3 та АГНКС-Дрогобич виявлено не було.
Щодо правомірності надсилання СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно п. 11 ст. 11 Закону про РРО органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.
При цьому, статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12 червня 1995 року передбачено, що в разі порушення суб'єктами господарювання встановлених норм регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, щодо них можуть бути застосовані фінансові санкції: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Право на застосування таких санкцій статтею 2 цього Указу надано податковим органам.
Як вбачається з оскаржуваних рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, штрафні санкції податковим органом були обчислені наступним чином:
- за рішенням від 04.08.2010 № 0002724120/0 - 9266 грн. (сума особистих коштів, виявлених у працівників АГНКС-Львів-3) х 5 = 46 330,00 грн.
- за рішенням від 04.08.2010 № 0002734120/0 - 51 617,90 (12 590,90 грн., виявлених в грошовому касовому боксі на АГНКС-Дрогобич + 39 027,00 грн., виявлених в сейфі в кабінеті начальника АГНКС-Дрогобич) х 5 = 258 089,50 грн. + 340,00 грн. (за незабезпечення зберігання використаної книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого строку на АГНКС- Дрогобич, згідно п. З ст. 17 Закону Про РРО), а всього = 258 429,50 грн.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за вищевказаними рішеннями становить 304 759,50 грн.
Крім відсутності правових підстав для нарахування штрафних санкцій, викладених вище, аналіз, чинного на момент перевірки, законодавства свідчить також про те, що СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП при прийнятті спірних рішень допустила порушення порядку стягнення зазначених «штрафних санкцій», з огляду на наступне.
Застосовані «штрафні санкції» за своєю суттю та правовим статусом не є податковим зобов'язанням, оскільки:
- згідно пункту 1.2 ст. 1 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 -III "Про порядок погашення зобов'язань платників податкові перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
- застосовані до ДК "Укртрансгаз" штрафні санкції не є штрафними санкціями у розумінні Закону № 2181-III, оскільки, відповідно до пункту 1.5 ст. 1 вказаного Закону штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.
Згідно преамбули Закону № 2181 -III цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове соціальне страхування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у т. ч. за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Таким чином, застосовувати зазначений Закон № 2181 при вирішенні даного спору немає підстав.
Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 передбачено, що встановлені його статтею 1 штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.
Вичерпний перелік податків і зборів (обов'язкових платежів) визначений в ст. ст. 14, 15 Закону України "Про систему оподаткування".
У вказаних статтях штрафна (фінансова) санкція за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", як один з видів податків чи зборів, не передбачена. Вищезазначене підтверджується також роз'ясненням, наданим у листі ДПА України від 05.10.2006 р. № 18547/7/24-1117 (додається), згідно якого штрафні (фінансові) санкції, нараховані органами державної податкової служби за порушення вимог Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", із змінами та доповненнями, не є податковими зобов'язаннями у визначенні Закону № 2181, тому норми Закону № 2181 не поширюються на зазначені штрафні санкції. Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення Закону № 265, здійснюється виключно у судовому порядку.
Отже, оскаржувані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті на підставі висновків актів перевірок, які не відповідають фактичним обставинам та з порушенням порядку застосування таких фінансових санкцій.
З огляду на це, встановлені податковими органами в актах перевірок від 27.07.2010 № 0262/2665/41/30019801 та № 0263/2665/41/30019801 порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не відносяться до порушень податкового законодавства, а визначені оскаржуваними рішеннями штрафні санкції не є податковими зобов'язаннями, які стягуються у порядку, встановленому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181.
Беручи до уваги вищезазначене, у СДПІ ум. Києві по роботі з ВПП не було правових підстав для висновків про порушення чинного законодавства працівниками РВУ «Львівавтогаз» та для надсилання на адресу ДК "Укртрансгаз" відповідних рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 304 759,50 грн.
На підставі вищевикладеного суд встановив, що висновки актів перевірки від 27.07.2010 № 0262/2665/41/30019801 та № 0263/2665/41/30019801, складених ДПА у Львівській області на АГНКС РВУ «Львівавтогаз» у с. Солонка Пустомлинського району Львівської області та ДПІ у Дрогобицькому районі на АГНКС РВУ «Львівавтогаз» у с. Раневичі Пустомлинського району Львівської області, а також видані на підставі зазначених Актів рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.08.2010 № 0002724120/0 та № 0002734120/0 є необґрунтованим та такими, що суперечить нормам чинного законодавства України.
Не спростовує викладеного і постанова Пустомитівського районного суду Львівської області від 07.06.2013 по справі № 1316/3632/12 (провадження № 1/450/67/13) з відміткою про набрання законної сили, згідно якої ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України, а кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України закрито.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002724120/0 від 04.08.2010 року та рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002734120/0 від 04.08.2010 року.
3. Присудити з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань за зобов'язаннями Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників на користь публічного акціонерного товариства «Укртрансгаз» понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн. (три грн. 40 коп.).
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Строк, встановлений для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Н.В. Клочкова