ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
s="fs52">П О С Т А Н О В А/FONT>
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2013 року № 813/5562/13-а
Львівський окружний адміністративний суд, у складі судді Ланкевича А.З., розглянувши в порядку скороченого провадження в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівзахідтрансбуд»" про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з рахунків відповідача кошти в розмірі 48 206,31 грн.
Посилається на те, що відповідач згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстрований 25.09.2003 року, присвоєно код суб’єкта підприємницької діяльності в ЄДРПОУ 32639820, є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
Відповідно до п.14.1.156 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов’язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно п.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Як вбачається з довідки позивача про заборгованість по платежах до бюджету станом на 09.04.2013 року за відповідачем рахується заборгованість перед Державним бюджетом України на загальну суму 48 206,31 грн. внаслідок несплати податкових зобов’язань по податку на додану вартість в сумі 42 777,82 грн. та пені за несвоєчасну сплату в сумі 5 428,49 грн.
Заборгованість відповідача по податку на додану вартість виникла із нарахувань по: акту №3275/15-20/32639820 від 28.09.2012 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0005711502 від 19.10.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість на суму 170,00 грн., акту №3998/15-20/32639820 від 03.12.2012 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0006561502 від 10.12.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов’язання за платежем податок на додану вартість на суму 1 020,00 грн. та акту №4680/15-20/32639820 від 24.12.2012 року про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки з питань підтвердження відображення у податковій декларації з податку на додану вартість податкового зобов’язання та податкового кредиту по взаємовідносинах із ТзОВ «Лугпромстройсантехмонтаж» за період з 01.02.2011 року по 28.02.2011 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000411502 від 10.01.2013 року, яким визначено суму грошового зобов’язання за платежем податок на додану вартість на суму 41 742,50 грн.
Строки сплати податкового зобов’язання визначені статтею 57 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті 57 у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідач в адміністративному та судовому порядку не оскаржував.
Отже, сума податкового зобов’язання відповідача, визначена податковим органом, є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вказаних положень Податкового кодексу України позивачем надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми “Ю”№792 від 24.12.2012 року.
Відповідно до пункту 95.1.статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків згідно пункту 95.2. цієї ж статті провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно пункту 95.3. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 48 206 грн. 31 коп.
Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають до негайного виконання.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст.7-14, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівзахідтрансбуд» (місцезнаходження: вул.Левандівська, 3, м.Львів, 79025, код ЄДРПОУ 32639820) до Державного бюджету України податковий борг в сумі 48 206 (сорок вісім тисяч двісті шість) грн. 31 коп.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.