Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2013 р. Справа №805/12583/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13 год. 20 хв.
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В., при секретарі Мангуш З.В., за участю представників: позивача - Губанової Ю.Г., відповідача - Гранкіної А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" про стягнення суми боргу 216241,46 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька звернулось до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" про стягнення суми боргу 216241,46 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька. Страхувальник має прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень 2013 року в розмірі 216241,46 грн. Просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати недоїмки на загальну суму 216241,46 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача, у випадку задоволення позовних вимог у повному обсязі, надав суду заяву від 29.08.2013 року № 26567/13, у якій просив надати Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" розстрочення виконання постанови суду строком на 36 місяців, починаючи з листопада 2013 року по жовтень 2016 року із щомісячною сплатою у сумі 6 006,70 грн., а останній місяць у сумі 6 006,96 грн.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" зареєстроване як юридична особа, ідентифікаційний код юридичної особи 25337232, місцезнаходження: 83023, Донецька область, м. Донецьк, вул. Харітонова, буд. 2.
1. Щодо стягнення суми заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 216241,46 грн.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" є юридичною особою і як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька.
Відповідачем складені та подані до територіального управління Пенсійного фонду України розрахунки сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у якому зазначена самостійно обчислена сума єдиного внеску за липень 2013 року.
Внаслідок їх неповної сплати утворилася заборгованість в сумі 216241,46 грн.
Сума заборгованості відображена в картках особового рахунку страхувальника.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Положенням про Пенсійний фонд України", затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011.
Згідно з пунктом 1 "Положення про Пенсійний фонд України", затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 384/2011 (далі "Положення), Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України від 8 липня 2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон №2464-VI).
Згідно пункту 2 частини 1 статті 1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Обов'язком платника єдиного внеску, згідно Закону №2464-VI, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно частини 8 статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
У відповідності до частини 12 статті 9 Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску відповідач визнав в повному обсязі у судовому засіданні, підстави для неприйняття якої у суду відсутні, але станом на день розгляду цього спору сума боргу у розмірі 216241,46 грн. відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
2. Відносно встановлення судом порядку виконання судового рішення - шляхом стягнення суми податкового боргу протягом 36 місяців.
За приписами ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Виходячи із наданих документів суд вважає, що на даний момент своєчасне виконання постанови суду у повному обсязі ускладнене тяжким фінансово-економічним становищем Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ", а саме відсутністю грошових коштів на рахунках відповідача, у зв'язку з дебіторською заборгованістю підприємству.
Відповідач також зазначив, що замовником робіт Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" є державні підприємства дорожньої галузі, а фінансування робіт здійснюється з державного бюджету. У 2013 році виникла затримка у фінансуванні, оскільки кошти на будівництво доріг не виділялись. Таким чином, у 2013 році склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може.
З урахуванням наведених доводів та обставин суд разом із задоволенням позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" про стягнення суми боргу 216241,46 грн., вважає необхідним встановити наступний порядок виконання судового рішення - шляхом розстрочення виконання постанови суду строком на 36 (тридцять шість) місяців, що у значній мірі дозволить підприємству вирішити питання з поліпшення фінансового стану підприємства, а саме: шляхом щомісячної сплати у сумі 6 006,70 грн., а останній місяць у сумі 6 006,96 грн.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" про стягнення суми боргу 216241,46 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАЭМ" заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 216241,46 грн.
Встановити наступний порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 30 серпня 2013 року строком на 36 місяців, починаючи з листопада 2013 року по жовтень 2016 року із щомісячною сплатою у сумі 6 006,70 грн., а останній місяць у сумі 6 006,96 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Стойка В. В.