ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
02 вересня 2013 року № 826/13780/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1доУкраїнського державного центру позашкільної освіти в особі виконуючого обов'язки директора ОСОБА_2 та заступника директора ОСОБА_3, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Печерського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києвіпро стягнення 258207,00 грн. та зобов'язання вчинити певні дії, ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом про: стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь позивача 6800,00 грн. матеріальної шкоди і 50000,00 грн. моральної шкоди на підставі статті 56 Конституції України та статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; стягнення з Печерського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві на користь позивача 1407,00 грн. матеріальної шкоди і 50000,00 грн. на підставі статті 56 Конституції України та статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; стягнення з Українського державного центру позашкільної освіти в особі виконуючого обов'язки директора ОСОБА_2, заступника директора ОСОБА_3 та фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь позивача 150000,00 грн. моральної шкоди на підставі статей 3, 21, 22, 28, 29, 33, 56,64, 68 Конституції України та статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; притягнення до відповідальності Міністерства освіти і науки України за порушення конституційних прав позивача на підставі статей 1, 22, 24, 25 Закону України "Про звернення громадян" та статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; звільнення з посад ОСОБА_5 та ОСОБА_2 за протиправні дії відносно позивача на підставі статті 33 Конституції України, статей 1, 22, 24, 25 Закону України "Про звернення громадян" та статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Згідно зі статтею 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4 частини першої). До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя).
Матеріали позову свідчать, що позивачем вказаних вимог КАС України не дотримано.
Так, з позовної заяви убачається, що позивачем у вступній частині позовної заяви визначено відповідачем, в тому числі, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, водночас у резолютивній частині позовної заяви позивач просить притягнути до відповідальності Міністерство освіти і науки України.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог пункту 4 частини першої статті 106 КАС України щодо визначення відповідачів та викладу змісту позовних вимог до кожного з них.
При цьому, зміст позовних вимог щодо притягнення до відповідальності Міністерства освіти і науки України, звільнення з посад ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не відповідає вимогам частин четвертої, п'ятої статті 105 КАС України.
Також, позивачем не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що з урахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 1147,00 грн., встановленої з 1 січня 2013 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 6 грудня 2012 року № 5515-VI, становить, відповідно, за позов майнового характеру - від 114,70 грн. до 2294,00 грн., за позов немайнового характеру - 34,41 грн.
З урахуванням правової позиції щодо визначення характеру адміністративного позову як майнового, викладеної в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. №165/11/13-12, беручи до уваги положення частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" відповідно до якої за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, враховуючи, що даний позов містить одночасно майновий і немайновий характер, за подання до адміністративного суду даного позову позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 2328,41 грн., в тому числі 2294,00 грн. за позов майнового характеру та 34,41 грн. за позов немайнового характеру, який слід перерахувати на реквізити: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО): 820019, рахунок отримувача: 31218206784007, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, ідентифікаційний код 34414689.
Крім того, всупереч вимогам частини третьої статті 106 КАС України позивачем не додано до позовної заяви її копії та документів, що приєднані до позовної заяви відповідно до кількості відповідачів.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, суд залишає позовну заяву без руху. Позивачеві слід подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви, яка повинна відповідати статті 106 КАС України. До заяви на усунення недоліків позивачу потрібно долучити адміністративний позов, в якому необхідно визначити відповідачів у вступній частині та зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з них у прохальній частині позовної заяви, привівши, при цьому, зміст позовних вимог щодо притягнення до відповідальності Міністерства освіти і науки України, звільнення з посад ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у відповідність до статті 105 КАС України. Крім того, до заяви на усунення недоліків позивачу слід додати документ про сплату судового збору в розмірі 2328,41 грн. за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову одночасно майнового та немайнового характеру. Примірників заяви на усунення недоліків позовної заяви з додатками позивачу потрібно подати в необхідній кількості для суду та відповідачів.
Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом семи днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати позивачу сім днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.А. Донець