Постанова № 33283641, 28.08.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2013
Номер справи
815/5295/13-а
Номер документу
33283641
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/5295/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2013 року о 09 год. 50 хв. м. Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Кочмар М.І.

за участю сторін:

представника позивача - Ніколаєв В.О. (по довіреності)

представника позивача - Худенко К.А. (по довіреності)

представника відповідача - Трусов А.С. (по довіреності)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про скасування наказу, визнання неправомірними дій,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про скасування наказу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби №382-п від 14.05.2013 року, визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби при проведенні позапланової невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» з питань правових відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Теплотрейд» за вересень 2011 року.

Представники позивача адміністративний позов підтримали, на заявлених вимогах наполягали з підстав, викладених в позовній заяві, оскільки відповідачем порушено вимоги законодавства, що регулюють порядок проведення позапланової невиїзної перевірки, а тому наказ про її проведення є неправомірним, а сама перевірка проведена безпідставно.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов (аркуші справи 56-61), оскільки перевірку позивача проведено правомірно згідно вимог чинного законодавства, а тому підстав для скасування наказу на її проведення не має.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» зареєстровано як юридичну особу Виконавчим комітетом Одеської міської ради та перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області.

Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби у період з 14.05.3013 року по 15.05.2013 року проведено позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Енергорежим» з питань дотримання податкового законодавства під час здійснення фінансово-господарських відносин з ТОВ Торговий дім Теплотрей» за вересень 2011 року, за результатами якої складено акт перевірки №874/22-24/36794946 від 15.05.2013 року (аркуші справи 31-40).

Зазначену перевірку проведено на підставі наказу №382-п від 14.05.2013 року, повідомлення про її проведення №80 від 14.05.2013 року (аркуші справи 29, 30), з яких вбачається що перевірка проводилась податковим органом згідно із п. 75.1 ст. 75, п. п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України.

Позивач вважає, що податковим органом порушено порядок проведення позапланової невиїзної перевірки, оскільки запит на надання первинних документів та пояснень стосовно господарських відносин з ТОВ Торговий дім Теплотрей» йому направлено вже після проведення перевірки, наказ про проведення перевірки та направлення на її проведення отримано позивачем разом з запитом та актом перевірки, а тому податковий орган не мав право на проведення такої перевірки та неправомірно виніс наказ про її проведення.

Суд погоджується з доводами позивача та вважає наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби №382-п від 14.05.2013 року та дії з проведення позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» не правомірними, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби

Згідно із п. п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України однією з обставин для проведення документальної позапланової перевірки є наслідки перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації щодо виявлення фактів, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

При цьому, п. п. 79.1, 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України передбачає, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст. 77 та 78 цього Кодексу на підставі зазначених у п. п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

В матеріалах справи міститься запит податкового органу №10392/10/22-34 від 30.04.2013 року до позивача про надання первинних документів та пояснень стосовно господарських відносин з ТОВ Торговий дім Теплотрей», повідомлення №80 від 14.05.2013 року про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача та наказ про її проведення №382-п від 14.05.2013 року, які 15.06.2013 року були направлені позивачу поштою та отримані ним 21.06.2013 року, що підтверджується, в тому числі відповіддю Центру поштового зв'язку №1 Одеської дирекції УДП «Укрпошта» (аркуші справи 25-30).

Крім того, відповідачем разом із зазначеними документами, тією ж датою 15.06.2013 року направлено до позивача акт перевірки №874/22-24/36794946 від 15.05.2013 року, який отриманий ним 21.06.2013 року.

Представником відповідача зазначені обставини не заперечувались та на спростування їх не надано жодного доказу.

З акту перевірки позивача №874/22-24/36794946 від 15.05.2013 року вбачається, що перевірка проводилась у період з 14.05.3013 року по 15.05.2013 року, тобто вона проведена за відсутності обставин, передбачених п. п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, оскільки запит про надання первинних документів направлений після складання акту, а тому наказ про її проведення №382-п від 14.05.2013 року за відсутності обставин, передбачених податковим законодавством є неправомірним та підлягає скасуванню.

Крім того, в порушення вимог п. п. 79.1, 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України, відповідачем до початку проведення перевірки не вручено та не направлено позивачу направлення про проведення перевірки та наказ, що не дає можливості податковому органу розпочинати проведення позапланової невиїзної перевірки.

Таким чином, недотримання Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби вимог ст. 75, 78, 79 Податкового кодексу України є підставою для визнання дії щодо проведення позапланової невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» з питань правових відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Теплотрейд» за вересень 2011 року не правомірними та скасування наказу №382-п від 14.05.2013 року про проведення такої перевірки.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати розподіляються відповідно до приписів ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 118, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про скасування наказу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби №382-п від 14.05.2013 року, визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби при проведенні позапланової невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» з питань правових відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Теплотрейд» за вересень 2011 року - задовольнити повністю.

Cкасувати наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби №382-п від 14.05.2013 року.

Визнати неправомірними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби при проведенні позапланової невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» з питань правових відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Теплотрейд» за вересень 2011 року

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергорежим» (код ЄДРПОУ 36794946) з Державного бюджету України документально підтверджені судові витрати у сумі 34,41 грн.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено та підписано 28 серпня 2013 року.

Суддя Л.І. Свида

.