Постанова № 3328357, 01.12.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2008
Номер справи
2а-6319/08
Номер документу
3328357
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-6319/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«01»грудня 2008 р.                                                                                            м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді – Спірідонова М.О.

за участю секретаря   Глазунової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов прокурора Краснокутського району Харківської області  в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до   Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства   про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

 Прокурор Краснокутського району Харківської області  в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця призначені для працевлаштування інвалідів у 2007 році в сумі 7145,16 грн.

Відповідно до ст. 36 - 1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

В обґрунтування позову вказано, що  відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік – у кількості 1 робочого місця.

Для відповідача Краснокутського виробничого житлово-комунального господарствана 2007 рік цей норматив було встановлено в кількості 1 робочого місця. Фактично у Краснокутського виробничого житлово-комунального господарствав 2007 році   не працювало жодного інваліда, що підтверджується звітом підприємства про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, за формою №10-ПІ.

Одночасно, вимогами ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж встановлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 Закону України, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно п.4 "Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів" затвердженого постановою КМУ №1767, від 28.12.2001 року, штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Відповідно до матеріалів справи середньорічна заробітна плата уКраснокутського виробничого житлово-комунального господарства за 2007рік складала 7145,16 грн.

Для Краснокутського виробничого житлово-комунального господарствасума  адміністративно-господарських санкцій за не зайняті робочі місця призначені для працевлаштування інвалідів за 2007 рік складає 7145,16 грн.

Одночасно, згідно положень наказу Державного комітету статистики України № 244 від 06.07.1998 року підприємства, установи та організації всіх форм власності щомісячно до 28 числа мають надавати до районного відділення статистики, а також в разі потреби до служби зайнятості звіт за формою № 3-ПН "Про наявність вільних робочих місць та потребу в працівниках", в тому числі і інвалідів.

В судове засідання представник прокуратури не з’явився,  про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

В судове засідання представник ХОВ ФСЗІ  з’явився,  підтримав  позовні вимоги.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився,  про день та час слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку, про що свідчить його підпис від 13.10.2008 року у  судовій розписці.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що  відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Судом встановлено, що відповідно до листа Краснокутського районного центру зайнятості від 11.06.2008 року № 673/01-10 протягом 2007 року Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства  вакансії для інвалідів не подавали.

У Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства в 2007 році згідно зі звітомпро зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, за формою №10-ПІ   протягом 7,5 місяців у  2007 році працював один інвалід.

Для відповідача на 2007 рік цей норматив було встановлено в кількості 1 робочого місця.

Згідно п.4 "Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів" затвердженого постановою КМУ №1767, від 28.12.2001 року, штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Відповідно до розрахунку позову для Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства сума штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів за 2007 рік складає 7145,16 грн.

 Дослідивши матеріали справи, суд  прийшов до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік – у кількості 1 робочого місця.

Відповідно до вимог ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж встановлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 Закону України, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно положень наказу Державного комітету статистики України № 244 від 06.07.1998 року підприємства, установи та організації всіх форм власності щомісячно до 28 числа мають надавати до районного відділення статистики, а також в разі потреби до служби зайнятості звіт за формою № 3-ПН "Про наявність вільних робочих місць та потребу в працівниках", в тому числі і інвалідів.

Згідно п.4 "Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів" затвердженого постановою КМУ №1767, від 28.12.2001 року, штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

На час розгляду справи  адміністративно-господарські санкції відповідачем не було сплачено.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті адміністративно-господарських санкцій, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з  відповідача у судовому порядку.

Керуючись  ст.ст. 4, 7, 86,   ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

                                                                      ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов прокурора Краснокутського району Харківської області  в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства   про стягнення адміністративно-господарських санкцій–задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Краснокутського виробничого житлово-комунального господарства (Харківська область, Краснокутський район, смт. Краснокутськ, вул. Зарічна, 7) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів  (УДК Дзержинського району, код 24134567, ГУДКУ у Харківській області, р/р 31219230700003, МФО 851011) адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2007 році у розмірі 7145 (сім тисяч сто сорок п’ять) грн., 16 коп.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.

                Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови виготовлено 05.12.2008 року

Суддя                                                                                                                                   М.О. Спірідонов