Постанова № 33238646, 27.08.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
812/7403/13-а
Номер документу
33238646
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 серпня 2013 року Справа № 812/7403/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Ципко О.В.

при секретарі: Гаркуші Ю.О.

за участю сторін:

представника позивача: Морозова П.В. (довіреність №1/9/10 від 04.07.2013)

представника відповідача: Сахаріленко Т.О. (довіреність №1-1/41 від 03.01.2013)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення заборгованості у розмірі 730 855,28 грн. з рахунків у банках , -

ВСТАНОВИВ:

21 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 730 855,28 грн. з рахунків у банках.

В обґрунтування позову податкова інспекція зазначила, що Державне підприємство «Донбасантрацит» зареєстровано Краснолуцьким виконкомом 30.04.2003 за №04051945Ю0010253.

Підприємство перебуває на обліку як платник податків у ДПІ в м. Красний Луч Луганської області з 13.05.2003.

Станом на 20.08.2013р. сума узгодженого Державним підприємством «Донбасантрацит», але не сплаченого грошового зобов'язання складає - 730 855,28 грн., в тому числі:

- сума податкового боргу з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі - 240 953,00 грн.;

- сума податкового боргу з екологічного податку у розмірі - 489 902,28 грн., який включає: суму податкового боргу з екологічного податку по Краснолуцькій с/р у розмірі -185 166,40 грн., суму податкового боргу з екологічного податку по Боково-Платівській с/р у розмірі - 1,82 грн. та суму податкового боргу з екологічного податку по Краснокутській с/р у розмірі - 304 734,06 грн.

Сума податкового боргу з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 240 953,00 грн. підтверджується податковим розрахунком № 9048844305 від 09.08.2013.

Сума податкового боргу з екологічного податку по Краснолуцькій с/р у розмірі 185 166,40 грн., в т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 36 735,34 грн., за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти -9 867,34 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях -138 563,72 грн., підтверджується податковою декларацією з екологічного податку № 9045973913 від 29.07.2013р.

Сума податкового боргу з екологічного податку по Боково-Платівській с/р у розмірі 1,82 грн., в т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 1,82 грн., підтверджується податковою декларацією з екологічного податку № 9045919702 від 29.07.2013р.

Сума податкового боргу з екологічного податку по Краснокутській с/р у розмірі 304 734,06 грн., в т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 108 189,99 грн., за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти - 62 241,74 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях - 134 302,33 грн., підтверджується податковою декларацією з екологічного податку № 9045940371 від 29.07.2013р.

Антрацитівською ОДПІ було направлено до ДП «Донбасантрацит» першу податкову вимогу № 1/131, яку отримав представник підприємства 18.08.2003, та другу податкову вимогу № 2/181, яка отримана відповідачем 26.09.2003.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, позовні вимоги визнав у повному обсязі, надав письмове клопотання та додатково пояснив, що Державне підприємство "Донбасантрацит" належить до державного сектору економіки та підпорядковане Міністерсту енергетики та вугільної промисловості України. Важке фінансове становище в галузі, непропорційний зріст цін на матеріали та обладнання, систематичне підвищення рівня мінімальної заробітної плати в країні і, як наслідок, недостатній рівень видобутку та реалізації вугільної продукції призвели до того, що підприємство не має можливості вийти на відповідний рівень для отримання будь-якого прибутку. З метою виконання рішень суду про стягнення з відповідача заборгованості на користь соціальних фондів на загальну суму 111 016,00 грн. державним виконавцем була винесена постанова про накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно підприємства. Всі ці фактори негативно впливають на своєчасне виконання зобов'язань перед бюджетом, тим самим ускладнюють та унеможливлюють виплату заборгованості у повному обсязі.

Проте, із введенням в експлуатацію нової лави в 1-му кварталі 2013 року збільшується обсяг видобутку вугільної продукції та зростуть обсяги реалізації та надходження коштів за вугільну продукцію, що дозволить підприємству сплачувати суми заборгованості до бюджету. Тому представник відповідача просив встановити спосіб виконання судового рішення шляхом сплати податкового боргу в сумі 730 855,28 грн. рівними частками протягом 2 років рівними частками з 25.09.2013 по 25.08.2015 - по 30 452,30 грн. щомісяця; останній платіж 25.08.2015 в сумі 30 452,38 грн.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство «Донбасантрацит» зареєстровано Краснолуцьким виконкомом 30.04.2003 за №04051945Ю0010253 (а.с.31).

Підприємство перебуває на обліку як платник податків у ДПІ в м. Красний Луч Луганської області з 13.05.2003 (а.с.26).

Згідно розрахунку суми податкового боргу станом на 20.08.2013 у відповідача утворилася податкова заборгованість перед бюджетом в сумі 730 855,28 грн., яка включає:

- сума податкового боргу з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі - 240 953,00 грн., що підтверджується податковим розрахунком №

9048844305 від 09.08.2013 (а.с.17-19);

- сума податкового боргу з екологічного податку у розмірі - 489 902,28 грн., який включає: суму податкового боргу з екологічного податку по Краснолуцькій с/р у розмірі -185 166,40 грн., яка визначена платником податків у податковій декларації з екологічного податку № 9045973913 від 29.07.2013 (а.с.14-16), суму податкового боргу з екологічного податку по Боково-Платівській с/р у розмірі - 1,82 грн., що підтверджується податковою декларацією з екологічного податку № 9045919702 від 29.07.2013 (а.с.11-13), та суму податкового боргу з екологічного податку по Краснокутській с/р у розмірі - 304 734,06 грн., яка самостійно визначена відповідачем у податковій декларації з екологічного податку № 9045940371 від 29.07.2013 (а.с.8-10).

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/228 від 25.11.2003 та другу податкову вимогу №2/2 від 17.01.2004 (а.с.23).

Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, серед інших, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог п.49.16 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити податкове зобов'язання, яке самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.

Сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно із п.п.54.3.2 п. 54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно з п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:

за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами

забруднення;

скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти;

розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього

місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Як встановлено в судовому засіданні, податкова заборгованість підприємства, яка складає 730 855,28 грн., є узгодженою та відповідачем до теперішнього часу не сплачена.

Крім того, відповідач в судовому засіданні визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав в письмовому зверненні до суду.

Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд вважає, що підстави для неприйняття визнання позову відсутні, позовні вимоги позивачем доведені, тому Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби банках підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки та порядок виконання можуть бути визначені у судовому рішенні.

Враховуючи те, що підприємство на даний час знаходиться у важкому фінансовому становищі, позивач не заперечував проти розстрочення виплати заборгованості, про що надав письмову заяву, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви відповідача про встановлення способу виконання судового рішення.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення заборгованості у розмірі 730 855,28 грн. з рахунків у банках задовольнити повністю.

Стягнути кошти Державного підприємства «Донбасантрацит» (94500 Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, ідентифікаційний код 32446546) у розмірі 730 855,28 грн. (сімсот тридцять тисяч вісімсот п'ятдесят п'ять гривень 28 копійок), з розрахункових рахунків у банках, в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом, а саме:

- суму податкового боргу з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі - 240 953,00 грн., перерахувати до Державного бюджету на р/р 33119366700088, код платежу 13030102, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Краснолуцькій с/раді у розмірі - 36 735,34 грн. перерахувати до бюджету на р/рЗЗ 114362700098, код платежу 19010110, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти по Краснолуцькій с/раді у розмірі - 9 867,34 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33113363700098, код платежу 19010210, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах по Краснолуцькій с/раді у розмірі -138 563,72 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33112364700098, код платежу 19010310, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач -Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Боково-Платівській с/раді у розмірі - 1,82 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33113362700011, код платежу 19010110, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Краснокутській с/раді у розмірі - 108 189,99 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33111362700091, код платежу 19010105, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти по Краснокутській с/раді у розмірі - 62 241,74 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33110363700091, код платежу^ 19010205, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

- суму податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах по Краснокутській с/раді у розмірі -134 302,33 грн. перерахувати до бюджету на р/р 33119364700091, код платежу 19010305, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач -Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

Встановити спосіб виконання судового рішення шляхом сплати суми боргу у розмірі 730 855,28 грн. рівними частками протягом 2 років з 25.09.2013 по 25.08.2015 - по 30 452,30 грн. щомісяця; останній платіж 25.08.2015 в сумі 30 452,38 грн.

Зобов'язати Антрацитівську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області Державної податкової служби провести у картках особових рахунків Державного підприємства «Донбасантрацит» розстрочення податкового боргу згідно встановленого судом графіку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 02 вересня 2013 року.

Суддя О.В. Ципко