Ухвала суду № 33237393, 23.08.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2013
Номер справи
820/7458/13-а
Номер документу
33237393
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 серпня 2013 р. Справа № 820/7458/13-а

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецмаш-Україна" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна екологічна інспекція у Харківській області , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецмаш-Україна" , у якому просить суд :

- винести рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності обладнання ТОВ «Спецмаш-Україна» за адресою: м.Харків, вул.Лук'янівська, 22, від якого надходять викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: (4 шліфувальні верстати, два горизонтально токарних верстати GODWAY GA-2000, горизонтально токарний верстат GODWAY GA-2600, ерізонний комплекс з токарним автоматом) до отримання відповідного дозволу;

- винести рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності по експлуатації ділянки ливарного цеху ТОВ «Спецмаш-Україна» за адресою: м.Харків, вул.Лук'янівська, 22, за відсутністю позитивного висновку державної екологічної експертизи.

У позовній заяві позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору.

В обгрунтування заявленого клопотання позивач повідомив, що Держекоінспекція відповідно до Закону України "Про судовий збір", з 01 листопада 2011 року не віднесена до переліку органів, які звільняються від сплати судового збору та відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Мінприроди України від 04.11.2011 року за №429 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.11.2011 року за №1347/20085, Держекоінспекція утримується за рахунок державного бюджету України у межах коштів, передбачених на утримання Мінприроди та забезпечує використання бюджетних асигнувань за цільовим призначенням. У якості фінансування Міністерством екології та природних ресурсів України бюджетні асигнування на сплачення судового збору до Держекоінспекції не передавались.

Виходячи із зазначеного, позивач стверджує, що Держекоінспекція не має можливості сплатити судовий збір.

Вирішуючи клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, суддею взято до уваги наступне.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з ч.1 та 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (п.3.1).

Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" встановлено на 2013 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі: з 1 січня - 1147 гривень, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 34,41 грн.

Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно з ч.ч.1 та 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Суддя зазначає, що відсутність фінансування для сплати судового збору у Державної екологічної інспекції у Харківській області не може свідчити про скрутний майновий стан позивача.

Крім того, суддя звертає увагу на те, що звільнення від оплати судових витрат є виключним правом, а не обов'язком суду.

Позивачем не надано до суду доказів відсутності достатніх коштів на рахунках для оплати судового збору або доказів арешту коштів на рахунках, що було б підставою для звільнення позивача від сплати судового збору.

Враховуючи зазначене, суддя вважає клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Таким чином, позивачем не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору в порядку та розмірі, що встановлені законодавством.

З урахуванням зазначеного, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.106 КАС України.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И В:

Залишити без задоволення клопотання Державної екологічної інспекції у Харківській області про звільнення від сплати судового збору.

Залишити без руху позовну заяву Державної екологічної інспекції у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецмаш-Україна" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали надати до суду документ про сплату судового збору в порядку та розмірі, що встановлені Законом України "Про судовий збір", на рахунок 31217206784011, одержувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м.Харкова Харківської області, код 37999628, банк: ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код класифікації доходів бюджету 22030001, вказавши у призначенні платежу слова «судовий збір», код ЄДРПОУ Харківського окружного адміністративного суду 34390710, пункт в таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору (за подання до адміністративного суду адміністративного позову - пункт 3.1).

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.В. Мельников