копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2013 р. Справа № 804/10084/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ляшка О.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" до Новопільської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області пр стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Новопільської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики в сумі 340,00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що за результатами обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства соціально важливих споживачів електричної енергії (навчальні, дошкільні, лікувальні заклади та підприємства з експлуатації житлового фонду тощо) в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій відповідачу був виданий обов'язковий до виконання припис № 01/11-55-018 від 30.10.2012 року про усунення виявлених порушень. За невиконання у встановлений термін зазначеного припису відносно відповідача було винесено постанову № 01/11-45-008 від 22.01.2013 року про накладений штрафу в розмірі 340,00грн., який станом на момент звернення з позовом до суду залишився не сплаченим.
Відповідачу, у відповідності з приписами ст. 183-2 КАС України, надіслано копію ухвали про відкриття провадження у справі та пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються, або заяву про визнання позову. У визначений строк відповідачем не було надано заперечень, чи заяви про визнання позову.
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, у відповідності до ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» було проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Новопільської сільської ради на предмет обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства соціально важливих споживачів електричної енергії (навчальні, дошкільні, лікувальні заклади та підприємства з експлуатації житлового фонду тощо) в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій, про що складено акт № 01/11-55-040 від 30.10.2012 року.
Згідно ч.7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
На підставі акту № 01/11-55-040 від 30.10.2012 року, яким були зафіксовані порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, відповідачу був виданий обов'язковий до виконання припис № 01/11-55-018 від 30.10.2012 року про усунення виявлених порушень з встановленням термінів. Про виконання даного припису відповідач зобов'язаний був повідомити позивача до 02.02.2013 року
Відповідно до ч. 9 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно п.2 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції: за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме акту № 01/11-55-006 від 18.01.2013 р., відповідачем у встановлений строк не було виконано припис № 01/11-55-018 від 30.10.2012 року, зокрема пункт 1. Актом перевірки (протоколом) № 01/11-55-006/13 від 18.01.2013 року встановлено ухилення відповідача від виконання вимог припису № 01/11-55-018 від 30.10.2012 року. Таким чином, 22.01.2013 року відносно Новопільської сільської ради повноважною особою позивача у відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» було винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за № 01/11-45-008 від 22.01.2013 року в розмірі 340,00 грн.
З огляду на викладені обставини, враховуючи, що відповідачем були порушені строки та повнота виконання припису, виданого позивачем, суд приходить до висновку, що штраф за невиконання припису був накладений правомірно, в межах повноважень та у відповідності до вимог Закону України «Про теплопостачання».
Згідно з положеннями ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.
Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач постанову про накладення штрафу отримав 22.01.2013 р., в судовому порядку не оскаржував, однак, штраф протягом 30 днів не сплатив, заперечень проти цього відповідачем не надано.
Враховуючи, що штраф в добровільному порядку в установлений строк відповідачем не сплачений, доказів сплати боргу відповідачем не надано, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», п. 10 Положення №1312, приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" - задовольнити.
Стягнути з Новопільської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 35721617) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.).
Суму коштів 340,00 грн. перерахувати на р/р 31112106700099, банку ГДКСУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 38032070, МФО 805012, одержувач - УДКСУ у Криворізькому районі Дніпропетровської області, КБК 21081100.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 22.08.2013 р. СуддяО.Б. Ляшко О.Б. Ляшко