Постанова № 33215572, 21.08.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2013
Номер справи
812/5172/13-а
Номер документу
33215572
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Каюда А.М.

Суддя-доповідач - Міронова Г.М.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2013 року справа № 812/5172/13-а

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді Міронової Г.М., суддів: Юрко І.В., Блохіна А.А., секретаря судового засідання Мартакова О.А., за участі представника позивача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного підприємства «Донбасантрацит» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року у справі № 812/5172/13-а за позовом Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Краснолуцька» про стягнення штрафної санкції в розмірі 34000,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 03.06.2013 року звернувся до суду з адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 06.07.2012 року відповідачу було видано припис № 02/26-06-0107, яким зобов'язано відповідача здійснити заходи щодо приведення електрообладнання до встановленої категорії надійності та проведення вимірювання його параметрів. 28 лютого 2013 року позивачем на енергетичних об'єктах Відокремленого підрозділу «Шахта «Краснолуцька» Державного підприємства «Донбасантрацит» була проведена позапланова перевірка виконання вимог вищевказаного припису, за результатами якої складено акт перевірки (протокол) № 02/26-06-0009 про невиконання відповідачем вимог зазначеного припису. 19 березня 2013 року на підставі акту перевірки Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області винесено постанову за № 02/26-06-0009 про накладення на Державне підприємство «Донбасантрацит» штрафу у розмірі 34000,00 грн. за порушення законодавства про електроенергетику, яку відповідач отримав 22 березня 2013 року. Штраф відповідачем не сплачено. Просив стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Краснолуцька» до Державного бюджету України штраф у сумі 34000,00 грн.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.06.2013 року позовні вимоги задоволено.

Стягнуто з Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Краснолуцька» (94506, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10) до Державного бюджету (п/р 31115106700039 до УДКС у м. Красний Луч Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, іден.код 37983618) штраф у сумі 34000,00 грн.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій зазначає що відповідачем у даній справі може бути тільки юридична особа, тобто Державне підприємство «Донбасантрацит», просить скасувати постанову суду та прийняти нову, якою стягнути штраф з належного відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні не заперечував проти доводів апеляційної скарги. Надав письмові заперечення та доповнення до заперечень на апеляційну скаргу.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. За нормою ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України його неявка в даному випадку не є перешкодою для розгляду справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача, вивчивши доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне постанову суду змінити, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 06.07.2012 року Державному підприємству «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Краснолуцька» було видано припис № 02/26-06-0107, яким зобов'язано відповідача здійснити заходи щодо приведення електрообладнання до встановленої категорії надійності та проведення вимірювання його параметрів (а.с. 12).

28 лютого 2013 року позивачем на енергетичних об'єктах Відокремленого підрозділу «Шахта «Краснолуцька» Державного підприємства «Донбасантрацит» була проведена позапланова перевірка виконання вимог припису, за результатами якої складено акт перевірки (протокол) № 02/26-06-0009 про невиконання відповідачем вимог зазначеного припису (а.с. 9).

19 березня 2013 року на підставі акту перевірки (протоколу) № 02/26-06-0009 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області винесено постанову за № 02/26-06-0009 про накладення на Державне підприємство «Донбасантрацит» штрафу у розмірі 34000,00 грн. за порушення законодавства про електроенергетику, яку відповідач отримав 22 березня 2013 року. Штраф відповідачем не сплачено (а.с. 7, 8).

Зазначене відповідачем не оспорюється. В апеляційній скарзі апелянт зазначив, що судом неправильно визначено відповідача.

Колегія суддів вважає вимоги, заявлені в апеляційній скарзі, такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно ст. 64 Господарського кодексу України підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо). Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються

установчими документами. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Згідно зі ст.. 55 ГК України відокремлений підрозділ наділяється майном юридичної особи, яка створила цей підрозділ, і діє на підставі положення, затвер дженого юридичною особою. Керівник підрозділу призначається юридичною особою-суб'єктом господарювання і діє на підставі виданої довіреності. Відокремлений підрозділ суб'єкта господарювання діє тільки на підставі права оперативно-господарського використання майна.

У відповідності до п. 3.5 Положення про відокремлений підрозділ "Шахта "Краснолуцька" фінансові та кредитно-розрахункові операції Підрозділу здійсню ються Підприємством - ДП "Донбасантрацит" централізовано, включаючи розраху нки за вугільну продукцію, а також за виконані роботи та послуги. Використання отриманого Підрозділом доходу здійснюється відповідно до затвердженого Державним підприємством "Донбасантрацит" фінансового плану (а.с. 34-36).

Згідно п.6.3 Статуту Державного підприємства "Донбасантрацит" керівник Підприємства розпоря джається коштами та майном відповідно до чинного законодавства та Статуту. Підприємство самостійно встановлює черговість і напрями використання коштів з власних рахунків (п.5.1.7 Статуту) та забезпечує своєчасну сплату податків та ін ших відрахувань згідно з чинним законодавством(а.с. 32-33).

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції помилково зазначено відповідачем Державне підприємство «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Краснолуцька», а тому вимоги апеляційної скарги необхідно задовольнити, а постанову суду першої інстанції змінити.

Керуючись статтями 195, 196, п. 2 ч. 1 ст. 198, 201, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державного підприємства «Донбасантрацит» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року у справі № 812/5172/13-а - задовольнити.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року у справі № 812/5172/13-а - змінити.

Виключити з першого та другого абзацу резолютивної частини постанови слова «в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Краснолуцька».

В іншій частині постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2013 року у справі № 812/5172/13-а - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

В повному обсязі складена 29 серпня 2013 року.

Головуючий суддя Г.М.Міронова

Судді І.В.Юрко

А.А.Блохін