ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 серпня 2013 року № 826/13571/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Суматра-ЛТД»
до
1.Відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві
2. Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві
про
визнання протиправними дій та скасування постанов
встановила:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідачів, в якому просив:
- визнати протиправним дії Відповідача 1 щодо проведення примусового виконання рішень - Постанов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області № 589 від 12.06.2013 року та № 604 від 19.06.2013 року;
- визнати протиправним й скасувати постанови Відповідача 1 щодо примусового стягнення з ТОВ «СУМАТРА-ЛТД» сум в розмірі 19 848,00 грн.;
- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД» (код ЄДРПОУ 21591206, адреса: 04128, м. Київ, вул. Академика Туполєва, будинок 17) кошти в розмірі 19 848,00 грн. (дев'ятнадцять тисяч вісімсот сорок вісім гривень) грн. 00 коп. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку Відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві (адреса: 03148, м. Київ, вул. Г. Юри, 8);
- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД» (код ЄДРПОУ 21591206, адреса: 04128, м. Київ, вул. Академика Туполєва, будинок 17) судові витрати в сумі 149,11 (сто сорок дев'ять гривень) грн. 11 коп. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку Відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві (адреса: 03148, м. Київ, вул. Г. Юри, 8).
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно –правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Зважаючи на зазначене, звернення юридичної особи щодо стягнення з суб’єкта владних повноважень певних коштів не може бути предметом розгляду спору у адміністративному судочинстві у розумінні ст. 17 КАС України, і відповідно позовні вимоги позивача щодо стягнення з Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві на користь позивача певних коштів не можуть бути предметом розгляду у даній адміністративній справі.
Повернення коштів з Державного бюджету України здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України в залежності від підстав такого повернення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
ухвалила:
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог, звернутих до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві.
2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог направити позивачу.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку, визначеному ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.