ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2947/13-а Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради стосовно експлуатації ліфтів пасажирських у м. Мукачеве, експлуатація яких створює загрозу життю працівників та громадян, які користуються даними ліфтами.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 106, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України враховуючи наступне.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, до позовної заяви Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області не долучено документ, який би свідчив про сплату судового збору, що, на думку суду, свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ (набрав чинності з 01.11.2011 року, далі -Закон 3674) встановлено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Позивач у своїй позовній заяві посилається на п.7 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", як підставу для звільнення його від сплати судового збору, однак, дана норма не передбачає звільнення від сплати судового збору позивача по даній справі, оскільки такий звертається як самостійний позивач на виконання власних повноважень.
Окрім того, відповідно до положень статті 106, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до статті 56 КАС України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Однак представником позивача не надано документів, які б підтверджували його повноваження на звернення та представництво в судових органах, а саме, адміністративний позов підписав в.о. начальника територіального управління ОСОБА_1, однак на підтвердження його повноважень не надано суду жодного документу, який би вказував на його особу.
Таким чином, позивачу необхідно усунути розбіжності, зазначені вище. А саме, надати суду документ про сплату судового збору, сплаченого на наступні платіжні реквізити: Банк одержувача: ГУДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; Рах.: 31210206784002; Отримувач: м. Ужгород 22030001; Код одержувача: 38015610; та в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто, 34,41 грн., а також надати документ, який би підтверджував повноваження особи, яка повноваження особи, яка підписала адміністративний позов.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 56, 106, 108, 160, 165, 183-2 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Надати Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Закарпатській області строк до 04 вересня 2013 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити Позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя Ю.Ю. Дору