Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2013 р. Справа № 805/10434/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Толстолуцької М.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу № 805/10434/13-а за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 гривень.
Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Частиною четвертою статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Оскільки ухвала про відкриття провадження направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, а саме: вул. Лермонтова, будинок 37, місто Маріуполь, 87500, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання», суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи. За таких обставин суд вважає, що Закрите акціонерне товариство «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» отримало копію ухвали про відкриття провадження, але в установлений законодавством строк заперечення та необхідні документи до суду не надав.
За таких обставин, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
17 липня 2013 року державний орган - Донецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до суду із адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 гривень.
Свої вимоги позивач мотивує, тим що відповідачем не було розкрито на фондовому ринку (не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, не опубліковано в офіційному друкованому виданні та не подано до Комісії) регулярну річну інформацію емітента за 2011 рік, чим було порушено статтю 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». У зв`язку з чим позивачем було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 601-ДО-1-Е від 04.10.2012. Згідно цього розпорядження акціонерне товариство повинно було у термін до 26.11.2012 (включно) усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме: розкрити регулярну річну інформацію емітента за 2011 рік відповідно до вимог Положення та до 26.11.2012 (включно) проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження. Розпорядження № 601-ДО-1-Е від 04.10.2012 відповідачем не було виконано. У зв'язку з ухиленням відповідача від виконання зазначеного розпорядження уповноваженою особою Коміссії була винесена постанова №269-ДО-1-Е від 20.05.2013 року, про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою було застосовано фінансову санкцію у розмірі 1 700,00 гривень. Фінансову санкцію відповідач у зазначений строк до Державного бюджету не сплатив.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", в редакції від 22.12.2010р., що діяла на момент виникнення спірних правовідносин (далі -Закон).
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) та її територіальними органами справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначаються Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008р. №120/14811 (далі -Правила).
Відповідно до ст. 5 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи згідно зі ст. 6 Закону.
Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.
Уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 9 Закону.
Емітент цінних паперів (далі - емітент) - держава в особі уповноваженого органу, юридична особа і у випадках, передбачених законодавством, фізична особа відповідно до ст. 2 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу".
Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. № 97/13364 (далі -Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Комісії.
Відповідно до п. 1 розділу VI Положення емітенти зобов'язані розкривати річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог Положення.
Пунктом 1 розділу VI Положення зазначено, що річна інформація розкривається шляхом розміщення в ЕСКРІН та опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім.
Відповідно до п. 2 р. 7 Положення за не опублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 11 Закону).
Розділом 8 Правил, встановлено, що уповноважена особа приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та документів, що стосуються справи; рішення про накладення інших санкцій протягом 15 робочих днів після отримання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та документів, що стосуються справи.
Відповідно до розділу ХVІІІ Правил штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Відповідачем порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення, а саме не була розміщена річна інформація в строки передбачені п.1, п.3 гл. 3 розділу ІV Положення, згідно якого розміщення інформації - не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім.
За таких обставин, оскільки постанова № 269-ДО-1-Е від 20.05.2013 року про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не виконана, відповідно позивач правомірно застосовано до відповідача фінансову санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1 7000,00 грн., а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 5, 6, 8, 9, 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 2, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», р. 4 гл. 1, 3, р. 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. № 97/13364, р. 8 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008р. №120/14811, керуючись ст.ст. 17-20, 33, 51, 69-72, 86, 94, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 гривень - задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління № 232 «Азовводбуд» (адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Лермонтова, 37, ЄДРПОУ 01035727) в доход Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач-Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 17 000 гривень згідно постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 269-ДО-1-Е від 20.05.2013 року.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст 19 серпня 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.