Постанова № 33182446, 29.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2013
Номер справи
805/11975/13-а
Номер документу
33182446
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2013 р. Справа №805/11975/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Логойди Т.В.,

секретар судового засідання Чегринець А.М.,

з участю представника позивача Новодран К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,

в с т а н о в и в :

У серпні 2013 року Управління Пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільському районі Донецької області звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначало, що відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на обліку у позивача і має заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 2148,95 грн., з них: недоїмку - в сумі 1978,95 грн., не сплачену суму штрафу - в розмірі 170 грн., які просило стягнути з відповідача.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільському районі Донецької області.

Органом Пенсійного фонду України проведено перевірку, за результатом якої складено акт від 26 квітня 2012 року, яким встановлено факт неподання відповідачем звітності за 2011 рік.

Рішенням позивача від 15 травня 2013 року №528/12 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності за 2011 рік, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 170 грн., яке було направлено на адресу відповідача, поштове відправлення повернулося за закінченням терміну зберігання на поштовому відділенні.

Вказану в рішенні суму штрафу сплачено не було.

Також у відповідача існує недоїмка зі сплати єдиного внеску в сумі 1978,95 грн.

На підставі картки особового рахунку платника сформована вимога про сплату недоїмки від 03 травня 2013 року №Ф-448 на суму 1978,95 грн., яку направлено на адресу відповідача.

Загальна сума заборгованості станом на 29 липня 2013 року становила 2148,95 грн.

Вказані суми заборгованості відображені в картці особового рахунку страхувальника.

Між тим, вказані в ній суми сплачено не було.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Пунктом 2.3. вказаного Положення управлінню надано право, зокрема, стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників.

Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 вказаного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Статтею 25 вказаного Закону встановлені заходи впливу та стягнення, які застосовуються до платників єдиного внеску за порушення цього Закону.

Відповідно до ч. 4 вказаної статті Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Абзацом 6 ч. 4 ст. 25 вказаного Закону визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Суб'єктом владних повноважень на суму недоїмки, яка відображена в картці особового рахунку платника, правомірно прийнято вимоги про сплату боргу.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до ч. 11 ст. 25 вказаного Закону територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції, зокрема: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 14 й 15 ст. 25 вказаного Закону встановлено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, приймається рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення.

Рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.

У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.

Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Вказаний порядок детально відображено в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року №21-5.

Відповідачем правомірно застосовані наведені положення законодавства.

За несвоєчасне подання платником єдиного внеску звітності суб'єктом владних повноважень до платника правомірно застосовані штрафні санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Оскільки штрафні санкції своєчасно та в повному обсязі сплачені не були, тому відповідно до вимог законодавства вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Управління Пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільському районі Донецької області (р/р №37196104000564 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37755477) заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 2148 (дві тисячі сто сорок вісім) грн. 95 (дев'яносто п'ять) коп., з них: недоїмку з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - в сумі 1978,95 грн., суму штрафу - в розмірі 170 (сто сімдесят) грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Логойда Т. В.