Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2013 р. Справа №805/11998/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Спартаківської сільської ради про зобов’язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
У серпні 2013 року Державна фінансова інспекція в Донецькій області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Спартаківської сільської ради за період з 01 травня 2010 року по 28 лютого 2013 року, за результатами якої складено акт від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38.
За результатами ревізії встановлені певні порушення вимог законодавства на загальну суму 7108523,42 грн.
На підставі акту ревізії на адресу відповідача направлено вимогу від 13 червня 2013 року №21-06-09/2310 про усунення виявлених ревізією порушень, яка згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» є обов’язковою для виконання службовими особами об’єктів, що контролюються.
Однак, протягом встановленого законом строку вимогу повністю виконано не було: невідшкодована сума фінансових порушень становить 6358674,56 грн.
Позивач просив зобов’язати Спартаківську сільську раду виконати не вчинені дії, зазначені в пунктах 3, 4, 6 вимоги Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції від 13 червня 2013 року №21-06-09/2310, а саме:
стягнути орендну плату у сумі 133199,99 грн. з орендаторів земельних ділянок в судовому порядку згідно з додатком 67 до акту ревізії від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38, складеного Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією, утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 3));
стягнути штрафні санкції у сумі 20634,57 грн. з орендаторів земельних ділянок в судовому порядку згідно з додатком 68 до акту ревізії від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38, складеного Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією, утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 4));
провести із забудовником ТОВ «Ясинуватський агросервіс» претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету Спартаківської сільської ради кошти пайової участі (внеску) в сумі 6204840 грн., утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак/24170000, розрахунковий рахунок 31511921700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 24170000, призначення платежу «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту» (п. 6)).
Позивач подав клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Представник відповідача позов визнав в повному обсязі, про що надав суду відповідну заяву. Також подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Спартаківської сільської ради за період з 01 травня 2010 року по 28 лютого 2013 року, за результатами якої складено акт від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38.
Ревізію проведено відповідно до п. 2.3.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Донецькій області на І квартал 2013 року, на підставі направлень на проведення ревізії від 25 березня 2013 року №№394,395, виданих начальником Донецької об’єднаної Держфінінспекції, та від 07 травня 2013 року №626, від 15 травня 2013 року №662, виданих заступником начальника Донецької об’єднаної Донецької об’єднаної Держфінінспекції.
За результатами ревізії встановлено, що в порушення ст.193 Господарського кодексу України, ст. 21 України «Про оренду землі», абз. «в» ст. 96 Земельного кодексу України сільською радою недротримано фінансових ресурсів у сумі 142725,75грн, внаслідок несвоєчасних розрахунків за оренду земельних ділянок відповідно до укладених договорів; в порушення ст.193 Господарського кодексу України, п.п. 1, 5 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» бюджетом сільської ради недоотримано власних надходжень у вигляді штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки орендарями за оренду земельних ділянок згідно з укладеними договорами в сумі 20634,57 грн.; в порушення ч. 2 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.71 Бюджетного кодексу України та рішення сесії Спартаківської сільської ради від 24 січня 2013 року №334/20-VІ «Про затвердження Порядку про пайову участь (внесків) замовників, які здійснюють будівництво об’єктів на території Спартаківської сільської ради, створення і розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури Спартаківської сільської ради» недоотримано доходів у вигляді внесків у створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури в сумі 6204840 грн.
На підставі акту ревізії на адресу відповідача направлено вимогу від 13 червня 2013 року №21-06-09/2310, пункти 3, 4, 6 якої містили наступний зміст:
«3) стягнути орендну плату у сумі 142725,75 грн. в судовому порядку з орендаторів земельних ділянок згідно з додатком 67 до акту ревізії, утримані кошти перерахувати до бюджету сільської ради (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 3));
4) стягнути штрафні санкції у сумі 20634,57 грн. з орендаторів земельних ділянок в судовому порядку згідно з Додатком 68 до акту ревізії, утримані кошти перерахувати до бюджету сільської ради: (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 4));
6) провести із забудовником ТОВ «Ясинуватський агросервіс» претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету сільської ради кошти пайової участі (внеску) в сумі 6204840 грн., утримані кошти перерахувати до бюджету сільської ради (отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак/24170000, розрахунковий рахунок 31511921700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 24170000, призначення платежу «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту» (п. 6)).».
Вимогою встановлено строк до 10 липня 2013 року для надання доказів про виконання вимоги.
Пункти 4 та 6 вимоги органу державного фінансового контролю виконано не було, пункт 3 залишився невиконаним в частині суми 133199,99 грн.
Судом також встановлено, що відповідачем вживаються заходи та проводяться відповідні дії щодо виконання вимоги органу державного фінансового контролю.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Актом ревізії встановлено факти порушення відповідачем законодавства.
Органом державного фінансового контролю на підставі акту ревізії правомірно прийнято вимогу щодо усунення виявлених порушень законодавства, що відповідало положенням п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», відповідно до якого, зокрема, органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно з ч. 2 ст. 15 вказаного Закону законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Вимога органу державного фінансового контролю у встановленому законом порядку не оскажувалася і скасована не була. Отже, вона є обов'язковою для виконання відповідачем.
Пунктом 10 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону передбачено, що орган державного фінансового контролю має право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Оскільки вимогу органу державного фінансового контролю відповідачем виконано не було, тому відповідно до вимог законодавства вона підлягає виконанню в судовому порядку.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Спартаківської сільської ради про зобов’язання вчинити дії задовольнити.
Зобов’язати Спартаківську сільську раду виконати не вчинені дії, зазначені в пунктах 3, 4, 6 вимоги Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції від 13 червня 2013 року №21-06-09/2310, а саме:
стягнути орендну плату у сумі 133199,99 грн. з орендаторів земельних ділянок в судовому порядку згідно з додатком 67 до акту ревізії від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38, складеного Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією, утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 3));
стягнути штрафні санкції у сумі 20634,57 грн. з орендаторів земельних ділянок в судовому порядку згідно з додатком 68 до акту ревізії від 30 травня 2013 року № 21-06-09/38, складеного Донецькою об’єднаною державною фінансовою інспекцією, утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (для юридичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33219812700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050200, призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб»; для фізичних осіб: отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак, розрахунковий рахунок 33216815700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 13050500, призначення платежу «Орендна плата з фізичних осіб» (п. 4));
провести із забудовником ТОВ «Ясинуватський агросервіс» претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету Спартаківської сільської ради кошти пайової участі (внеску) в сумі 6204840 грн., утримані кошти перерахувати до бюджету Спартаківської сільської ради (отримувач - Ясинуват.УК/с.Спартак/24170000, розрахунковий рахунок 31511921700413, в ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 37544440, МФО 834016, код платежу - 24170000, призначення платежу «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту» (п. 6)).
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Логойда Т. В.