Рішення № 33178788, 21.08.2013, Сокологірський міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Первомайський міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
21.08.2013
Номер справи
421/817/13-ц
Номер документу
33178788
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Справа № 421/817/13-ц

Провадження № 2/421/655/2013

РІШЕННЯ

іменем України

05 серпня 2013 р. Первомайський міський суд Луганської області в складі

судді Мазки Н.Б.

при секретарі Жиляковій Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Первомайську цивільну справу за позовом

громадянки України ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов'язання громадянки України ОСОБА_2 припинити дії по свавільному втручанню в сферу особистого життя ОСОБА_1, що виразились у неправомірному втручанні у право приватної власності та порушують право на повагу до гідності та честі шляхом зобов'язання припинити складати рішення про застосування штрафних санкцій, суд

В с т а н о в и в :

Позивачка громадянка України ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до громадянки України ОСОБА_2 про зобов'язання припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя ОСОБА_1, що виразились неправомірному втручанні у право приватної власності та порушують право на повагу до гідності та честі шляхом зобов'язання припинити складати рішення про застосування штрафних санкцій, посилаючись на те, що в поштових відправленнях з рекомендованим повідомленням про вручення нею, позивачкою, громадянкою України, ОСОБА_1, отримані рішення № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.2012р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01.2013р., № 213 від 28.01.2013р. про застосування штрафних санкцій (далі - № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.2012р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01.20 13р., № 213 від 28.01.2013р.), підписане громадянином України ОСОБА_2

Ці документи громадянкою України ОСОБА_2 підписані від імені суб'єкта господарської діяльності - юридичної особи з назвою "Управління Пенсійного фонду України в м.Первомайську Луганської області Пенсійного фонду України" копія рішення № 224 від 30.05.2011р., № 263 від28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.20, №399 від 31.12.2011, 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р.. № 406 від 31.08.2012р.. № 594 від 05.10.2012р.. № 679 від 31.10.2012р. № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01.20 13р., № 213 від 28.01.2013р.).

ЮО "УПФУ в м.Первомайську" є суб'єктом господарської діяльності, оскільки цю юридичну особу, як суб'єкта господарської діяльності, зареєстровано за № 21792413 в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, про що до останнього внесені відповідні відомості.

Цей факт підтверджується копією рішення № 701 від 21.11.2011 р., у якому зазначено, що ЮО "УПФУ в м.Первомайську " зареєстрована за № 21792413 у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України далі - ЮО "УПФУ в м.Первомайську ").

Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) створений і ведеться у порядку, встановленому Положенням про ЄДРПОУ, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 р. N 118. Згідно п.1 Положення про ЄДРПОУ, Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України - це автоматизована система збирання, накопичення та опрацювання даних про юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що знаходяться на території України, а також відокремлені підрозділи юридичних осіб України, що знаходяться за її межами.

Згідно п.3 чинної станом на 30.04.2002 р.(дата реєстрації УПФУ) редакції Положення про ЄДРПОУ, до Державного реєстру включаються дані про такі суб'єкти господарської діяльності: юридичні особи, а також їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території України і провадять свою діяльність на підставі законодавства України; юридичні особи. а також їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи , розташовані за межами України, які створені з участю юридичних осіб України і діють відповідно до законодавства іноземних держав.

На підставі вищенаведеного до ЄДРПОУ можуть бути внесені відомості виключно про осіб, які здійснюють господарську діяльність і є суб'єкти господарської діяльності.

Таким чином, наявність ідентифікаційного коду ЄДРПОУ і реєстрація у ЄДРПОУ доводять ту обставину, що ЮО "УПФУ в м.Первомайську " є суб'єктом господарської діяльності.

Згідно ч.І ст.8 ГК України, Держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання.

На підставі приписів ч.2 ст.19 Конституції України та ч.І ст.8 ГК України ЮО "УПФУ в м.Первомайську " не може бути органом державної влади.

У зв'язку з цим, відповідач не є посадовою особою органу влади, а отже не є суб'єктом владних повноважень і в спірних правовідносинах може брати участь лише у статусі громадянина України, оскільки здійснення владних повноважень суб'єктами господарювання не передбачено жодною нормою чинного законодавства України.

За таких обставин, між нею, громадянкою України ОСОБА_1, та приватною ЮО "УПФУ в м.Первомайську" або громадянином України ОСОБА_2 можуть виникати виключно цивільні правовідносини, які регулюються основним актом законодавства - Цивільним кодексом України, а у випадку наявності господарських правовідносин Господарським кодексом.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.173 ГК України :

1. Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

2. Основними видами господарських зобов'язань є майново-господарські зобов'язання та

організаційно-господарські зобов'язання.

Відповідно до ч.І ст. 174 ГК України:

1. Господарські зобов'язання можуть виникати:

безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність;

з акту управління господарською діяльністю;

з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать;

внаслідок заподіяння шкоди суб'єкту або суб'єктом господарювання, придбання або збереження майна суб'єкта або суб'єктом господарювання за рахунок іншої особи без достатніх на те підстав;

у результаті створення об'єктів інтелектуальної власності та інших дій суб'єктів, а також внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання правових наслідків у сфері господарювання.

Оскільки між нею, ОСОБА_1 - громадянином України, та суб'єктом господарювання ЮО "УПФУ в м.Первомайську" та/або громадянином України ОСОБА_2 не може бути укладено і не укладалось будь - яких господарських договорів, а предмет спору не випливає з господарських правовідносин, то даний позов не підлягає розгляду у місцевому господарському суді з огляду на приписи ст. 17 ГПК України.

Відповідно до ч.2 ст.509 ЦК України:

1. Зобов'язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

2. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 11 ЦК України:

1. Цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

1. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Між нею, ОСОБА_1 - громадянином України, та суб'єктом господарювання ЮО "УПФУ в м.Первомайську" та/або громадянкою України ОСОБА_2 не існує жодних правовідносин оскільки не укладалось будь-яких договорів та не вчинялось будь-яких інших правочинів, які б мали юридичні наслідки виникнення взаємних прав та обов'язків.

З огляду на це справа підлягає до розгляду у місцевому загальному суді за місцем проживання відповідача на підставі приписів ст. 15 ЦПК України.

Не зважаючи на це, за відсутності у неї будь-яких зобов'язань перед суб'єктом господарювання ЮО "УПФУ в м.Первомайську" та особисто перед громадянином України ОСОБА_2, остання складає якісь рішення, прикриваючись іменем суб'єкта господарювання - ЮО "УПФУ в м.Первомайську ", які принижують її честь та гідність, чим спричиняє їй моральні страждання та наносить їй матеріальні збитки у вигляді витрат, що пов'язані з підготовкою і направленням звернень стосовно цих рішень та підготовкою і подачею позову до суду.

Окрім цього, ЮО "УПФУ в м.Первомайську" є приватною юридичною особою, у якої відсутні дата створення, її засновники, рішення компетентного органу про її утворення та установчі документи. Ці обставини підтверджуються документом встановленого законом зразка - Витягом № 11829491 (Серія АЕ №595096) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців з відомостями про ЮО "УПФУ в Первомайську " (Ід.Код: 21792413)(далі - Витяг №11829491 )( копія витягу № 11829491 додається).

Вказане доводить ту обставину, що громадянином України ОСОБА_2 за попередньою змовою з Державним реєстратором Первомайської міської ради, який знаходиться за адресою: вул. Макушкіна буд, 1-А, м.Первомайськ, Луганська область, 93200, проведена фіктивна реєстрація приватної ЮО "УПФУ в м.Первомайську " за відсутності самого факту створення цієї юридичної особи, що підтверджується відсутністю відповідних документів, що підтверджують факт її створення, та відомостей про це у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Згідно чинної станом на 30.04.2002 р. редакції ст.28 ЦК УPCP, юридичні особи утворювались в порядку, встановленому законодавством Союзу PCP і Української PCP. Громадські організації, порядок виникнення яких законодавством не передбачений, утворюються в порядку, встановленому їх статутом.

Згідно ст.26 ЦК УРСР, юридична особа має цивільну правоздатність відповідно до встановлених цілей її діяльності. Правоздатність юридичної особи виникає з моменту затвердження її статуту або положення, а у випадках, коли вона повинна діяти на підставі загального положення про організації даного виду, - з моменту видання компетентним органом постанови про її утворення. Якщо статут підлягає реєстрації, правоздатність юридичної особи виникає в момент реєстрації.

Згідно з ч. 1 ст.24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) повинні особисто подати державному реєстратору такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів -один примірник).

Згідно з ч.3 ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо органів державної влади і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: дані про розпорядчий акт, на підставі якого створено юридичну особу; дата створення юридичної особи.

Як вбачається з Витягу №11829491 станом на теперішній час у ЮО "УПФУ в м.Первомайську" не існує розпорядчого акту або рішення засновників про її утворення, дати утворення і її засновники невідомі. Крім того, ЮО "УПФУ в м.Первомайську" не належить до сфери управління будь якого державного органу влади оскільки відомості про це у Єдиному державному реєстрі відсутні.

Вищенаведене доводить наступне:

1. ЮО "УПФУ в м.Первомайську" є приватною юридичною особою і не належить до органів державної влади.

2. ЮО "УПФУ в м.Первомайську" є фіктивно зареєстрованою юридичною особою , як ніколи і ніким не утворювалась.

Юридичним наслідком цих фактів є відсутність цивільної правоздатності у ЮО "УПФУ в м.Первомайську ", оскільки згідно і з ст.26 ЦК УРСР і з ст.91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення. На підставі цього ЮО "УПФУ в м.Первомайську" є не утвореною і взагалі не може мати права і брати на себе обов'язки, а отже не може бути учасником ні цивільних, ні взагалі будь яких правовідносин. У зв'язку з цим ЮО "УПФУ в м. Первомайську" не може бути ні відповідачем ні позивачем у будь якому суді України загальної юрисдикції з огляду на відсутність у останньої відповідного обсягу цивільної дієздатності.

За таких обставин, громадянин України ОСОБА_2 взагалі нікого не представляє і діє на власний розсуд, беручи на себе особисто, як громадянина, всю повноту відповідальності за вчинені нею дії.

Рішеннями № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.2012р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01.20 13р., № 213 від 28.01.2013р. громадянин України ОСОБА_2 здійснює неправомірне втручання у право приватної власності оскільки таким чином намагається у незаконний спосіб позбавити її, позивачку, власності - грошових коштів з метою особистого збагачення.

Вищенаведені рішення № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.2012р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01.20 13р., № 213 від 28.01.2013р. за підписом громадянина України ОСОБА_2 є відверто незаконним, свавільним і протиправним, у зв'язку з чим остання своїми неправомірними діями порушує її, позивачки, право на повагу честі та гідності.

Згідно ч.3 ст. 297 ЦК, фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканими.

Окрім цих рішень № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р.. № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08.2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.20І2р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р., № 212 від 28.01,20 13р., № 213 від 28.01.2013р. їй, позивачці, була завдана моральна шкода, яка полягає в душевних стражданнях, які вона зазнала після ознайомлення з їх змістом, оскільки викладені у них твердження не відповідають дійсності і принижують її честь та гідність.

Відповідно до ст.23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Моральна шкода полягає: у душевних стражданнях від приниження її, позивачки, честі, гідності, яке виразилось у незаконних твердженнях про те, що вона нібито винна подавати звіти до ЮО "УПФУ в м.Первомайську" та за їх неподання ще має заплатити штрафні санкції.

Позивачки вважає, що діями відповідача їй завдано моральної шкоди, яку вона оцінює в 10000 гривень.

Окрім цього, громадянином України ОСОБА_2, їй завдано матеріальної шкоди у вигляді витрат на юридичну допомогу та на направлення звернень щодо оскарження вказаного рішення , в тому числі і до суду.

Розрахунок витрат:

1 .Опис про вкладення поштового відправлення скарги до Головного управління ПФУ в Луганській області та чек про оплату поштових витрат у розмірі 13 гр 56 к.

2.Опис про вкладення поштового відправлення скарги до Пенсійного фонду України та чек про оплату поштових витрат у розмірі 13 гр 56 к.

Таким чином, станом на день подачі цього позову матеріальна шкода дорівнює грошовій сумі у розмірі 27 гр 12 к.

Остаточний розмір матеріальної шкоди буде уточнений під час розгляду справи, що пов'язано із витратами , які можуть бути понесені під час розгляду справи.

Конституція України проголошує: Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (ч.2, ст.3 Конституції України). Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується (ч.2, ст.8 Конституції України). Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ч.3, ст.55 Конституції України).

Оскільки вона, позивачка, не знайома особисто з громадянином України ОСОБА_2, яка склала щодо неї, позивачки, рішення № 224 від 30.05.2011р., № 263 від 28.07.2011р., № 335 від 01.11.2011р., № 365 від 28.11.2011р., № 399 від 31.12.2011р., № 118 від 31.03.2012р., № 170 від 04.05.2012р., № 238 від 07.06.2012р., № 371 від 15.08,2012р., № 406 від 31.08.2012р., № 594 від 05.10.2012р., № 679 від 31.10.2012р., № 974 від 28.11.2012р., № 2150 від 26.12.2012р.. № 212 від 28.01.20 13р., № 213 від 28.01.2013р. від імені приватної ЮО "УПФУ в м.Первомайську", то в позові зазначено її місце знаходження за місцем знаходження ЮО "УПФУ в м.Первомайську". У зв'язку з цим є необхідність у з'ясуванні місця її реєстрації у порядку п.1.2 ;п.1.4.2;п.5.3 Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 13.04.2012 N 321 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 червня 2012 р. за N 1046/21358 «Про затвердження Інструкції з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні органами Державної міграційної служби України".

Позивачка просить:

- Прийняти позов до розгляду;

- Встановити адресу проживання громадянина України ОСОБА_2 шляхом запиту до управління Державної міграційної служби м. Первомайськ Луганської області, яка знаходиться за адресою: вул.Леніна 48. м. Первомайськ Луганської обл.; 93200;

- Для підтвердження або спростування наявності цивільної дієздатності у ЮО "УПФУ в м.Первомайську ", а також для підтвердження або спростування фіктивності її реєстрації під час проведення попереднього засідання у справі витребувати оригінали для огляду та належним чином завірені копії наступних документів від наступних осіб;

- Від ЮО "УПФУ в м.Первомайську" документи, що підтверджують факт та дату

створення цієї юридичної особи, а саме:

- рішення засновників або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО "УПФУ в м. Первомайську ";

- установчі документи ЮО "УПФУ в м. Первомайську ";

- Від Державного реєстратора Первомайської міської ради Москаленко Д.О., який знаходиться за адресою: вул. Макушкіна, буд, 1-А, м. Первомайськ, Луганської області, 93200, документи, на підставі яких проведена реєстрація ЮО "УПФУ м.Первомайську", а саме:

- заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації ЮО "УПФУ в м.Первомайську";

- рішення з рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО "УПФУ в м.Первомайську",

- установчі документи ЮО "УПФ У в м.Первомайськ";

- Зобов'язати громадянина України ОСОБА_2 припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя ОСОБА_1, що порушують: її право на повагу до честі і гідності та на повагу її права власності і неприпустимість посягання позбавлення права власності у розмірі 2720 гр;

- Стягнути з громадянки України ОСОБА_2 завдану її діями матеріальну шкоду у розмірі 402 гр 68 к.;

- Відшкодувати за рахунок громадянина України ОСОБА_2 завдану протиправними діями моральну шкоду у розмірі 10000 гр.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, інших пояснень не надала.

На запитання суду, посилаючись на ст..56 КПРК України, ст..63 Конституції України, відмовилась відповідати.

Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала, просила відмовити в їх задоволенні, посилаючись на те, що згідно Указу Президента України від 06.04.2011 р. № 384/2011 р. «Про Положення про Пенсійний фонд України» (із змінами внесеними згідно з Указами Президента № 1078/2011 р. від 29.11.2011 р. № 525/2012 р. від 30.08.2012 р., № 141/2013 від 18.03.2013 р.), пенсійний фонд України є центральним органом державної виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра соціальної політики. Він входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політки з питань пенсійного забезпечення та збору. Ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Пенсійний фонд України в своїй діяльності керується Конституцією України та законами України. Згідно «Положенню про Пенсійний фонд України», Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-УІ (ст.12-13), Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ (ст.64) Пенсійний фонд України має відповідні права та обов'язки. Основними із завдань ПФУ є ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.

Відповідно до покладених на нього завдань, Пенсійний Фонд України, має обов'язок та право здійснювати контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування та інших платежів. Також у межах своїх повноважень ПФУ дає роз'яснення з питань застосування законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску та пенсійних платежів і проводе інформаційну роз'яснювальну роботу серед населення.

Для виконання покладених на нього завдань, органи ПФУ мають право залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади для розгляду питань, що належать до ком потенції ПФУ; проводити планові та позапланові перевірки на підприємствах, в організаціях, у фізичних осіб-підприємців бухгалтерських книг, звітів та інших документів, пов'язаних із нарахуванням, обчисленням та сплатою єдиного внеску, пенсійних страхових внесків та отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема, письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок ; вимагати від керівників підприємств та від фізичних осіб-підприємців усунення виявлених порушень законодавства про збір і ведення обліку єдиного внеску, про порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, звертатися до відповідних правоохоронних органів у разі виявлення фактів порушення порядку нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, пенсійних страхових внесків».

Пенсійний Фонд України керується у своїх діях виключно: Законом України від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 р. (щодо нарахування і сплати пенсійних внесків) та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 - УІ (щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску).

Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-УІ, якій діє на теперішній час, Пенсійний Фонд відповідно до покладених на нього завдань, встановлює форми, строки і порядок прийняття та обробки звітності, зокрема в електронній формі, від платників щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (ст.12); порушує в установленому законом порядку питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску (ст.13).

Територіальний орган Пенсійного Фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст.25).

Строки подання звітності до Пенсійного фонду встановлені згідно порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління ПФУ від 08.10.2010 р. № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за № 1014/18309, зі змінами, затвердженими постановою правління ПФУ від 10.12.2012 р. за № 24-1 (до 10 лютого поточного року для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та до 01 травня поточного року (для само зайнятих осіб) обумовлений п.3.2 та 3.4) та (не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом) для страхувальників, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору), обумовлений п. 3.1

Третя особа в судове засідання не з'явилась, про день час розгляду справи була повідомлена належним чином, заяв про розгляд справи у її відсутність не надходило.

Заслухавши сторони, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню за наступних підстав.

В судовому засідання встановлено, що згідно наказу № 5-0 від 03.06.2002 р. по управлінню Пенсійного фонду України в м.Первомайську Луганської області, у зв'язку з змінами структури Луганського обласного управління Пенсійного фонду України відповідно до постанови Кабінету Міністрів управління Пенсійного фонду України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 р. № 497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» т а на підставі наказу Луганського обласного управління Пенсійного фонду України №72-0 від 03.06.2002 р. - ОСОБА_2 приступила до обов'язків начальника управління Пенсійного фонду України в м.Первомайську Луганської області (а.с.94).

Згідно рішень Управління Пенсійного фонду України в м.Первомайську Луганської області № 224 від 30.05.2011 р., № 253 від 28.07.2011 р., № 335 від 01.11.2011 р., № 365 від. 28.11.2011 р., № 399 від 30.12.2011 р., № 118 від 30.03.2012 р., № 170 від 04.05.2012 р., № 238 від 07.06.2012 р., № 371 від 15.08.2012 р., № 406 від 31.08.2012 р., № 594 від 05.10.2012 р., № 679 від 31.10.2012 р., № 974 від 28.11.2012 р., № 2150 від 26.12.2012 р., № 212 від 28.01.2012 р., № 213 від 28.01.2013 р. про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовані штрафні санкцій в розмірі 170 гр 00 к за кожним рішенням.

Так, в рішенні № 224 від 30.05.2011 р. про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вказано, що начальник управління Пенсійного фонду України в м.Первомайську Луганської області, ОСОБА_2 на підставі п.4 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за неподання звітності, передбаченої цим Законом, вирішила застосувати штрафні санкції до приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 170 грн 00 коп (сто сімдесят грн 00 коп), які протягом десяти робочих днів з дня одержання рішення підлягають перерахуванню (сплаті) на рахунок управління Пенсійного фонду України в Первомайську Луганської області N рахунку 25609312734 код банку 304665 код за Є'РПОУ 21792413. Оскарження рішення платником єдиного внеску може бути здійснене до вищого органу Пенсійного фонду протягом 10 робочих днів з дня отримання цього рішення у порядку, визначеному ч.14 ст. 25 Закону країни "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Суми, зазначені в рішенні, підлягають сплаті в 10-денний строк з дня одержання цього рішення. У разі несплати суми штрафу в установлений строк рішення передається до органу державної виконавчої служби для стягнення в примусовому порядку потягом року з дати набрання ним чинності.

Кожне наступне рішення про застосування штрафних санкцій… за підписом начальника управління ПФУ в м.Первомайську Луганської області ОСОБА_2 має таку ж редакцію. На зворотній сторінці кожного рішення розміщена ксерокопія поштового конверта, в якому, як слід вважати, позивачка отримала відповідне рішення про застосування штрафних санкцій (а.с.8-23).

Позивачкою надані ксерокопії описів поштових вкладень, рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення на адресу головного управління ПФУ у Луганській області, до УПФ, фіскальні чеки про вартість поштового відправлення кожний на суму 13 гр 56 к (а.с.25-55).

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх достовірними, а позов таким, що не підлягає задоволенню, при цьому суд виходить з вимог ч.1 ст.3 ЦПК України, якою передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи (за винятком тих осіб, які не мають цивільної процесуальної дієздатності), в інтересах яких заявлено вимоги.

Пунктом 1 ч.1 ст.15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

У відповідності до вимог п.4 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 р. «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», роз'яснено, що з урахуванням положень ст..15 ЦПК та положень статей 1, 12 ГПК справи про захист гідності, честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної чи юридичної особи підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки характер спірних правовідносин є цивільно-правовим, незалежно від суб'єктного складу, за винятком справ про захист ділової репутації між юридичними особами та іншими суб'єктами підприємницької діяльності у сфері господарювання та іншої підприємницької діяльності, що розглядаються у порядку господарського судочинства.

Таким чином, позивач самостійно визначає відповідача за своїм позовом. А справи про захист гідності, честі та ділової репутації розглядаються в порядку цивільного судочинства і в тому випадку, коли стороною по справі є органи державної влади та/або органи місцевого самоврядування (суб'єкт владних повноважень).

Щодо позовних вимог про:

- встановлення адреси проживання фізичної особи громадянина України ОСОБА_2, шляхом запиту до управління Державної міграційної служби м.Первомайська Луганської області, яка знаходиться за адресою: вул. Леніна, 48, м. Первомайська, Луганської області;

- для підтвердження або спростування наявності цивільної дієздатності у ЮО «УПФУ в м.Первомайську», а також для підтвердження або спростування фіктивності її реєстрації під час проведення попереднього засідання у справі витребувати оригінали для огляду та належним чином завірені копії наступних документів від наступних осіб:

- від ЮО «УПФУ в м.Первомайську» документи, що підтверджують факт та дату створення цієї юридичної особи, а саме:

- рішення засновників або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО «УПФУ в м.Первомайську»:

- установчі документи ЮО «УПФУ в м.Первомайську»:

- від державного реєстратора Первомайської міської ради Москаленко Дмитра Олексійовича, який знаходиться за адресою: вул..Макушкіна, буд. 1-А, м.Первомайськ, Луганської області, 93200, документи, на підставі яких проведена реєстрація ЮО «УПФУ в м.Первомайську», а саме:

- заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації ЮО «УПФУ в м.Первомайську»;

- рішення з рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО «УПФУ в м.Первомайську»;

- установчі документи ЮО «УПФУ в м.Первомайську»; суд вважає, що вони не підлягають задоволенню, оскільки по суті не є позовними вимогами, а є вимогами про забезпечення доказів і спосіб їх витребування спеціально регламентований положеннями ст..ст.133, 134, 137 ЦПК України.

На запитання суду і щодо цієї частини позову позивачка відмовилась відповідати з посиланням на вимоги ст..56 КПК України, ст..63 Конституції України.

Вирішуючи позовні вимоги про стягнення моральної шкоди в розмірі 10000 гривен, суд виходить з положень п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» № 4 від 31.03.1995 р. із змінами, яким передбачено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав наданих споживачам, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушення стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Позивачкою зазначено, що спричинена їй моральна шкода полягає у душевних стражданнях від приниження честі та гідності, яке виразилось у незаконних твердженнях про те, що вона нібито винна подавати звіти до ЮО «УПФУ в м.Первомайську» та за їх неподання ще має заплатити штрафні санкції.

Згідно наданої відповідачем копії свідоцтва серії НОМЕР_2 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому вказаний ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків НОМЕР_1; місце проживання фізичної особи-підприємця - АДРЕСА_1; місце проведення державної реєстрації - виконавчий комітет Первомайської міської ради Луганської області; дата проведення державної реєстрації - 05.01.2011 р.; номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 2 388 000 0000 004331. В даному свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, місце проживання останньої співпадає з місцем проживання позивачки громадянки України ОСОБА_1 (а.с.95). Згідно пункту 4 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в редакції діючої станом на час складання рішень про застосування штрафних санкцій щодо позивачки, а саме станом на період з 30.05.2011 р. по 28.01.2013 р., було передбачено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим законом, територіальним органом пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За таких обставин є безпідставним твердження позивачки про те, що вона на час складання рішень про застосування штрафних санкцій… в період часу з 30.05.2011 р. по 28.01.2013 р. включно, не була винною подавати звіти до ЮО «УПФУ в м.Первомайську» та за їх неподання ще мала заплатити штрафні санкції, оскільки на той час, як і на теперішній час вона є приватним підприємцем.

Таким чином, позовні вимоги щодо зобов'язання громадянина України ОСОБА_2 припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя ОСОБА_1, що порушують: її право на повагу до честі, гідності, на повагу її права власності і неприпустимість посягання позбавлення права власності у розмірі 2720 гр, є безпідставними, а сума 2720 гр є фактично нічим не зазначеною.

Позивачкою не наведено, яким чином змінився її стан здоров'я, недоведена тяжкість вимушених змін у її життєвих стосунках, ступень зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, також не є вмотивованою сума заявленої моральної шкоди.

Суд також зазначає, що рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» можуть бути оскаржені до вищого органу Пенсійного фонду протягом 10 робочих днів з дня отримання цього рішення у порядку, визначеному ч.14 ст. 25 Закону країни "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і про це доведено до відома позивачки.

Позивачкою не зазначено про те, чи оскаржувала вона в встановленому законом порядку застосовані щодо неї штрафні санкції.

Позивачкою не зазначено з чого складається сума матеріальної шкоди в розмірі 402 гр 68, завданої діями ОСОБА_2, а в самій позовній заяві вказано дослівно:

«розрахунок витрат:

1 .Опис про вкладення поштового відправлення скарги до Головного управління ПФУ в Луганській області та чек про оплату поштових витрат у розмірі 13 гр 56 к.

2.Опис про вкладення поштового відправлення скарги до Пенсійного фонду України та чек про оплату поштових витрат у розмірі 13 гр 56 к.

Таким чином, станом на день подачі цього позову матеріальна шкода дорівнює грошовій сумі у розмірі 27 гр 12 к».

За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення з відповідачки матеріальної шкоди в сумі 402 гр 68 к не підлягають задоволенню за безпідставністю.

Керуючись вимогами ст.ст.11, 15, 213-215 ЦПК України, п.4 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 р. «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» № 4 від 31.03.1995 р. із змінами, суд

В и р і ш и в:

Громадянці ОСОБА_1 відмовити в задоволенні позову до громадянки України ОСОБА_2 про зобов'язання громадянина України ОСОБА_2 про:

- встановлення адреси проживання фізичної особи громадянина України ОСОБА_2, шляхом запиту до управління Державної міграційної служби м.Первомайська Луганської області, яка знаходиться за адресою: вул. Леніна, 48, м.Первомайська, Луганської області;

- для підтвердження або спростування наявності цивільної дієздатності у ЮО «УПФУ в м.Первомайську», а також для підтвердження або спростування фіктивності її реєстрації під час проведення попереднього засідання у справі витребувати оригінали для огляду та належним чином завірені копії наступних документів від наступних осіб:

- від ЮО «УПФУ в м.Первомайську» документи, що підтверджують факт та дату створення цієї юридичної особи, а саме:

- рішення засновників або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО «УПФУ в м.Первомайську»:

- установчі документи ЮО «УПФУ в м.Первомайську»:

- від державного реєстратора Первомайської міської ради Москаленко Дмитра Олексійовича, який знаходиться за адресою: вул..Макушкіна, буд. 1-А, м.Первомайськ, Луганської області, 93200, документи, на підставі яких проведена реєстрація ЮО «УПФУ в м.Первомайську», а саме:

- заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації ЮО «УПФУ в м.Первомайську»;

- рішення з рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення або розпорядчий акт компетентного органу про утворення ЮО «УПФУ в м.Первомайську»;

- установчі документи ЮО «УПФУ в м.Первомайську»;

- Зобов'язання громадянина України ОСОБА_2 припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя ОСОБА_1, що порушують: право на повагу до честі і гідності та на повагу права власності і неприпустимість посягання позбавлення права власності у розмірі 2720 гривен:

- Стягнення з громадянки України ОСОБА_2 завдану її діями матеріальну шкоду у розмірі 402 гривні 68 копійок,

- Відшкодування за рахунок громадянина України ОСОБА_2 завдану її протиправними діями моральну шкоду у розмірі 10000 гривен.

Повний текст рішення буде виготовлений 09 серпня 2013 р.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Первомайський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя