Постанова № 33170332, 27.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
805/11254/13-а
Номер документу
33170332
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 серпня 2013 р. Справа № 805/11254/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Кравченко Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Торезької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Відділу комунальної власності та приватизації майна про припинення юридичної особи, -

встановив:

01 серпня 2013 року Торезька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу комунальної власності та приватизації майна про припинення юридичної особи, в якому просила припинити юридичну особу у зв’язку з тим, що відповідач більше року не надає в органи державної податкової служби податкову звітність, декларації, документи бухгалтерської звітності, які передбачені законодавством, чим порушує встановлений законодавством порядок надання податкової звітності та унеможливлює здійснення державного контролю за сплатою податків та інших обов’язкових платежів.

Ухвалою від 05 серпня 2013 року відкрито провадження по справі № 805/11254/13-а.

Про дату, час і місце судового розгляду сторони повідомлені належним чином з дотриманням вимог ст.ст.33-38 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) (а.с.18-21).

Явку своїх представників в судове засідання сторони не забезпечили, докази поважності причин неявки не надали, відповідач свого ставлення до заявлених позовних вимог не висловив.

З урахуванням наведеного та на підставі ч.6 ст.128 КАС України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.

З’ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.

Відділ комунальної власності та приватизації майна (ідентифікаційний код 20356360) зареєстрований у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сніжнянської міської ради 21 вересня 1998 року, про що в журналі обліку реєстраційний справ 21 вересня 1998 року внесений запис за № Р04053016100010029 та видане свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи (а.с.4).

За організаційно-правовою формою відповідач є установою, про що свідчить довідка № 20356360 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.8).

З 12 жовтня 1998 року відповідач перебуває на обліку у Сніжнянському відділенні Торезької об’єднаної державної податкової інспекції за № 13, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків від 29 квітня 2013 року № 40/18-1-014-17 (а.с.7).

Згідно з довідкою від 24 травня 2013 року № 1191/10-19-1-013 заборгованості перед бюджетом відповідач не має (а.с.5).

Рахунків у банківських установах відповідач не має, що вбачається зі змісту довідки від 29 квітня 2013 року № 312/18-1-013-10 (а.с.6).

Як вбачається з акта перевірки діяльності Відділу комунальної власності та приватизації майна від 14 травня 2013 року № 13/15-1-011-5, з 12 жовтня 1998 року відповідач був зареєстрований як неприбуткова організація з ознакою неприбутковості 0004.

На виконання листа Державної податкової адміністрації у Донецькій області від 07 квітня 2004 року № 5077/7/15-113-2, відповідно до якого організації, які не надають звітність до державної податкової інспекції більше двох кварталів, підлягали виключенню з Реєстру неприбуткових організацій і установ на підставі п.5 Положення про Реєстр неприбуткових установ і організацій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11 липня 1997 року № 232, протоколом засідання комісії № 14 від 17 листопада 2005 року відповідача виключено з Реєстру неприбуткових організацій.

З 17 листопада 2005 року відповідач перебуває на загальній системі оподаткування.

Остання податкова звітність надана відповідачем – податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2004 рік від 05 січня 2005 року № 13557 та податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2004 року від 05 січня 2005 року № 13463.

З 01 січня 2011 року з набранням чинності Податковим кодексом України відповідач зобов’язаний був подавати до органів державної податкової служби податкову декларацію з податку на прибуток щоквартально протягом 40 календарних днів, що настають за останнім звітним, проте цього обов’язку не виконував (а.с.9-10).

Згідно з актом обстеження юридичної адреси від 13 травня 2013 року № 12/15-1-014-14 за юридичною адресою відповідач не знаходиться; існуючий в структурі Виконавчого комітету Сніжнянської міської ради існує Відділ комунальної власності та приватизації майна без статусу юридичної особи; Відділ комунальної власності та приватизації майна (ідентифікаційний код 20356360) як юридична особа ліквідований за рішенням Виконавчого комітету Сніжнянської міської ради (а.с.11).

За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Сніжнянської міської ради в мережі Інтернет http://snezhnoe-rada.gov.ua, в структурі виконавчих органів Сніжнянської міської ради існує Відділ комунальної власності та приватизації майна без статусу юридичної особи.

Крім того, судом встановлено, що 15 жовтня 2004 року Сніжнянською міською радою прийнято рішення № 24/16-39 «Про затвердження Положення про відділ комунальної власності ата приватизації майна».

Відповідно до вказаного рішення завідуючому відділом комунальної власності та приватизації майна доручено вжити заходи щодо виключення Відділу комунальної власності та приватизації майна з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; визнано таким, що втратило чинність рішення Сніжнянської міської ради від 11 червня 1998 року «Про затвердження Положення про відділ комунальної власності та приватизації майна» (а.с.23).

Водночас за даними інформаційно-ресурсного центру «Пошук в ЄДР» на час судового розгляду відповідач у стані припинення не перебуває (а.с.14-15).

Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені правові норми.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Згідно з положеннями п.п.20.1.12. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем.

П.67.2. ст.67 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Наведені правові норми свідчать про те, що позивач – суб’єкт владних повноважень звернувся до адміністративного суду на виконання його повноважень у публічно-правових відносинах.

Позивач вбачає фактичну підставу для припинення юридичної особи-відповідача в неподанні останнім протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності.

Відповідач як платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, що вбачається зі змісту п.п.16.1.3. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України.

Правова норма, яка міститься в п.п.16.1.3. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, дозволяє дійти висновку про те, що обов’язок відповідача подавати податкову звітність у строки, визначені законодавством, не залежить від результатів його господарської діяльності чи від наявності доходів, які підлягають оподаткуванню.

Обов’язок відповідача вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством вбачається зі змісту ч.8 ст.19 Господарського кодексу України.

Ч.1 ст.33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-ІV (далі – Закон № 755-ІV), свідчить, що юридична особа припиняється, зокрема, за судовим рішенням.

Згідно з ч.2 ст.38 Закону № 755-ІV неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з її банкрутством.

Відповідно до ч.1 ст.38 Закону № 755-ІV суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, виходячи з того, що ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про необхідність задоволення адміністративного позову з тієї підстави, що відповідач більше року не подає органам державної податкової служби податкову звітність.

З огляду на положення ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст.ст.2-15, 17-20, 69-72, 94, 98, 159-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, –

постановив:

Адміністративний позов Торезької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Відділу комунальної власності та приватизації майна про припинення юридичної особи - задовольнити.

Припинити юридичну особу – Відділ комунальної власності та приватизації майна (ідентифікаційний код 20356360, 86500, Донецька обл., м. Сніжне, вул. Леніна, буд.39).

Постанова прийнята, складена і підписана в нарадчій кімнаті 27 серпня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Суддя Кравченко Т.О.