ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2013 року м. Київ К/9991/80073/12
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючий суддя судді Муравйов О. В. Бухтіярова І. О. Острович С. Е.розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна» на постанову та ухвалуМиколаївського окружного адміністративного суду від 31.07.2012 року Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2012 рокуу справі№ 2а-2562/12/1470за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна»до Вознесенської об'єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області Державної податкової службипровизнання протиправними дій, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 31.07.2012 року у справі № 2а-2562/12/1470, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2012 року, в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із судовими рішеннями у справі, позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, прийняти нову постанову про задоволення позиву. Свої вимоги заявник обґрунтовує порушенням судами норм матеріального та процесуального права, зокрема, п. 77.4 ст. 77, ст. 81 Податкового кодексу України,
В запереченнях на касаційну скаргу позивач з доводами заявника не погоджується, просить залишити скаргу без задоволення.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що за результатами проведеної у період з 18.10.2011 року по 28.11.2011 року відповідачем планової виїзної перевірки ТОВ «Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07 2010 року по 30.06. 2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07 2010 року по 30.06. 2011 року складено акт від 05.12. 2011 року № 1852/23-0121/35723464.
Підпунктом 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України визначено що, документальна позапланова перевірка здійснюється за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Тобто, підставою проведення перевірки є прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення, яке оформлюється наказом.
Наказ, що став підставою для проведення перевірки, є чинним та не оскаржується позивачем.
Пункт 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України визначає перелік документів, за умови пред'явлення або надіслання яких посадові особи податкового органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки.
Судами встановлено, що про початок проведення перевірки товариство було сповіщено своєчасно, порушень порядку та підстав проведення перевірки з боку відповідача допущено не було.
Доводи касаційної скарги викладеного не спростовують.
Відповідно до п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України визначено, що результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Згідно із п. 58.1 ст. 58 та п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України на підставі акта перевірки податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення.
Висновки податкового органу за наслідками проведення перевірки, викладені у відповідному акті, не породжують для суб'єкта господарювання певних юридичних наслідків та не змінюють фінансово-економічне становище платника, а отже, не порушують його права та законні інтереси.
За таких обставин підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.
Керуючись ст. ст. 220, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна» відхилити.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 31.07.2012 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2012 року у справі № 2а-2562/12/1470 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О. В. Муравйов
Судді І. О. Бухтіярова
С. Е. Острович