10.3.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 серпня 2013 року Справа № 812/6804/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.,
при секретарі судового засідання Разіній Н.В.,
за участю:
представника позивача: Ємельяненко А.В. (довіреність від 02.01.2013 № 04-05/4-04),
представника відповідача: Глухової Л.І. (довіреність № 01/4-11-251 від 26.03.2013),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 8 252 581,38 грн. та пені в сумі 184 858,24 грн., -
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 8 252 581,38 грн. та пені в сумі 184 858,24 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено, що 18.05.2013 на адресу відділення Фонду надійшов звіт форми 10-ПІ, згідно із яким середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у ДП «Первомайськвугілля» у 2012 році становила 8 431 осіб. Згідно із вищезазначеним звітом на підприємстві працювало 191 інвалідів. Хоча нормами чинного законодавства України передбачено, що на підприємстві повинні бути створені 337 робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів. Таким чином, були порушені вимоги статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, оскільки у 2012 році у ДП «Первомайськвугілля» повинні були бути працевлаштовані 337 інвалідів, тобто підприємство не забезпечило працевлаштування 146 осіб з інвалідністю.
У зв'язку з тим, що відповідачем не були виконані норми діючого законодавства України, стосовно того, щоб створити робочі місця, у необхідній кількості, для працевлаштування інвалідів, йому були нараховані адміністративно-господарські санкції за 146 нестворених робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів. Відповідач повинен був оплатити адміністративно-господарські санкції до 15 квітня 2013 року на користь Державного бюджету у розмірі 8 252 581,38 грн.
Факт того, що у відповідача у 2012 році не були працевлаштовані інваліди у необхідній кількості підтверджується звітом форми № 10-ПІ.
На підставі довідки Первомайського міського центру зайнятості від 30.05.2013 №9/03-1152, яку булу надіслано на адресу відділення Фонду Первомайським міським центром зайнятості, можна зробити висновок, що відповідач протягом 2012 року звітував до центру зайнятості з приводу вакансій для інвалідів, але у тих звітах, які надавалися до центру зайнятості вказана кількість робочих місць для інвалідів значна менша, ніж того вимагає чинне законодавство України. У звітах надавалася неповна інформація, оскільки кожен місяць відповідачем та його відокремленими підрозділами не пропонувалася 146 вакансій для інвалідів. Разом з цим, ті вакансії, які пропонувалися не придатні для працевлаштування інвалідів, оскільки насамперед це були підземні роботи. Це свідчить про те, що відповідачем не були створені спеціально облаштовані робочі місця (з поліпшеними умовами праці) для працевлаштування необхідної кількості інвалідів. (4% норматив на підприємстві становить 337 робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів, 191 осіб з особливими потребами працювали, тобто 146 осіб з особливими потребами не працевлаштовані, отже робочі місця не створені у належній кількості).
Такі відокремлені підрозділи як «Дитячий заміський заклад оздоровлення та відпочинку ім. О.Кошового» (код 26402836), ВП «Управління зі збуту та контролю якості вугілля» (код 35630113), ВП «База відпочинку «Сєвєрський Донець» (код 37736983) взагалі не звітували до центру зайнятості з приводу наявності вакансій для інвалідів, хоча законодавство зобов'язує роботодавців звітувати до центру зайнятості з приводу наявності вакансій, у тому числі і для інвалідів, щомісячно.
Таким чином, у зв'язку з тим, що підприємство повинно було звітувати до центру зайнятості про наявність не менш, як 146 робочих місць для працевлаштування осіб з особливими потребами, вважаємо, що усі заходи по створенню та працевлаштуванню інвалідів у 2012 році підприємством виконані не були. Отже, відносно 146 робочих місць з 337, передбачених нормативом й незайнятих інвалідами, відповідачем не вживалось достатніх дій, спрямованих на працевлаштування інвалідів. Саме тому, відповідачем були порушені норми ст. 18, 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-ХІІ.
За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій підприємству була нарахована пеня, розмір якої станом на 05.08.2013 дорівнює 184 858,24 грн. Всього сума заборгованості підприємства перед Державним бюджетом складає - 8 437 439,62 грн.
На підставі викладеного позивач просив суд стягнути з Державного підприємства «Первомайськвугілля» на користь Державного бюджету в особі Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 8 252 581,38 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 184 858,24 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги, підтримав доводи, викладені у позові, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, надав письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що свій обов'язок щодо повідомлення органів працевлаштування інвалідів про кількість створених робочих місць для працевлаштування інвалідів ДП «Первомайськвугілля» виконало. Подання відповідних звітів до центру зайнятості є належним підтвердженням наявності на підприємстві створених місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідачем на виконання вимог законодавства вжито всіх необхідних заходів щодо створення робочих місць для інвалідів, працевлаштовані 10 осіб з числа інвалідів, які були направлені центром зайнятості, подавалась інформація державній службі зайнятості, необхідна для організації працевлаштування інвалідів, регулярно подавались звіти до Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Однак, робочі місця залишились вакантними у зв'язку з не направленням для працевлаштування інвалідів уповноваженими органами.
З урахуванням викладеного, представник відповідача вважає, що відсутні правові підстави для стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8 252 581,38 грн. та пені у розмірі 184 858,24 грн. за порушення законодавства щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, тому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача щодо стягнення адміністративно-господарської санкції з ДП «Первомайськвугілля» у розмірі 8 252 581,38 грн. та пені за порушення терміну сплати санкції у розмірі 184 858,24 грн.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (із змінами та доповненнями) (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Як зазначає позивач у своєму позові, відповідач в порушення ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на ДП «Луганськвугілля» у 2012 році замість 337 інвалідів працювало 191, про що свідчить звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік форми № 10-ПІ.
Позивач вважає, що відповідач повинен сплатити 8 252 581,38 грн. адміністративно-господарських санкцій та 184 858,24 грн. пені за несплату адміністративно-господарських санкцій.
Відповідно до положень частин 2 та 3 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Статтею 18 зазначеного Закону передбачено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч. 3 ст. 18-1 Закону державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.
З вищевикладеного слід, що обов'язок підприємства по створенню робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком займатись пошуком інвалідів для працевлаштування. Сам факт відсутності на підприємстві працевлаштованих інвалідів не є безспірною ознакою наявності відповідальності підприємства, яка могла настати лише у випадку, не вчинення останнім прямо передбачених законодавством заходів щодо працевлаштування інвалідів.
Однак, на підприємство покладається обов'язок створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про кількість створених робочих місць органи працевлаштування інвалідів.
Служба зайнятості може організовувати працевлаштування інвалідів лише за наявності отриманої від підприємства інформації про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Суд вважає, що відповідач викона свій обов'язок щодо повідомлення органів працевлаштування інвалідів про кількість створених робочих місць для працевлаштування інвалідів. Підтвердженням наявності на підприємстві створених місць для працевлаштування інвалідів є подання відповідачем відповідних звітів до центру зайнятості.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ДП «Первомайськвугілля» та його відокремлені підрозділи, протягом 2012 року подавали звіти за формою 3-ПН до Первомайського міського центру зайнятості та Брянківського міського центру зайнятості про наявність вільних (вакантних) місць для працевлаштування інвалідів, а саме:
- по ВП ш. «Золоте» станом на 27.01.2012 про наявність 9 вакансії для працевлаштування інвалідів, на 29.02.2012 - 9 вакансій, на 30.03.2012 - 9 вакансій, на 26.04.2012 - 9 вакансій, на 31.05.2012 - 10 вакансій, на 27.06.2012 - 10 вакансій, на 31.07.2012 - 10 вакансій, на 20.08.2012 - 10 вакансій, на 28.09.2012 - 15 вакансій, на 30.10.2012 - 15 вакансій, на 27.11.2012 - 15 вакансій, на 27.12.2012- 5 вакансій;
- по ВП ш. «Гірська» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів по 6 професіям - 36 вакансій, на 28.02.2012 - по 6 професіям - 36 вакансій, на 28.03.2012- по 5 професіям - 35 вакансій, на 28.04.2012 - по 5 професіям - 35 вакансій, на 28.05.2012 - по 5 професіям - 35 вакансії, на 28.06.2012 - по 5 професіям - 32 вакансії, на 28.07.2012 - по 5 професіям 32 вакансії, на 28.08.2012 - по 5 професіям 32 вакансії, на 28.09.2012 - по 5 професіям 32 вакансії, на 28.10.2012 - по 5 професіям 32 вакансії, на 28.11.2012 - по 4 професіям 31 вакансія, на 28.12.2012- по 3 професіям 30 вакансій. Крім звітів шахтою до міського центру зайнятості щомісяця направлялися листи з проханням направляти на підприємство для працевлаштування інвалідів, що підтверджується матеріалами справи;
- по ВП ш. «Тошківська» станом на 27.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 9 вакансій, на 28.02.2012 - 11 вакансій, 29.03.2012 - 11 вакансій, 28.04.2012 - 10 вакансій, 31.05.2012 - 7 вакансій, 28.06.2012 - 11 вакансій, 28.07.2012 - 11 вакансій, 28.08.2012 - 11 вакансій, 28.09.2012 - 11 вакансій, 26.10.2012 - 10 вакансій, 28.11.2012 - 10 вакансій. 28.12.2012 - 9 вакансій;
- по ВП ш. «Ломоватська» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 1 вакансія, на 28.02.2012 - 1 вакансія, 28.03.2012 - 2 вакансії, 28.04.2012 - 2 вакансії, 04.05.2012 - 1 вакансія, 28.05.2012 - 2 вакансії, 28.06.2012 - 2 вакансії, 28.07.2012 - 2 вакансії, 27.08.2012 - 2 вакансії, 28.09.2012 - 2 вакансія, 28.10.2012 - 2 вакансії, 28.11.2012 - 2 вакансії, 28.12.2012 - 2 вакансії;
- по ВП ш. «Первомайська» станом на 31.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 20 вакансій, на 26.02.2012 - 20 вакансій, 28.03.2012 - 20 вакансій, 26.04.2012 - 20 вакансій, 25.05.2012 - 20 вакансій, 24.06.2012 - 20 вакансій, 28.07.2012 - 20 вакансій, 29.08.2012 - 20 вакансій, 28.09.2012 - 20 вакансій, 25.10.2012 - 20 вакансій, 26.11.2012 - 20 вакансій, 28.12.2012 - 20 вакансій;
- по ВП ш. «Карбоніт» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 4 вакансії, на 28.02.2012 - 7 вакансій, на 05.03.2012 - 14 вакансій, на 28.03.2012 - 4 вакансії, на 28.04.2012 - 4 вакансії, на 28.05.2012 - 4 вакансії, на 28.06.2012 - 4 вакансії, на 28.07.2012 - 4 вакансії, на 28.08.2012 - 4 вакансії, на 04.09.2012 - 1 вакансії, на 28.09.2012 - 4 вакансії, на 24.10.2012 - 2 вакансії, на 28.10.2012 - 7 вакансій, на 28.11.2012 - 7 вакансії, на 05.12.2012 - 1 вакансія, на 11.12.2012 - 1 вакансія, на 28.12.2012 - 7 вакансій;
- по ВП «Проектно-конструкторське бюро» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 2 вакансії, на 28.02.2012 - 2 вакансії, 28.03.2012 - 2 вакансії, 28.04.2012 - 2 вакансії, 28.05.2012 - 2 вакансії, 28.06.2012 - 2 вакансії, 28.07.2012 - 2 вакансії, 28.08.2012 - 3 вакансії, 28.09.2012 - 3 вакансії, 28.10.2012 - 3 вакансії, 28.11.2012- 3 вакансії, 28.12.2012 - 3 вакансії;
- по ВП «Навчально-курсовий комбінат» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 5 вакансій, на 28.02.2012 - 4 вакансії, 28.03.2012 - 4 вакансії, 28.04.2012 - 3 вакансії, 28.05.2012 - 3 вакансії, 28.06.2012 - 4 вакансії, 28.07.2012 - 2 вакансії, 28.08.2012 - 5 вакансій, 28.09.2012 - 2 вакансії, 28.10.2012 - 2 вакансії, 28.11.2012- 2 вакансії, 28.12.2012 - 2 вакансії;
- по ВП «Автобаза» станом на 31.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 3 вакансії, на 29.02.2012 - 3 вакансії, на 29.03.2012 - 4 вакансії, на 30.04.2012 - 3 вакансії, на 30.05.2012 - 3 вакансії, на 29.06.2012 - 1 вакансія, на 31.07.2012 - 1 вакансія, на 31.08.2012 - 1 вакансії, на 28.09.2012 - 4 вакансії, на 29.10.2012 - 3 вакансій, на 09.11.2012 - 2 вакансії, на 29.11.2012 - 2 вакансії, на 25.12.2012 - 2 вакансії, на 28.12.2012 - 2 вакансії;
- по ВП «Первомайське спецуправління зв'язку» станом на 05.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 2 вакансії, на 01.02.2012 - 2 вакансії, 01.03.2012 - 2 вакансії, 01.04.2012 - 2 вакансії, 01.05.2012 -2 вакансії, 01.06.2012 - 2 вакансії, 02.07.2012 - 2 вакансії, 01.08.2012 - 2 вакансії, 01.09.2012 - 2 вакансії, 01.10.2012 - 2 вакансії, 01.11.2012- 2 вакансії, 01.12.2012 - 3 вакансії;
- по ВП «Вузол виробничо-технологічного зв'язку» станом на 28.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 2 вакансій, на 28.02.2012 - 2 вакансії, 28.03.2012 - 2 вакансії, 28.04.2012 - 2 вакансії, 28.05.2012 - 2 вакансії, 28.06.2012 - 2 вакансії, 28.07.2012 - 2 вакансії, 28.08.2012 - 2 вакансії, 28.09.2012 - 2 вакансії, 28.10.2012 - 2 вакансії, 28.11.2012 - 2 вакансії, 28.12.2012 - 2 вакансії;
- по ВП «Управління матеріально-технічного постачання» станом на 11.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 1 вакансія, на 29.02.2012 - 1 вакансія, 18.07.2012 - 1 вакансія, 05.09.2012 - 1 вакансія, 01.10.2012 - 1 вакансія, 06.11.2012 - 1 вакансія, 11.12.2012 - 1 вакансія;
- по ВП «Первомайськвантажтранс» станом на 28.12.2011 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 3 вакансії, на 28.01.2012 - 3 вакансії, на 28.02.2012 - 3 вакансії, 28.03.2012 - 3 вакансії, 28.04.2012 - 3 вакансії, 28.05.2012 -3 вакансії, 28.06.2012 - 3 вакансії, 28.07.2012 - 3 вакансії , 28.08.2012 - 4 вакансії, 28.09.2012 - 5 вакансій, 28.10.2012 - 4 вакансій, 28.11.2012 - 4 вакансії;
- по працівникам спец апарату ДП «Первомайськвугілля» станом на 27.01.2012 про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів - 2 вакансії, на 27.02.2012 - 2 вакансії, на 27.03.2012 - 2 вакансії, на 28.04.2012 - 1 вакансія, на 28.05.2012 - 1 вакансія, на 27.07.2012 - 2 вакансії, на 28.08.2012 - 2 вакансії, на 28.09.2012 - 1 вакансія, на 28.10.2012- 1 вакансія, на 28.11.2012 - 2 вакансії, на 27.12.2012- 4 вакансії.
Відповідно до звітів ф. 10-ПВ у 2012 році у ВП «Управління зі збуту та контролю якості вугілля» замість 1 інваліда (по нормі) фактично працювало 2 інваліда, у ВП «Дитячий заміський заклад оздоровлення та відпочинку ім. О.Кошового» кількість працюючих інвалідів відповідає нормі, у ВП «Ремонтно-механічний завод» кількість працюючих інвалідів відповідає нормі.
Листом Первомайського міського центру зайнятості від 30.05.2013 № 9/03-1152 підтверджується, що відповідачем направлялися звіти до Первомайського міського центру зайнятості звіти за формою № 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» для працевлаштування інвалідів, а також про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів у 2012 році.
Згідно довідки Первомайського міського центру зайнятості № 9/03-1442 від 27.06.2013 ДП «Первомайськвугілля», до складу якого входять 19 відокремлених підрозділів, щомісячно приймає участь у проведенні «Міні-ярмарок вакансій».
Так, на кожному з таких проведених у 2012 році заходів від підприємства пропонувалися вакансії у кількості від 105 до 120 для працевлаштування на всіх структурних підрозділах ДП «Первомайськвугілля».
Первомайським міським центром зайнятості на вищезазначене підприємство у 2012 році були працевлаштовані 10 осіб, а саме: дві особи на ВП ш. «Первомайська» (машиніст підземних установок, сторож), по 3 особи на ВП ш. «Карбоніт» (машиніст котельні, гірник підземний, електрослюсар черговий), ВП ш. «Гірська» (гірник підземний, електрослюсар черговий, машиніст котельні), 2 особи ВП «Ремонтно-механічний завод» (сторож, слюсар з механоскладальних робіт), які дали згоду на працевлаштування.
Доказів відмови підприємства у працевлаштуванні інвалідів за 2012 рік суду не надано.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач вжив передбачених законом заходів щодо працевлаштування інвалідів, а саме: інформував Первомайський та Брянківський міській центри зайнятості про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів. Відповідачем були працевлаштовані 10 осіб з числа інвалідів, які були направлені центром зайнятості. Незважаючи на це, інші вакантні місця залишилися незайнятими у зв'язку із не направленням для працевлаштування інвалідів уповноваженими органами.
Згідно ч. 1 ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
У частині 2 наведеної статті передбачено, що учасник господарських відносин відповідає, зокрема, за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
У зв'язку з тим, що у діях відповідача відсутній склад правопорушення, на нього не може бути покладена відповідальність за не направлення уповноваженими органами необхідної кількості інвалідів для працевлаштування, відсутність в населеному пункті за місцезнаходженням відповідача інвалідів, які бажають працевлаштуватись.
Таким чином, оскільки обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком підбирати та працевлаштовувати інвалідів на створенні робочі місця, суд вважає позовні вимоги Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено, що постанову у повному обсязі буде виготовлено та підписано 27.08.2013.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 8 252 581,38 грн. та пені в сумі 184 858,24 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 27.08.2013.
Суддя Т.С. Ушаков