ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"28" листопада 2006 р. Справа № 141/5-06
Господарський суд Київської області в складі судді Подоляка Ю.В., при секретарі Оксаковській М.А., розглянувши адміністративну справу
за позовом
Прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”, м. Київ
до
Баришівського районного комбінату комунальних підприємств, смт. Баришівка
про
стягнення 3400 грн.
за участю представників:
прокурора
не з’явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином
міністерства палива та енергетики України
не з’явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином
ДП “НЕК “Укренерго”
Самойлова О.І. –дов. від 31.12.2004р. № 251; Соколов В.В. –дов. від 03.01.2006р. № 61
відповідача:
Лисенко В.В. –дов. від 21.11.2006р.
Обставини справи:
Прокурором Шевченківського району м. Києва заявлено адміністративний позов в інтересах держави Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” до Баришівського районного комбінату комунальних підприємств про стягнення штрафу в розмірі 3400 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем законодавства у сфері електроенергетики та невиконання відповідачем приписів Державної інспекції з енергонагляду.
В судовому засіданні представники ДП “НЕК “Укренерго” повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позові.
Відповідач в судовому засіданні визнав позов.
Прокурор та представник міністерства палива та енергетики України, належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомили.
Згідно ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Беручи до уваги, що господарський суд повідомив прокурора, сторони про розгляд справи належним чином відповідно до п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Голови Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75, що підтверджується: журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області; відповідною відміткою на першому примірнику ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, що міститься в матеріалах справи, тому суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, присутніх в судовому засіданні, суд
встановив:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області була проведена перевірка відповідача, щодо дотримання останнім вимог законодавства про електроенергетику.
За результатами вказаної перевірки був складений акт перевірки № 60 від 13.06.2006 р., яким встановлено, що відповідачем в порушення вимог ст. 26, 27 Закону України “Про електроенергетику” не виконано пункти 1, 3 - 15, 17, 19, 22 - 24, 26 - 29 припису № 144 від 21.11.2005р.
На підставі зазначеного акту перевірки за ухилення від виконання припису № 144 від 21.11.2005р. Державним інспектором з енергетичного нагляду Лисивець М.І. прийнята постанова № 79 від 30.08.2006 р. про накладання штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів, що становить 3400 грн.
В зв’язку з несплатою відповідачем зазначеної вище суми в добровільному порядку, прокурор звернувся за її стягненням до суду.
Згідно п. 3 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому цим кодексом та іншими законами.
Відповідно до ч.4 ст. 26 Закону України „Про електроенергетику” (далі –Закон) споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 27 Закону встановлено, що за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначена норма також міститься в п. 2 Положення “Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, (далі –Положення) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312. Згідно якої штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Відповідно до п. 7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Пунктом 8 зазначеного Положення зазначено, що рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно ст. 6 Конституції України Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Згідно з Указом президента України “Про міністерство палива та енергетики України” від 14.04.2000 р. №598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Державне Підприємство “Національної енергетичної компанії “Укренерго” підпорядковується Міністерству палива та енергетики України та здійснює централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” одним із принципів державної політики в електроенергетиці є створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно зі ст. 9 цього Закону Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють, зокрема, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі –Держенергонагляд) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Відповідно до Положення “Про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду, Держенергонагляд створена у відповідності до Положення “Про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 323 від 30.05.2002 р. та здійснює свою діяльність у складі Регіональної державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Центральному регіоні яка є її структурним підрозділом.
Таким чином, проаналізувавши вищенаведені норми законодавства суд прийшов до висновку, що Державним інспектором з енергетичного нагляду була правомірно прийнята постанова № 79 від 30.08.2006р. про накладання штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів, що становить 3400 грн.
Отже, дослідивши детально обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги правомірні та обґрунтовані, а тому підлягають задоволенню повністю.
Судові витрати розподіляються відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 - 163, 167, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд -
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Баришівського районного комбінату комунальних підприємств (07500, Київська обл., Баришівський район, смт. Баришівка, провулок Банний, 3, код 03346621) 3400 (три тисячі чотириста) грн. штрафу в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31114106600016, банк УДК у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 23570295, отримувач –ВДК у Баришівському районі, код бюджетної класифікації 23030300, символ звітності 106.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Подоляк Ю.В.