Постанова № 33154556, 16.08.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2013
Номер справи
821/2174/13-а
Номер документу
33154556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2013 р.

Справа № 821/2174/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Комунального підприємства "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної ради про стягнення податкового боргу в сумі 91763,00 грн.,

встановив:

Новокаховська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - позивач, ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної ради (далі - відповідач, КП) про стягнення податкового боргу в сумі 91763,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами здійснення фінансово - господарської діяльності Комунального підприємства "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної ради станом на 22 травня 2013 року рахується податковий борг на загальну суму 91763,00 грн., який самостійно не сплачено, що стало підставою для звернення до суду.

Представники сторін до суду надали заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності, якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Комунальне підприємство "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної ради далі має статус юридичної особи та зареєстроване у Нововоронцовській районній державній адміністрації Херсонської області.

Комунальне підприємство "Комунсервіс", має заборгованість, згідно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за 2012 рік - 80735,00 грн. січень 2013р. 5030,00 грн., за лютий 2013р.- 6303,00 грн., за березень 2013р,- 7337,00 грн. узгоджене податкове зобов'язання становить 99405,00 грн., яке відповідачем у добровільному порядку узгоджене податкове зобов'язання сплачено у сумі 7642 грн.

Таким чином сума заборгованості КП "Комунсервіс" перед бюджетом, станом на 22 травня 2013 р. становить 91763,00 грн.

Нововоронцовським відділенням Бериславської МДПІ здійснювались заходи щодо погашення податку на додану вартість передбачені чинними законодавством. Так, для забезпечення погашення податкового боргу сформована та вручена податкова вимога форми "Ю" від 05.03.2013 р. № 3 та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 05.03.2013 р. №3/37715015; З метою уникнення втрат бюджету, недотримання дотацій та субвенцій місцевому бюджету, які залежать від відсотка виконання індикативних показників загального фонду Державного бюджету відповідного району, надіслано листа від 18.03.2013р. №282/10/19 подання до голови селищної ради щодо прийняття, відповідно до п.96.1 ст.96 Податкового кодексу України одного із рішень по погашенню податкового боргу комунального підприємства:

- виділення коштів місцевого бюджету на сплату податного боргу;

- затвердження плану досудової санації;

- ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;

- прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство.

На підставі ст. 65, 68 Закону України від 21.05.1997 року №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", органам місцевого самоврядування надається право приймати рішення про використання сум доходів додатково одержаних в процесі виконання місцевих бюджетів, а також органи місцевого самоврядування можуть утворювати цільові фонди, які є складовою спеціального фонду місцевого бюджету. Таке положення в свою чергу надає можливість подальшого економічного розвитку та вишукання резервів для забезпечення своєчасних розрахунків з бюджетами усіх рівнів і погашення існуючого податкового боргу.

Однак, заходи, які були проведені МДПІ, не призвели до повного погашення податкового боргу по податку на додану вартість і для погашення існуючої суми боргу перед бюджетом неможливо здійснити заходи по погашенню податкового боргу відповідача шляхом продажу майна відповідача, оскільки майно належить територіальній громаді, та знаходиться в оренді у Комунальному підприємстві "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної Ради.

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходив з наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 6 Податкового Кодексу України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України встановлено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Згідно з п.п.19.1.15 п.19.1 статті 19 Податкового кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі.

Податковий кодекс України (пункт 14.1.175 статті 14) визначає податковий борг як суму грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

До відповідача застосовувалися заходи, визначені податковим кодексом України.

Згідно статті 89 ПК України позивачем прийнято рішення №3/19/37715015 про опис майна, що перебуває у власності КП "Комунсервіс" у податкову заставу.

Застосовані податковим органом заходи погашення податкового боргу підприємства не призводять до надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою.

Згідно з п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Згідно пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Суд не приймає до уваги твердження відповідача про сплату ним до бюджету ПДВ через сплату за спожиту електроенергію КП "Комунсервіс", оскільки відповідно до наданих відповідачем податкових накладних, ним було придбано у ХОЕ послуги електропостачання та сплачено за ці послуги ПДВ у ціні придбання.

Суд вважає, що відповідач помилково ототожнює сплату ПДВ постачальнику зі сплатою ПДВ до бюджету.

Заборгованість відповідача до теперішнього часу залишається несплаченою. Доказів про сплату відповідачем податкового боргу до суду не надходило.

З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Комунсервіс" Нововоронцовської селищної ради, (ідентифікаційний код 37715015) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 91763 (дев'яносто одну тисячу сімсот шістдесят три) грн. на р/р 31114029700233 код доходу 14010100, ОКПО 38030534, одержувач державний бюджет Нововоронцовського району, банк УДК м. Херсон, МФО 852010, ГУДКСУ у Херсонській області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.5