Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18.03.2009 р. № 2/470
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінський А.В. вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступника Київського транспортного прокурора
до ТОВ "Надіяпастранс"
простягнення штрафу в сумі 1700 грн.
Обставини справи:
Заступник Київського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України звернувся до суду з вимогами про стягнення з відповідача фінансової санкції-штрафу у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на Конституцію України, Закони України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III (далі –Закон № 2344-III) та зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 1700 грн. у зв’язку з порушенням вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідач будь-яких пояснень чи заперечень щодо суті позовних вимог до суду не направив, явку свого повноважного представника не забезпечив,хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Суд вирішує справу за наявними матеріалами на підставі ч. 2 ст. 128 КАС України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
23.04.2007р. посадовими особами управління Головавтотрансінспекції в м. Києві проведено перевірку транспортного засобу, що належить приватному підприємству «Надія-Транс»та використовується для автомобільних перевезень.
За результатами здійснення перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено Акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 041449 від 23.04.2007р., копія якого наявна в матеріалах справи.
11.06.2007р. Територіальне управління Головавтотрансінспекції в м. Києві, розглянувши справу і згідно наявних підстав ухвалив постанову №034050 від 11.06.2007р. про застосування до суб’єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, копія якої наявна в матеріалах справи.
За твердженнями позивача, накладена фінансова санкція відповідачем на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після її отримання до Державного бюджету не перерахована.
Відповідач проти даних тверджень не заперечував, будь-яких матеріалів, які б спростовували дані факти до суду не направив.
Відповідно до вимог ст. 6 Закону № 2344-III не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України.
Так, згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006р. № 1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекції, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києва та Севастополя (п.3). Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу (у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення
Згідно п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась та у встановлений законодавством термін до Державного бюджету не перерахована.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190 визначено, Головна державна інспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які провадять у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, позов визнається судом обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити позов повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства «Надія-Транс» (код ЄДРПОУ 31239487, р/р 260000101732 в ЗАТ «Прокредитбанк», МФО 320984) до Державного бюджету України фінансову санкцію –штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на рахунок 31117106700011 в УДК у Шевченківському районі м. Києва МФО 820019 код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100.
На постанову може бути подана апеляційна скарга в порядку ст.186 КАС України шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня оголошення та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому 254 КАС України.
Суддя В.І.Келеберда