Ухвала суду № 33143702, 23.08.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2013
Номер справи
233/3991/13-а
Номер документу
33143702
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

23 серпня 2013 р. справа № 233/3991/13-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Гімон М.М. , розглянувши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 21 червня 2013 р. у справі № 233/3991/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення щорічної допомоги на оздоровлення за 2012 рік, -

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 233/3991/13-а разом з апеляційною скаргою Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 21 червня 2013 р.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що апеляційна скарга апелянта підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З наданих апелянтом копії супровідного листа та оскаржуваної постанови суду першої інстанції вбачається, що копію оскаржуваної постанови відповідачем було отримано 17.07.2013 року (арк. справи 21).

Апеляційна скарга до суду першої інстанції була подана відповідачем 08.08.2013 року (арк. справи 20), тоді як останнім днем для подання апеляційної скарги було 29.07.2013 року. Тобто строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції пропущено, та заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянтом не надано..

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи те, що апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження та будь-яких причин щодо поважності його пропущення він не наводить, суд дійшов до висновку про необхідність залишити апеляційну скаргу апелянта без руху з наданням строку для подання апелянтом заяви щодо поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Крім того, суд зазначає, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, з огляду на наступне.

Згідно частини 1 статті 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 01.11.2011 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,03 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4). За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).

Як вбачається з постанови суду першої інстанції, останньою вирішено позовні вимоги, як майнового так і немайнового характеру, а тому з урахуванням приписів ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового та немайнового характеру.

Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року становить 1147 грн.

Враховуючи те, що відповідач - Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради не є позивачем по справі, як того вимагають положення п.п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору, то пільги щодо сплати судового збору за подання апеляційної скарги на апелянта по цій справі не розповсюджуються.

З матеріалів справи вбачається, що апелянтом не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду.

Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами немайнового характеру в розмірі 17,21 грн. (1147 грн. * 0,03 м.з.п.* 50 %) та вимогами майнового характеру у розмірі 57,35 грн. (1147 грн. * 0,1 м.з.п. * 50 %), а разом у розмірі 74,56 грн. (17,21 грн. + 57,35 грн.).

Відповідно до ст.ст. 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 74 грн. 56 коп. за наступними реквізитами для сплати судового збору: рахунок - 31210206781005, код ЄДРПОУ - 38034015, МФО банку - 834016, отримувач - Державний Калінінське. УК/Калініс. Р-н/22030001, банк - ГУДКСУ у Донецькій обл., призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів 22030001.

Керуючись статтями 24, 102, 186, 189, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 21 червня 2013 р. залишити без руху.

Надати апелянту строк протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання заяви із зазначенням причин поважності пропущення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції та оригіналу документу про сплату судового збору.

Роз'яснити, що в разі невиконанні вимог даної ухвали стосовно надання зави про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.

В разі невиконання вимог ухвали щодо не надання оригіналу документу про сплату судового збору, апеляційна скарга повертається апелянту.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.

Суддя М.М. Гімон