Постанова № 33143614, 22.08.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2013
Номер справи
820/6824/13-а
Номер документу
33143614
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"22" серпня 2013 р. № 820/6824/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шляхова О.М.,

за участі секретаря - Браварець К.В.,

за участі : представника позивача - Шестерікова О.О . (довіреність №25-16/15632 від 19.11.12р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Житлово-комунального підприємства № 1 Куп"янської міської ради про зобов'язання виконати вимогу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд зобов'язати Житлово-комунальне підприємство №1 Куп'янської міської ради (код ЄДРПОУ 32329969) виконати вимогу від 09.04.2013 № 750-15/825, а саме:

- провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з ТОВ «Будцентр «Витязь» та стягнути кошти з ТОВ «Будцентр «Витязь» за виконані автотранспортні послуги в сумі 22654,86 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства ;

- провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з Пенсійним фондом України на суму зайво нарахованого та перерахованого єдиного соціального внеску в сумі 19536,70 грн.;

- забезпечити повернення коштів безпідставно списаних авто шин в сумі 15000,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства;

- забезпечити повернення коштів від недостачі основних засобів (огорожі металевої) в сумі 5096,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства. .

В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем не виконано повністю вимогу ДФІ в Харківській області від 09.04.2013 року № 750-15/825, а саме: пункти 5,7,8,9, яка винесена на підставі акту ревізії від 02.04.2013 року № 750-20/44.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Відповідач у судове засідання не прибув, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду не надав. Враховуючи те, що відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд вирішив розглядати справу за відсутності відповідача за наявними доказами у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача , встановив наступне.

Куп'янською Міжрайонною державною фінансовою інспекцією, відповідно до п. п.2.3.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи інспекції на І квартал 2013 року на підставі направлення від 22.01.2013 № 19, проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Житлово-комунального підприємства № 1 Куп'янської міської ради (далі по тексту - ЖКП-1, Підприємство) за період з 01.11.2011 по 31.12.2012 року. За результатом ревізії складено акт від 02.04.2013 № 750-20/44 (а.с.12-27), який підписано начальником ЖКП-1 Кадіним І.В. без заперечень.

На підставі п.7 ч.1 ст.10 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", п.46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550, за результатами ревізії начальнику відповідача пред'явлено вимогу від 09.04.2013 року № 750-15/825 про усунення виявлених ревізією порушень в строк до 10.05.2013, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на копії вимоги (а.с.29).

В строк до 10.05.2013 відповідачем зазначену вимогу виконано не в повному обсязі, а саме: - не виконано п. 5 вимоги , згідно якого відповідачу необхідно провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з ТОВ «Будцентр «Витязь» та стягнути кошти з ТОВ «Будцентр «Витязь» за виконані автотранспортні послуги в сумі 22654,86 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства ;

- не виконано п. 8 вимоги , згідно якого відповідачу необхідно провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з Пенсійним фондом України на суму зайво нарахованого та перерахованого єдиного соціального внеску в сумі 19536,70 грн.;

- не виконано п. 7 вимоги , згідно якого відповідачу необхідно забезпечити повернення коштів безпідставно списаних авто шин в сумі 15000,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства;

- не виконано п. 11 вимоги , згідно якого відповідачу необхідно забезпечити повернення коштів від недостачі основних засобів (огорожі металевої) в сумі 5096,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства.

Документальною ревізією встановлено, що при фактичному виконанню робіт сторонній організації - ТОВ «Будцентр «Витязь» (покриття витрат юридичних осіб всупереч законодавству при відсутності дебіторської заборгованості в обліку), ЖКП-1 недоотримано доходів в сумі 22654,86грн.

Операцію з визначення доходів по фактично наданих послугах в бухгалтерському обліку ЖКП-1 не відображено по оборотно-сальдовій відомості по контрагенту ТОВ «Будцентр «Витязь» за дебетом рахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями» та кредиту рахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг» за період жовтень - грудень 2012 року.

В результаті зазначеного у формі №2 «Звіт про фінансові результати» за 2012 рік по рядку 010 занижено доходи від реалізації послуг в сумі 22,65тис.грн. та по рядку 160 форми №1 «Баланс» занижено дебіторську заборгованість на зазначену суму, що є порушенням п.1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В результаті зазначеного підприємству завдано матеріальної шкоди (збитку) на загальну суму 22654,86грн.

Документальною ревізією встановлено, що нарахування ЄСВ на грошові компенсації при звільненні працівників та проведенні остаточних розрахунків після закінчення трудових відносин не передбачені законодавством, що підтверджено роз'ясненнями Пенсійного фонду України від 03.03.2011 №4149/05-10, від 18.10.2011 №22373/03-20, від 03.01.2012 №33/03-20.

Втім, в порушення вищевказаних нормативних документів ЖКП-1 здійснювалось нарахування та перерахування ЄСВ на суми компенсацій за невикористані відпустки працівникам після їх звільнення.

Внаслідок допущеного порушення за період з 01.11.2011 по 31.12.2012 підприємством зайво нараховано та перераховано ЄСВ на суму 15064,77 грн. (2011 рік - 661,86 грн.; 2012 рік - 14402,91 грн.), чим порушено вимоги Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318.

Внаслідок допущеного порушення підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) в сумі 15064,77 грн.

Крім того, з причини незаконного нарахування та виплати працівникам підприємства в періоді, що ревізувався, заробітної плати, премій, матеріальної допомоги тощо, зайво нараховано та перераховано Єдиний соціальний внесок в сумі 4471,93 грн. Загальна сума виявлених фінансових порушень із зазначеного питання склала 19536,70 гривень.

Крім зазначеного проведеною ревізією встановлено, що за даними бухгалтерського обліку ЖКП-1 в ревізійному періоді рахується оприбуткування автошин марки 9.00 R, отриманих від постачальника ПП ОСОБА_3 за накладною ВС - 0000834 від 20.12.2011р.(договір ВС-0000474) в кількості 6 шт на суму 15000,00грн.(без ПДВ) та їх списання з підзвіту механіка ОСОБА_4 на витрати виробництва згідно актів від 29.02.2012р., затверджених колишнім начальником ЖКП-1 ОСОБА_5, в кількості 6 шт на суму 15000,00грн.(без ПДВ). Даними актами визначено, що нові автошини були встановлені на автомобілі:

- КАМАЗ 5511 держ. № НОМЕР_6 - 2 шт., а саме: № НОМЕР_1 та НОМЕР_2 на суму 5000,00грн.;

- ЗІЛ 130 держ.№ НОМЕР_7 - 4 шт., зокрема: №№ НОМЕР_3, 459991, НОМЕР_4 та НОМЕР_5 на суму 10000,00грн.

Таким чином, проведеною ревізією встановлено незаконне списання автошин в кількості 6 шт на суму 15000,00грн.

Внаслідок допущеного порушення підприємству завдано збитків на суму 15000,00 гривень.

Документальною ревізією встановлено, що станом на 06.03.2013 року проведено контрольну перевірку інвентаризації цінностей, якою встановлено нестачу огорожі металевої по вул. Рози Люксембург, яка рахується за даними бухгалтерського обліку ЖКП-1 первісною вартістю 5096,00грн.

Зазначена вимога не оскаржувалась відповідачем в порядку, установленому законодавством України . Доказів на спростування зазначених порушень відповідача до суду не надано.

Згідно ч. 2 ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються".

Згідно з вимогами п. 10 ст. 10 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" - органам державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до п. 50 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 - за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

Відповідно до п. 4.3 наказу Міністерства фінансів України від 03.12.2011 № 1236 „Про затвердження положень про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи", який затверджено в Міністерстві юстиції України від 19.10.2011 за № 1212/19950 Державна фінансова інспекція в Харківській області відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження та використання активів.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Житлово-комунального підприємства № 1 Куп"янської міської ради про зобов'язання виконати вимогу -задовольнити у повному обсязі.

Зобов'язати Житлово-комунальне підприємство №1 Куп'янської міської ради (код ЄДРПОУ 32329969) виконати вимогу від 09.04.2013 № 750-15/825, а саме:

- провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з ТОВ «Будцентр «Витязь» та стягнути кошти з ТОВ «Будцентр «Витязь» за виконані автотранспортні послуги в сумі 22654,86 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства ;

- провести перерахунок та звірку взаєморозрахунків з Пенсійним фондом України на суму зайво нарахованого та перерахованого єдиного соціального внеску в сумі 19536,70 грн.;

- забезпечити повернення коштів безпідставно списаних авто шин в сумі 15000,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства;

- забезпечити повернення коштів від недостачі основних засобів (огорожі металевої) в сумі 5096,00 грн. на р/р підприємства №260076069, ПАТ «Мегабанк», МФО 351629 або до каси підприємства з подальшим перерахуванням в дохід підприємства.

Постанова може бути оскаржена.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 27 серпня 2013 року.

Суддя Шляхова О.М.