ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_______________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 серпня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/1868/13-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Огородник А.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів до Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області про скасування вимоги,-
встановив:
До суду 22.08.2013р. звернулось Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів з проханням визнати протиправними та скасувати пункти 1, 2, 3, 6 вимог від 31.07.2013р. № 24-07-14-14/5474 Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
З огляду на ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (34,41 грн.), а за подання позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2294,00 грн.), що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2013 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1147,00 грн. згідно із Законом України "Про Державний бюджет на 2013 р." від 06.12.2012 р. № 5515-VI). Під майновими вимогами слід розуміти будь-які вимоги звернуті до суду, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у т. ч. нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами), безпосередніми наслідками яких є зміна майна позивача.
Із позовної заяви слідує, що позивач просить визнати протиправними та скасувати пункти 1, 2, 3, 6 вимог державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 31.07.2013р. № 24-07-14-14/5474.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Розмір судового збору за подання даного адміністративного позову становить 2294 грн.(2 розміри мінімальних заробітних плат). Водночас , як вбачається із доданого до позовної заяви документу про сплату судового збору - квитанції № k12/М/3 від 22.08.2013року., за подання адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір у сумі 114,70 грн.( тобто 0,1 розміру мінімальної заробітної плати), що є недоліком позовної заяви, тому позивачу слід доплати судовий збір у розмірі 2179,3 грн. і надати до суду документ, який підтверджує таку сплату згідно з ч. 3 ст. 106 КАС.
Згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Позивачем в адміністративній справі, відповідно до ч. 2 ст. 50 КАС України можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Дану позовну заяву підписав в.о. начальника управління Дністровсько-Прутського басейногового управління водних ресурсів ОСОБА_1 Проте, серед матеріалів позову немає документального підтвердження повноважень зазначеної посадової особи на виконання обов'язків начальника управління Дністровсько-Прутського басейногового управління водних ресурсів.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює строк для усунення недоліків.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108,165 КАС України, суд -
ухвалив:
1. Позовну заяву Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів залишити без руху.
2. Для усунення зазначених недоліків Дністровсько-Прутському басейновому управлінню водних ресурсів належить: подадати документ, який підтверджує сплату судового збору у розмірі 2179,3 грн. , підтвердження повноважень ОСОБА_1 на виконання обов"язків начальника управління Дністровсько-Прутського басейногового управління водних ресурсів.
3. Встановити позивачу п"ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви - з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Відповідно до ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя А.П.Огородник