Копія
Справа № 822/3329/13-а
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
16 серпня 2013 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Лабань Г.В. ознайомившись з позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Монітор" до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання неправомірними дій, вчинених під час проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Монітор" з питань підтвердження відомостей отриманих від ТОВ "Світ Імпекс" (код ЄДРПОУ 36235508) за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, за результатами яких складено акти №5697/22-6/23654075 від 17.10.2012р. та №6088/22-6/23654075 від 07.11.2012р.; визнання протиправною бездіяльності щодо не прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами актів перевірок ТОВ "Монітор" №5697/22-6/23654075 від 17.10.2012р. та №6088/22-6/23654075 від 07.11.2012р. та зобов'язання прийняти податкові повідомлення-рішення.
Відповідно до ч.1, 2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, правовий припис "в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом" означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, які встановлені законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.
Дана норма закону означає, що за загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Необхідно зазначити, що процесуальним строком є проміжок часу, встановлений законом або судом, у який суд та особи, що беруть участь у справі, та інші учасники процесу вчиняють певні процесуальні дії, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, в результаті вчинення яких настають певні правові наслідки.
Тобто, внаслідок пропущення строків звернення до адміністративного суду для позивача наступають негативні юридичні наслідки.
Позивач дізнався про оскаржувані дії відповідача безпосередньо під час проведення перевірок у 2012 році, що підтверджується відміткою в актах №6088/22-6/23654075 від 07.11.2012 року та №5697/22-6/23654075 від 17.10.2012 року про присутність під час проведення перевірок директора ТОВ "Монітор".
Позовна заява надійшла до Хмельницького окружного адмінітсративного суду 15.08.2013 року, тобто позовні вимоги заявлені (подані) з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
Позивач мав можливість своєчасно, в межах шестимісячного строку, звернутись до суду з позовом за захистом своїх прав, свобод та інтересів, проте не скористався наданим йому правом.
Водночас, у випадку встановлення судом обґрунтованості причин пропуску особою, яка подала позов, строку звернення до суду, останній може визнати ці причини поважними.
Разом з тим поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Крім того судом зважається на те, що позивачем не заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду з позовом та не надано доказів, які б підтверджували поважність пропущення такого строку.
В силу ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно п.9 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Керуючись ст.ст.99, 100, 155, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Монітор" в частині визнання неправомірними дій, вчинених під час проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Монітор" з питань підтвердження відомостей отриманих від ТОВ "Світ Імпекс" (код ЄДРПОУ 36235508) за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, за результатами яких було складено акти №5697/22-6/23654075 від 17.10.2012р. та №6088/22-6/23654075 від 07.11.2012р. залишити без розгляду. .
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/Г.В. Лабань"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань